Aperio > Kurzy > Pro rodiče (i budoucí)

Chovejte mne! – Správná manipulace s miminky

Připravujete se na příchod miminka a nejste si jistí, jak o ně pečovat? Dobrých rad z okolí slyšíte spoustu, ale často si protiřečí?
Rádi byste miminko nosili v šátku nebo klokance a nevíte jakou pomůcku a proč si vybrat?
Líbí se Vám principy kontaktního rodičovství, ale bojíte se, abyste své dítě nerozmazlili?
Nejste v tom sami! 🙂

není stanovena
3 hodiny
APERIO, V Luhu 6, Praha 4 – Nusle
Koordinátorka kurzů
Milena Jeřábková
tel.: 773 644 569
e-mail: kurzy@aperio.cz
690 Kč pro těhotnou ženu/maminku, 200 Kč pro její doprovod (miminko samozřejmě zdarma)
rezervace

Jádrem kurzu je motorický vývoj dítěte, vliv nošení a chování na psychiku dítěte. Dozvíte se nejen, jak se miminko psychomotoricky vyvíjí, ale budeme se věnovat mnoha dalším oblastem, které souvisí s vývojem miminka a péčí, kterou potřebuje.

Pro miminka je úzký kontakt jednou ze základních potřeb, je podmínkou pro zdravý vývoj. Emocionální vazby a pocit bezpečí v prvním roce vytváří základ pro celý život. Jedním ze způsobů, jak se vazba s rodiči vytváří, podporuje a naplňuje je nošení – v náručí, v šátku… V druhé části přednášky se zaměříme konkrétněji na různé způsoby držení dětí a jejich vliv na pohybovou strukturu a hlavně vývoj páteře.  Nejvíce se budeme věnovat tzv. klubíčku, které je relaxační a šetrné a vhodným a nevhodným pomůckám. Ukážeme si, jak správně manipulovat s miminky – čili tak, aby to bylo pro děti co nejšetrnější, zdravě stimulující – a pro nás pohodlné. 

Kurz je vhodný pro těhotné i pro rodiče ještě nelezoucích dětí. 

Milena Jeřábková

Milena Jeřábková – je zkušenou instruktorkou plavání miminek. Od roku 2001 se věnuje zejména plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a přednáší o psychomotorickém vývoji dětí. Působí také jako poporodní dula (absolvovala první běh kurzu ČAD pro duly), je poradkyně v oblasti kojení a péče o malá miminka, učí vázat a prodává šátky Vatanai. www.mimivevane.cz
Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás