Mentoring pro sólo rodiče

Jste na děti sám či sama? Pomohla by vám průvodkyně, která má zkušenost se sólo rodičovstvím?
Někdy vám dokáže být nejlepší oporou právě člověk, který zažil podobnou situaci jako vy. Využijte možnosti bezplatného mentoringu pro sólo rodiče v rámci programu NA SPOLEČNÉ VLNĚ.

Aperio > Sólo rodiče > Mentoring

Podpořeno z projektu “Tři klíče k silné rodině”

Nabízíme vám bezplatný mentoring pro sólo rodiče v rámci programu NA SPOLEČNÉ VLNĚ.

Někdy vám dokáže být nejlepší oporou právě člověk, který zažil podobnou situaci jako vy. Nabízíme vám kontakty na mentorky, které jsme proškolili v metodách mentoringu, naslouchání a komunikace. Jejich největší výhodou je, že si samy prošly zkušeností sólo rodičovství.

Co je to mentoring?

Cílem mentoringu je podpora, provázení, vzájemné předávání zkušeností a informací mezi
zkušenějšími – tzv. mentory/metorkami a méně zkušenými – tzv. mentees. Mentoringové páry
jsou obvykle v kontaktu osobně, ale i prostřednictvím e-mailu, telefonu či přes Skype. Místo,
frekvence setkávání, délka i další podmínky, za kterých se mentoring uskuteční, záleží na vaší domluvě s mentorkou.

Co můžete získat?

Mentoring vám může pomoci lépe zvládnout nejistoty, problémy, pokusy a omyly, které si každý sólo rodič zažívá. V jeho rámci můžete s mentorkou nebo mentorem probírat např. komunikaci s bývalým partnerem, výchovu dětí, problémy s financemi, nebo zvládání práce a péče o děti a domácnost. Získáte nové náhledy na spoustu témat a možnost sdílet zkušenosti. Mentoringový vztah je oboustranně inspirativní.

Pokud máte k mentoringu otázky, napište nám na e-mail halka.jaklova@aperio.cz

Andrea Pencová

andrea.mentorka@centrum.cz

Pracuji jako sociální pracovnice a novinářka (externistka). Prošla jsem si osobní zkušeností s rozvodem, rozchodem a náročným stěhováním. Jsem sólo rodič, od narození mám dcerku ve vlastní péči. Ve volných chvílích se ráda věnuji čtení knih všech žánrů, jízdě na koni a zušlechťování okrasné zahrady. Protože vím, jak je důležité nebýt v některých životních okamžicích na všechno sama/sám, nabízím osobní podporu a provázení. 

Nabízím mentoring sólo rodiči (ženě). Ideálně z regionu. Frekvence setkávání: záleží na společné domluvě.

Motto: Není třeba nosit na ramenou tíhu celého světa. Neste pouze svůj náklad, o břemeno je možné se podělit.

 

Kraj působnosti: Praha (Masarykovo nádr., Vysočany, Horní Počernice…), Praha východ  (Čelákovice, Brandýs n. Labem, Lázně Toušeň…), Nymburk (Milovice, Lysá n. Labem…), Poděbrady  a okolí

Mgr. Romana Rashmidevi

dula.romana@seznam.cz

Jsem certifikovanou dulou, lektorkou jógy, knižní překladatelkou, externí redaktorkou. Jsem sólo máma, mám dvě dcery.

Přitahuje mne práce s nitrem. Mojí životní kotvou je schopnost objevit své silné stránky a dovolit si jich využívat v běžném životě. V této oblasti, a nejen v ní, se mohu stát vaší průvodkyní.

 

Kraj působnosti: Praha 

Kamila Kábová

kabovak@gmail.com

Skype: ivytee29

Jsem rozvedená maminka dvou malých dětí ve vlastní péči. Podnikám a jsem i zaměstnaná na poloviční úvazek. Ráda budu sdílet své zkušenosti nebo třeba jen naslouchat. Společně si nastavíme naši spolupráci, aby nám v ní oběma bylo dobře. Ve volném čase se věnuji krasopisu a józe.

Možná témata mentoringu:

  • komunikace včetně komunikace s manipulátory
  • podnikání při dětech
  • organizace času a další

Proč jsem se rozhodla stát se mentorkou:

Během rozvodu jsem zažívala psychicky náročné období. Měla jsem to štěstí, že jsem se měla na koho obrátit s prosbou o radu i vyslechnutí. Když se naskytla příležitost stát se mentorkou sólo rodičů, vnímala jsem to jako příležitost tuto pomoc předat dál. Prošla jsem kurzem Na společné vlně, který mi dává smysl, a stala jsem se mentorkou. Potkáme se?

