Aperio > Kurzy > Pro rodiče (i budoucí)

Chovejte mě! – péče o děti 0-12 měsíců

Připravujete se na příchod miminka a nejste si jistí, jak o něj pečovat? Rádi byste miminko nosili v šátku nebo klokance a nevíte co si vybrat? Líbí se Vám principy kontaktního rodičovství, ale bojíte se, abyste své dítě nerozmazlili? Nejste v tom sami!

Obsah

Pro miminka je úzký kontakt jednou ze základních potřeb, je podmínkou zdravého vývoje. Silná emocionální vazba a pocit bezpečí v prvním roce vytváří základ pro celý život.

Jádrem přednášky je psychomotorický vývoj dítěte a jeho potřeby důležitost kontaktu a vliv nošení a chování na jeho psychiku. Dozvíte se nejen, jak se miminko v prvním roce vyvíjí a jak se jeho potřeby mění, ale budeme se věnovat mnoha dalším oblastem, které souvisí s vývojem miminka a péčí, kterou potřebuje.

V závěrečné části přednášky se zaměříme konkrétně na různé způsoby držení dětí a jejich vliv na pohybovou strukturu a hlavně vývoj páteře. Ukážeme si, jak správně manipulovat s miminky – čili tak, aby to bylo pro děti co nejšetrnější, zdravě stimulující – a pro nás pohodlné. 

Kurz je vhodný pro těhotné i pro rodiče ještě nelezoucích dětí. 

Lektorka

Milena Jeřábková

Milena Jeřábková – je zkušenou instruktorkou plavání miminek. Od roku 2001 se věnuje zejména plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a přednáší o psychomotorickém vývoji dětí. Působí také jako poporodní dula (absolvovala první běh kurzu ČAD pro duly), je poradkyně v oblasti kojení a péče o malá miminka, učí vázat a prodává šátky Vatanai. www.mimivevane.cz

 

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt.
Lucie

20. června 2019
od 16:00 hod

délka 3 hod
kurz pořádáme cca každé 2 měsíce

max 12 osob

APERIO, V Luhu 6, Praha 4 – Nusle

690 Kč, partner 300 Kč

Koordinátorka kurzů
Milena Jeřábková
tel.: 773 644 569
e-mail: kurzy@aperio.cz

PŘIHLÁŠKA

Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás