Aperio

Online poradna pro rodiče, dotazy

Téma: Bez zaměstnavatele

08.12.2018

Dobry den, nenasla jsem zde obdobny pripad, tak snad mi poradite...
Jsem na rodicovske dovolene, bude mi koncit zacatkem pristiho roku a chtela jsem se spojit se svym zamestnavatelem ohledne domluvy o nastupu. Po emailu, poste na sidlo, kdy se mnou nikdo nekomunikoval jsem zjistila, ze firma byla prodana nekomu do polska (v aresu je u daneho aktivniho IČ veden jako jediny spolecnik/jednatel nejaky polak). Pobocka v ostrave, kde jsem pracovala ja, jiz neexistuje a ja nemam ani vypoved, zapoctovy list ani evidencni listy duch.poj. po dobu me rodicovske dovolene. Existuje pravni pomoc pro vymahani odstupneho nebo alespon kontaktu a domluve na vypovedi? Na podporu z UP nemam pry narok bez techto dokladu o ukonceni a nevim, jak vymahat odstupne a sve doklady. Dekuji za pomoc

Dobrý den, Vážená paní,
v dotaze uvádíte, že firma byla prodána, takže mohlo dojít dle zákoníku práce k přechodu práv a povinností, a u těch zaměstnanců, kde by „nový“ zaměstnavatel nemohl naplnit podmínky stávající pracovní smlouvy musel být řádně ukončen pracovní poměr. Od svých bývalých spoluzaměstnanců byste mohla získat informace, kdy se tak stalo a kdy byla pobočka v Ostravě zrušena. Informace o firmě by Vám také mohli vyhledat na úřadu práce, ale jen v případě insolvence firmy.
Pokud firma již neexistuje, pak nemáte po kom odstupné vymáhat. Právní pomoc poskytují advokáti, ale myslím, že v tomto případě, ani advokát nemá, jak Vám pomoci, pokud firma skutečně neexistuje.
Co se týká doložení toho, že Váš pracovní poměr byl ukončen, nemáte v rukou dohodu o ukončení nebo výpověď z pracovního poměru a chcete si hledat práci prostřednictvím úřadu práce, tak se pokuste dohodnout s úřadem práce, jakým jiným způsobem můžete toto doložit, zda by úřadu postačilo, např.:
• Požádáte Českou správu sociálního zabezpečení o kopii evidenčního listu důchodového pojištění
• Požádáte Vaši zdravotní pojišťovnu o vystavení dokladu o pojištěných dobách.
V řešení této situace (jak doložit ukončení pracovního poměru, když zaměstnavatel již neexistuje) by Vám mělo Generální ředitelství úřadu práce, kontakt naleznete zde: http://portal.mpsv.cz/upcr/gr.
Přeji Vám hezký advent.

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Nezaměstnanost

Téma: Nemocenské

08.12.2018

Dobrý den, mám dotaz ohledně výše nemocenské. Jsem nyní na rodičovské dovolené, která mi končí 30.6.2019. Rodičovskou dovolenou mám na 11 měsíců. Již od srpna 2018 docházím do zaměstnání na snížený úvazek - stejná smlouva, jen úvazek ponížen na 0,3. Snažíme se o další dítě a můj dotaz tedy zní, z jaké částky se mi bude vypočítávat dávka nemocenské, pokud na ní nastoupím ihned po dočerpání RP, pokud to bude potřeba. Bude se dávka nemocenské vypočítávat ze mzdy, kterou jsem pobírala během čerpání RD, tedy ze mzdy na 0,3 úvazku, nebo ze mzdy, kterou jsem pobírala před nástupem na MD, na kterou jsem nastupovala 7.12.2017? Předem vám moc děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Rozumím-li správně Vašemu dotazu, pobíráte rodičovský příspěvek, ale rodičovskou dovolenou ve smyslu zákoníku práce (překážka v práci) nečerpáte, neboť chodíte do původního zaměstnání s tím, že máte od srpna 2018 sjednanou kratší pracovní dobu (úvazek 0,3). Pokud za trvání pracovního poměru s kratší pracovní dobou budete uznána práce neschopnou, bude Vám náležet nemocenské odpovídající kratší pracovní době. Pro úplnost dodávám, že pro peněžitou pomoc v mateřství zákon stanoví výjimku – pokud nastoupíte na další peněžitou pomoc v mateřství do 4 let věku dítěte, bude se její výše odvíjet ze stejného denního vyměřovacího základu jako při narození prvního dítěte, bude-li to pro Vás výhodnější.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Ostatní dávky

Téma: Čerpání rodičovského příspěvku

07.12.2018

Dobrý den... Mám dotaz ohledně vyplacení RP.
Je možné si po narození dítěte nechat vyplatit celou částku 220 tisíc naráz?

Dobrý den,
rodičovský příspěvek jednorázově vyčerpat nelze.
Je třeba se řídit platnou právní úpravou: Jestliže lze alespoň jednomu z rodičů v rodině stanovit k datu narození nejmladšího dítěte v rodině 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu v částce převyšující 7 600 Kč, může rodič volit měsíční výši čerpání rodičovského příspěvku až do této výše. V případě, že denní vyměřovací základ lze stanovit u obou rodičů, vychází se z toho základu, který je vyšší, aniž rodič s vyšším denním vyměřovacím základem o rodičovský příspěvek žádá, nebo ho pobírá. Pokud ani jednomu z rodičů nelze stanovit denní vyměřovací základ, nebo 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu je nižší než 7 600 Kč, rodič volí výši rodičovského příspěvku až do částky 7 600 Kč měsíčně. Volbu výše rodičovského příspěvku je možno měnit jedenkrát za tři měsíce.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodičovský příspěvek

Téma: Pracovní doba

07.12.2018

Dobrý večer,
Nastoupila som po rodičovské dovolené do práce. Žadala som o dodatek k smlouve ,paragraf 241 odst. 2 zakoniku práce o úpravu pracovní doby na hlavní pracovní pomer.V dodatku také žádam že budu zařazovaná do směn bez svátku a nedele. Ich odpoveď bola, že souhlasí s podmínkami.
Zamestnávateľ teraz odo mne požaduje ,aby jsem si nadrobila sviatky. Tvrdí mi že , obchodní jednotka je o vanocích zavřená a z toho dôvodu by mi chybel fond hodin a proto si je musím nadrobiť.
Ja si myslím že pravdu zamestnávateľ nemá. Ako sa tomu brániť? Porušuje zamestnávateľ dodatek ke smlově?
Ďakujem za vašu odpoveď

Dobrý den,
bohužel to, co popisujete, je skutečně tak specifické, že takto na dálku, bez znalosti příslušných dokumentů a bez znalosti Vaší pracovní smlouvy, zařazování zaměstnanců do směn u Vašeho zaměstnavatele a dalších důležitých skutečností, nemohu vyjádřit ani názor na to, zda je nynější postup zaměstnavatele v pořádku. Neuvádíte žádné informace o tom, jak je naplňován u Vašeho zaměstnavatele fond pracovní doby. Další otázkou, kterou nelze takto na dálku vyřešit, ale měla byste ji prodiskutovat se zaměstnavatelem je, zda fakt, že v pracovní dny zavře Vaše pracovní místo, nemá být posouzeno jako překážka na straně zaměstnavatele. Zároveň je nutno si uvědomit, že by na tuto dobu mohl zaměstnavatel nařídit čerpání řádné dovolené, pokud Vám ještě nějaká zbývá. Je zkrátka třeba to řešit opravdu s ním, s poukázáním na fakt, že máte smluvně (alespoň to uvádíte) zaručeno, že nebudete pracovat o víkendech a jak tedy s Vámi tuto specifickou úpravu pracovní doby hodlá vyřešit.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů

Téma: Péče o dítě do 4 let věku

07.12.2018

Dobrý den,
obracím se na Vás s následujícím dotazem a složitou situací.

V prosinci tohoto roku mě bude končit tříletá rodičovská dovolená, která je plně vyčerpaná a tudíž bych měla nastoupit do zaměstnání. V průběhu rodičovské dovolené však byla firma (organizační složka zahraniční firmy) vymazána z OR. Nemám ani výpoveď, odstupné, nemám proplacenou zbylou dovolenou a hlavně nemám zápočtový list. Nemám v této věci koho z firmy kontaktovat. V ruce mám pouze výplatní pásky a ELDP za dobu před nástupem na mateřskou a rodičovskou dovolenou. Jak dále postupovat abych měla vše potřebné pro případného nového zaměstnavatele a jaké úřady kontaktovat?

Vzhledem k tomu, že syn nedostal místo v mateřské školce a nemám hlídání, chci zvolit možnost celodenní péče o dítě do 4let . Rozumím ohlašovací povinnosti na zdravotní pojišťovně a max 4hodinám ve školce nebo jiném zařízení i omezenému přivýdělku do 10.000Kč. Není mi však jasné, koho - jaký úřad mám kromě zdravotní pojišťovny o tomto kroku informovat aby věděli, že zůstávám doma a nemám zaměstnavatele ? Musím platit sociální nebo jiné odvody? Jestli jsem to pochopila správně, tak důchodové je do 4 let věku hrazeno státem v případě, že využiji k péči celý rok. Co ale dělat, pokud si mi podaří v tomto období sehnat práci na částečný úvazek či práci z domova, kterou bych mohla vykonávat ikdyž nebude syn ve školce a bude nad limit povolené částky? Budu muset při přerušení této doby něco doplácet? Lze to vůbec nebo nesmím do těch 4let práci hledat ? Komu pak případně tuto změnu oznámím ? Bude stačit, když nový zaměstavatel začne za mě platit odvody ?

Předem děkuji za objasnění.

Hezký den.

Dobrý den,
v situaci, kdy zaměstnavatel při likvidaci nesplní svou povinnost ukončit řádně pracovní poměry se zaměstnanci na rodičovské dovolené, je vymazán z obchodního rejstříku (tedy přestane dle práva jako subjekt definitivně existovat) a není se na koho obracet, je opravdu velice obtížné, něco zásadnějšího vyřešit. Můžete se zkusit obrátit na likvidátora zaměstnavatele, na stránkách www.justice.cz můžete dle IČ nalézt i již neplatné informace o společnosti (jen je třeba přepnout na neaktuální data). Dále doporučuji obrátit se na úřad práce právě s tím problémem, že nemáte doklad o ukončení pracovního vztahu a nemáte žádné výstupní dokumenty. V budoucí práci Vám to ale nevadí, potvrzení o zaměstnání nemá žádný vliv na platné uzavření pracovního poměru, jen pro důchodové nároky, nemá nová účetní jak navázat na již odpracovanou dobu. Na to musíte nového zaměstnavatele upozornit, ale v zaměstnání to nebrání. Budete to muset do budoucna po té řešit s "důchoďákem", protože budete místo ukončení zaměstnání prokazovat pojištěnou dobu rodným listem dítěte. Péče o dítě do 4 let věku se totiž považuje za náhradní dobu pojištění. Není to ale tak, že byste musela nutně být s dítětem po celý tento čtvrtý rok. Jestliže najdete práci, začnete dostávat mzdu a bude za Vás odváděno běžně sociální pojištění, tak bude náhradní dobou pojištění je ta doba, kdy s dítětem skutečně doma budete. V podstatě není nezbytné fakt, že jste s dítětem doma, oznámit na správě sociálního zabezpečení, ale je dobré i tady si kontrolovat a případně doplňovat doklady o době pojištění, zvlášť, když budete mít ten nesoulad s neukončeným zaměstnáním.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Ostatní

Téma: Evidence uchazečů o zaměstnání

07.12.2018

Dobrý den,

mám dotaz ohledně peněžité pomoci v mateřství a současné registraci na úřadu práce. Dnes, to je 29.11., bych měla začít pobírat peněžitou pomoc v mateřství, na kterou mám nárok. Smlouva v práci mi skončila během těhotenství, a tak jsem se zaregistrovala na úřadu práce. Dnes jsem tam šla oznámit, že začínám pobírat mateřskou a předpokládala jsem, že budu z evidence ÚP vyřazena. Paní mi ale sdělila, že mě vyřadí až po porodu, že zůstanu registrovaná, jen už nebudu pobírat podporu z ÚP. To se mi zdá zvláštní. Přijde mi vůbec peněžitá pomoc v mateřství, když zůstanu registrovaná na úřadu práce? A v případě, že v evidenci ÚP zůstanu, jak to řešit na pojišťovně? Mám jim nahlásit, že pobírám PPM nebo zůstat vedena jako evidovaná na ÚP?

Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, je to opravdu tak,
krajská pobočka Úřadu práce uchazeči o zaměstnání ukončí vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem, kdy nastala některá ze skutečností bránících zařazení nebo vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, s výjimkou skutečností – uchazeč o zaměstnání je uznán dočasně neschopným práce, pobírá peněžitou pomoc v mateřství v době před porodem a 6 týdnů po porodu; a to na základě osobního nebo písemného oznámení uchazeče o zaměstnání. Takže opravdu Vás vyřadí až na počátku 7. týdne po porodu. Vaše povinnost končí v podstatě opravdu ohlášením faktu, že jste započala pobírat PPM. Doporučuji ohlášení provést písemně, nechat si na podatelně příslušného úřadu potvrdit přijetí a tím máte vše "pokryto". Jako příjemce PPM budete nadále státním pojištěncem zdravotního pojištění. Doporučuji ve zdravotní pojišťovně jen pro jistotu ověřit, že jste evidována správně a že Vás jako státního pojištěnce z důvodu pobírání PPM vedou.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Nezaměstnanost

Téma: Rodičovská odpovědnost

07.12.2018

Dobry den mam dotaz mam syna svereneho do pece chci se snim odstehovat do Čech odkud pochazim ale matka podala predbezne opatreni ze snim nemuzu odjet.Jak mam postupovat dal?dekuji za odpoved

Dobrý den,
obecně je nutno uvést, že navzdory Vašemu vzájemnému rozchodu, stále oběma rodičům zůstane rodičovská odpovědnost stejné hodnoty a síly, vlastně jde o společnou rodičovskou odpovědnost a budete se muset vždy na všech podstatných záležitostech týkajících se syna domlouvat. Při každé změně školy, výběru mimoškolních aktivit, zdravotních záležitostech apod. budete muset mít vždy souhlas druhého rodiče. Je samozřejmě normální, že chcete žít svůj život podle svých představ, ale je se třeba také na vše podívat optikou dítěte samotného, jak by mohlo vnímat vytržení ze svého dosavadního prostředí, ztrátu kontaktu s druhým rodičem a pod.
Vystěhování dítěte do jiného státu (i jen samotné odcestování) nesmí být bez souhlasu druhého rodiče. Je prostě nezbytné, abyste se spolu jako rodiče dokázali dohodnout, protože již napořád budete muset kvůli svému dítěti spolupracovat, a je třeba, aby Vaší motivací byl vždy zásadně zájem dítěte. Vzhledem k tomu, že uvádíte, že jste s matkou nyní v takových vztazích, že jste se bez jejího souhlasu chtěl vystěhovat a ona musela věc řešit soudně, nemůžete vlastně učinit nyní nic, co by věc vyřešilo. Je nutno vyčkat rozhodnutí soudu. Souhlas jednoho z rodičů lze nahradit rozhodnutím soudu, je ovšem třeba vědět, že ten nebude rozhodovat v zájmu rodičů, ale čistě v zájmu dítěte a bude posuzovat, zda by to pro něho bylo výhodné.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodinné právo

Téma: Styk dítěte s druhým rodičem

07.12.2018

Dobry den, otec ma nase dve deti v peci a to z duvodu, ze po rozvodu jsem nemela pro me odpovidajci zazemi a mam insolvenci. Ze zacatku bylo vse ok, ale nasel si pritelkyni a zaclo peklo. Deti stve proti me, doma se o me nesmi bavit. Nesmime si volat, takze se se vidime jednou za 14 dnu a to jeste kolikrat zrusi s tim, ze deti maji jiny program. Toto je dane soudne. Mam pritele a otec detem zakazuje u nej spat v dobe kdy je mam mit. Deti jsou od nej naockavane takze delaji to co chce tatinek. Neustale mi vyhrozuje, ze pokud to nebude tak jak chce on, ze mi prestane deti davat a pujdeme k soudu. Uz nevime s pritelem co delat, k detem se chovame pekne, jsou s nami radi. Ale nesmi byt u nas. Pouze na adrese z rozsudku. Chceme se do budoucna vzit a nejak si nedokazu predstavit, ze pritel bude doma a ja s detma na adrese z rozsudku. O detech nevim vubec nic. Kdyz se na ne otce zeptam rekne, ze nemam otravovat. Vypisuje me sahodlouhe emaily co jsem vse spatne udelala za ten vikend. Udelame pro deti prvni a posledni, ale otec si vzdy neco najde. Uz mi to pripada z jeho strany jako sikana. Jsem z toho psychicky dost na dne. Na ospodu me pani nepomohla, rekla, ze si mam nasetrit na pravnika a dat to k soudu. Moc dekuji za radu.

Dobrý den,
oceňuji, že jste se s důvěrou obrátila na poradnu Aperia a že se snažíte se svými dětmi udržovat kontakty a budovat váš vzájemný vztah. Vaše situace, tak jak ji popisujete, je jistě velmi problematická a psychicky náročná, pokud takto na dálku a se znalostí jen jednoho pohledu na věc, mohu vůbec cokoliv usuzovat. Vždy je na prvním místě pokus o dohodu mezi rodiči, protože extrémní a vlastně konečné řešení za asistence soudu je vždy silové a to méně vhodné. Oba rodiče si musí uvědomit, že navzdory svěření dítěte do péče jen jednomu z nich, nepřestali být oba plnohodnotnými rodiči, mají oba (pokud nedošlo k omezení) stejnou míru rodičovské odpovědnosti a oba musí o zásadních záležitostech týkajících se dětí rozhodovat společně. Stejně tak mají oba rodiče právo na informace o dětech, u účasti na akcích dětí je to samozřejmě stejné. I když došlo k rozchodu rodičů, děti mají stále oba rodiče a nesmí jim být jejich rozchod k újmě více, než je nezbytně nutné. S otcem je třeba si tyto skutečnosti pokud možno v klidu ujasnit, protože jinak to u soudu skončí. Je zbytečné, aby Vám soudem vyhrožoval, protože, pokud k dohodě nedojde, budete návrh k soudu stejně muset podat sama. S otcem je třeba se dohodnout i na tom, proč sveřepě trvá tom, aby děti byli v místě určeném rozsudkem, vyposlechnout si jeho argumenty a pokusit se probrat jiná možná řešení. Otec dětí nemůže bránit tomu, aby se děti stýkali s Vaším přítelem, pokud nedochází k ohrožení dětí, což by musel být schopen prokázat. V době, kdy jsou děti s Vámi, rozhodujete Vy, s kým se stýkají. Otec sice nyní vyhrožuje, že Vám děti nebude dávat, ale tím by porušoval rozsudek a mařil by tak výkon úředního rozhodnutí.
V případě, že situace nepovede k žádnému výsledku, je možno, samozřejmě i bez právníka, podat k soudu návrh na úpravu poměrů k dítěti, protože ve Vašich životech došlo k takové změně, že je třeba rozsudek upravit, například právě v části, ve které je striktně určeno, že děti se po dobu styku s Vámi smí vykytovat pouze na konkrétní adrese. Také je možno řešit otázku rozšíření styku a pod. Soud by v řízení posuzoval změny, které ve Vašem životě nastaly (předpokládám, že k lepšímu), řešil by zájem dětí a styk matky s nimi. Pokud některé kroky otce vůči Vám vnímáte jako nesprávné a šikanující, doporučuji mít uloženy doklady o takové činnosti, protože v tom nejextrémnějším případě by mohly být u soudu použity k dokreslení vyhrocené a nefungující rodičovské situace.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodinné právo

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.