Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Těhotenství po nástupu do zaměstnání

07.06.2016

Dobrý den, potřebovala bych poradit co dělat. Odmaturovala jsem v termínu 17.5. 2016, či-li letos na jaře. Dne 1.6. 2016 jsem započala pracovní poměr s 3 měsíční zkušební dobou, po které se mi změní smlouva hlavního pracovního poměru na dobu neurčitou. Další informace je, že jsem do 31.8. 2016 vedená, jako student a teď ten problém. Dnešního dne 6.6. 2016 jsem se na zakladě těhotenského testu dozvěděla, že jsem těhotná. Vím, že pokud mi tuto informaci nepotvrdí gynekolog, tak může být mylná. I přes to mě to vyděsilo a opravdu nevím, jaké mám šance si případné miminko nechat aniž bych přišla o novou práci. Myslíte, že když bych překonala zkušební dobu, a dostala smlouvu na dobu neurčitou, mohla bych pak případně nastoupit částečně na pozici znovu aniž bych ztratila nárok na RP? Prosím o celkové vyjádření k mé situaci a žádám o případnou radu, jak se zachovat. Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,
ve zkušební době s Vámi zaměstnavatel může ukončit pracovní poměr z jakéhokoli důvodu nebo bez udání důvodu, a to i v případě, že je zaměstnankyně těhotná.
Žádný předpis zaměstnankyni nestanoví povinnost informovat zaměstnavatele o tom, že je těhotná; je pouze na ní, zda a kdy tak učiní.
Pokud nedojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době a budete mít pracovní poměr na dobu neurčitou pak za předpokladu, že nebudete z důvodu těhotenství v pracovní neschopnosti, nastoupíte na mateřskou dovolenou 6 až 8 týdnů před očekávaným dnem porodu. Mateřská dovolená činí při narození jednoho dítěte 28 týdnů, v této době Vám bude náležet peněžitá pomoc v mateřství. Při pobírání peněžité pomoci v mateřství nelze vykonávat zaměstnání, ze kterého dávka náleží.
Poté můžete nastoupit zpět do zaměstnání, zaměstnavatel je povinen Vás zařadit na tutéž práci a pracoviště („tutéž židli“).
Pokud se rozhodnete o dítě pečovat déle, můžete požádat o rodičovskou dovolenou, tu lze čerpat ve Vámi zvoleném rozsahu nejdéle do 3 let věku dítěte. Dřívější nástup do zaměstnání z rodičovské dovolené je možný jen se souhlasem zaměstnavatele, naopak Vaší žádosti o další čerpání rodičovské dovolené až do 3 let věku dítěte je zaměstnavatel povinen vyhovět. Pokud zvažujete dřívější nástup do zaměstnání, je možné např. požádat o rodičovskou dovolenou do 1 roku věku dítěte, poté nastoupit do zaměstnání a pokud zjistíte, že se Vám nedaří péči o dítě s prací skloubit, nastoupit opět na rodičovskou dovolenou třeba do 2 let věku dítěte. Po skončení rodičovské dovolené je Vám zaměstnavatel povinen přidělovat práci podle pracovní smlouvy.
Dle § 241 odst. 2 zákoníku práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti zaměstnankyně pečující o dítě mladší než 15 let o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Je tedy možné např. po mateřské dovolené nastoupit na kratší pracovní úvazek.
Nárok na rodičovský příspěvek má rodič, který po celý kalendářní měsíc osobně, celodenně a řádně pečuje o dítě, které je nejmladší v rodině, a to až do vyčerpání celkové částky 220 000 Kč, nejdéle do 4 let věku dítěte.
Jestliže alespoň jednomu z rodičů v rodině lze stanovit k datu narození dítěte 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu pro stanovení peněžité pomoci v mateřství nebo nemocenské v souvislosti s porodem nebo převzetím dítěte podle zákona o nemocenském pojištění, rodič si může volit výši a tím i délku pobírání rodičovského příspěvku. Maximální měsíční výše rodičovského příspěvku se stanoví ve vazbě na uvedený vyměřovací základ: pokud 70 % 30 násobku denního vyměřovacího základu je nižší nebo rovno 7 600 Kč, rodičovský příspěvek může činit nejvýše7 600 Kč; pokud 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu převyšuje 7 600 Kč, je výše rodičovského příspěvku je omezena touto částkou, maximálně však výše rodičovského příspěvku může činit 11 500 Kč měsíčně. V případě, že vyměřovací základ lze stanovit u obou rodičů, vychází se z toho, který je vyšší. Volbu výše rodičovského příspěvku je možno měnit jedenkrát za tři měsíce.
Příjmy rodiče nejsou sledovány. Rodič může při nároku na výplatu rodičovského příspěvku vykonávat výdělečnou činnost, s tím, že musí v této době zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou, přičemž dítě mladší 2 let nesmí navštěvovat jesle, mateřskou školu nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu převyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci. U dítěte, které dovršilo 2 roky věku, není docházka do zařízení omezena.
Doporučuji Vám prostudovat naši příručku „Nebojujte se zákony“, kterou naleznete na www.aperio.cz. V případě dalších dotazů a nejasností můžete opět využít naší webovou či telefonickou poradnu, kde Vám zodpovíme nejen dotazy z oblasti práva, ale můžete se obrátit i na psychologa.

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

NOVÉ ŠANCE

Poslechněte si rozhovor s Eliškou Kodyšovou o kurzu Nové šance pro rodiče v obtížné situaci.

APERIO v TV

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.


Nové služby

Kurz pro rodiče ve složité situaci
Práce, komunikace, výchova,
finanční poradenství, seberozvoj,
právní minimum

 Nové šance

Otevřená registrace, počet míst omezen

Řešíte mateřskou, nástup do práce,
rozvod, podnikání nebo jiné?

Nebojujte se zákony - příručka pro rodiče 2017
legislativa, myšlenkové mapy, příklady z praxe

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2017 - ke stažení ve formátu PDF

Chcete mít příručku doma v PDF nebo v tištěné verzi ?
Rádi vám ji zdarma poskytneme

* nebo jednotlivé články najdete v sekci
Rady a informace.


Podpora pro sólo rodiče

Na stránkách
www.saminadeti.cz najdete užitečné tipy, odkazy, rady ad. saminadeti.cz

APERIO kurzy pro rodiče

VÍCE O KURZECH ZDE

Užitečné:

Nebojte se přihlásit o to, co patří vašim dětem

vasevyzivne.cz

Pomoc obětem domácího a sexuálního násilí

vasevyzivne.cz

Kalkulačky MPSV

Výpočet dávek v roce 2016
nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Výpočet výše náhrady mzdy v roce 2016
v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO? - podpořte nás


Prosíme, přispějte darem na číslo účtu
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333
Do zprávy pro příjemce označte platbu jako "dar."
Odkaz na platební bránu i další možnosti, jak nás podpořit, najdete
na donorské stránce.
Děkujeme!

Máte nás rádi?
Nakupujte ve svých oblíbených internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu.
Nestojí Vás to nic navíc!

Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

logo MPSV logo MHMP

DámePráci.cz - link do aplikace

Líbí se vám nový web?

Naše webové stránky prošly rekonstrukcí. Vyplněním krátkého formuláře nám velmi pomůžete.
Budeme rádi za Vaše postřehy a připomínky.
APERIO