 

Kraj působnosti: Praha 

Iveta Vrbová 

solorodice@email.cz

Protože mluvím a pracuji se sólo rodiči už řadu let a jako sólo rodič jsem vychovala dceru, vím, že to u nás nemají lehké. Přestože jsou šikovní, pracovití i vzdělaní, nedaří se jim tak, jak by si oni i jejich děti zasloužili.

Sólo rodičům často chybí kromě peněz především zájem okolí o jejich problémy, skutečná opora. To mě vedlo k iniciování projektu Sólorodiče, kde jsem jako koučka-mentorka v dobrém i zlém podporovala slovem, naslouchajícím uchem, materiálně a prakticky sólo rodiče. Potkala jsem mnoho lidských příběhů a nasbírala hodně zkušeností. Na sociální síti  hearth.net  jsem založila komunitu Sólorodiče.  

Přeji si, aby se sólo rodičům u nás vedlo dobře.  Spolu jsme silnější 🙂

Motto: Není naším úkolem někoho zachránit, ale podepřít.

 

Kraj působnosti: Praha, Písek, Strakonice a on-line celá ČR

Mgr. Lenka Introvič

 lenka@losvesinos.cz

Fundraiserka, podnikatelka, maminka 3 dětí.

Mám sedmiletou zkušenost jako sólo rodič. Nyní jsem maminkou v „sešívané“ rodině. Obojí dává zabrat. K tomu podnikám a věnuji se veřejně prospěšným aktivitám. Ráda se s tebou potkám, vyslechnu tě, můžu přidat svou zkušenost či svůj pohled na věc. Podle toho, co právě potřebuješ. Neboj se a ozvi se.

Nabízím mentoring sólo mamince z Olomouce a okolí.

 

Kraj působnosti: Olomoucký, Olomouc

Markéta Dvořáková 

marketa.mentoring@gmail.com

 

Příroda, děti, lidé, vzdělávání, prožitek, hledání vztahu k přírodě i sobě samému, práce s lidmi i mezi lidmi jsou tím, co se prolíná mým dosavadním životem. Jsem otevřená novým zážitkům.

Mohu nabídnout zkušenost s tématy slaďování rodinného a pracovního života, ztráty partnera, děti a smrt v rodině…, ale i s dalšími, které život přináší.

 

Kraj působnosti: Olomouc

Iveta Kališová 

kal.iveta@seznam.cz

Jako sólo rodič vychovávám syna. Ráda pracuji a komunikuji s lidmi své zkušenosti ( jak osobní, tak i profesní ) a budu je ráda předávat dál.

Bát se života je snadné a obyčejné. Mnohem těžší je obklopit se něčím dobrým a každý den kráčet k zítřkům…

Motto: Někdy není hrdinství být silný a odvážný, ale nejstatečnější je užívat si to, co máme a zachovat si optimismus kvůli tomu, co nám přináší štěstí.

 

Kraj působnosti: Brno a okolí

Martina Kadeřábková, DiS

majufi@seznam.cz

Před nějakým časem jsem stála před volbou, zda udělat velkou životní změnu a vstoupit na cestu sólo rodiče. V té době se mi dostalo podpory od mých blízkých. Všechny nové začátky bývají provázené nejistotou a obavami, měla jsem to štěstí, že se v mém okolí vždy našel někdo, kdo mne podpořil, vyslechl nebo mi poradil.

Důvodem, proč jsem vstoupila do mentoringového projektu je chuť předat dál podporu, která mne posunula k současnému naplňujícímu životu.

Ráda se stanu Vaší průvodkyní.

Motto: Každý den může být začátkem.

 

Kraj působnosti: okres Nymburk, Kolín, Praha východ (Černý Most, Horní Počernice)

Barbora Plecháčková

 mentorka.bara@seznam.cz

 

Kraj působnosti: Beroun a Praha – západ

Alena Schäfertová

a.schafertova@seznam.cz

Sama vychovávám 6letou dceru a taky vím, že na většinu situací se dá nahlížet z různých pohledů. Sdílená bolest je poloviční bolest a sdílená radost je radostí dvojnásobnou.

Motto: Nikdy nejsi sám… i když si to někdy myslíš.

 

Kraj působnosti: Olomoucký kraj, Šumpersko

Eva Hánělová

solorodicEva@seznam.cz

Jsem máma dvou malých chlapců, která se snaží o kontaktní rodičovství a respektující výchovu.

V rámci mentoringu nabízím naslouchání a přijetí, vřelé slovo a pomoc při řešení konkrétních problémů. Prostě to, co je právě potřeba.

Motto: Jsou to vztahy mezi lidmi, jež dávají životu cenu.

 

Kraj působnosti: Zlín, Zlínský kraj

Využijte jedinečné možnosti a vyberte a kontaktuje svojí mentorku!

Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás