Aperio

Online poradna pro rodiče, dotazy

Téma: Rodičovský příspěvek

15.12.2018

Dobry den, nemam slozity dotaz - ale vygooglila jsem ruzne odpovedi a jiz je to urgentni :-)
Mam RD do 29.6. 2019, synovi je 2,5 let. Prihlasila jsem ho do statni skolky (byl 4x dopoledne). Jsem v 5.mesici tehotenstvi (musim si zkratit rod.prispevek). TP 12.5.
Poradite, kolik dni v mesici muze syn chodit do skolky? Abych neprisla o RD.
Pripadne jak idealne zkratit soucasny RD - aby to ale neovlivnilo vysi MD a syn treba i mohl chodit do skolky bez omezeni..?
Napadlo me vybrat ted temer vse - par mesicu pred porodem nechat vyplacet treba 50,- kc, nechat syna ve skolce denne a nechat si tedy tech 50,-/měs.dobrovolne odebrat...
Rozumite, jak to myslim?
Moc dekuji,
Ps.výše HM pred nastupem na MD bylo cca 30.000 kč
Nyni beru 4300,- (tz.zbyva ca 25.800,- )

Dobrý den.
U dítěte, které dovršilo 2 roky věku, není docházka do mateřské školy či obdobného zařízení omezena. I v případě, že syn bude navštěvovat mateřskou školu celodenně, můžete tedy nadále pobírat rodičovský příspěvek.
Výše rodičovského příspěvku také nikterak neovlivňuje peněžitou pomoc v mateřství.
Za předpokladu, že máte uzavřený pracovní poměr na dobu neurčitou a nyní čerpáte rodičovskou dovolenou, Vám bude v souvislosti s narozením dalšího dítěte náležet peněžitá pomoc v mateřství , jejíž výše se bude odvíjet od stejného denního vyměřovacího základu, jako tomu bylo při čerpání předchozí peněžité pomoci v mateřství .
Rodičovský příspěvek byste měla dočerpat před nástupem na další peněžitou pomoc v mateřství. Výši rodičovského příspěvku můžete měnit jedenkrát ta 3 měsíce. Jestliže lze alespoň jednomu z rodičů v rodině stanovit k datu narození nejmladšího dítěte v rodině 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu v částce převyšující 7 600 Kč, může rodič volit měsíční výši čerpání rodičovského příspěvku až do této výše.Bližší informace k rodičovskému příspěvku a příslušné tiskopisy naleznete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – www.mpsv.cz/cs/2 nebo je obdržíte na příslušném kontaktním pracovišti státní sociální podpory.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodičovský příspěvek

Téma: Ošetřovné

15.12.2018

Dobrý den, mám dotaz. V roce 2017 prosinec jsem byla na ošetřovačce se 4 letou dcerou. Až teď teprve zaměstnavatel zjistil, že daný doklad ztratil. Jak se toto má řešit, aby mi to už bylo konečně vyplaceno? Mám si nechat udělat kopii a dát opět zaměstnanci? Bude stačit ta kopie? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v uvedeném případě Vám doporučuji kontaktovat lékaře, který o ošetřovném rozhodl.
Pokud máte u sebe alespoň jeden díl tiskopisu „Rozhodnutí o potřebě ošetřování (péče)“, tj. „Rozhodnutí o vzniku potřeby ošetřování (péče) - žádost o ošetřovné“ nebo „Rozhodnutí o ukončení potřeby ošetřování (péče)“, požádejte lékaře o vystavení náhradního hlášení s původním číslem rozhodnutí.
Pokud ani jeden díl tiskopisu nemáte, lékař bude muset vystavit nové ošetřovné s novým číslem ošetřovného, ale s původními daty, tak jak byly uvedeny na předchozím dokladu.
Oba díly tiskopisu je třeba předat zaměstnavateli. Zaměstnavatel vyplní na tiskopisu rubriku „Záznamy zaměstnavatele“ a poté oba doklady zašle spolu s přílohou k žádosti na příslušnou OSSZ k proplacení.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Ostatní dávky

Téma: Vycházky

15.12.2018

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jsem na nemocenské a chci se zeptat jestli platí vycházky i o víkendu děkuji.

Dobrý den,
tzv. vycházky jsou součástí režimu práce neschopného pojištěnce, který stanoví lékař (§ 56 zák. č 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, v platném znění). Režim dočasně práce neschopného pojištěnce platí po celou dobu pracovní neschopnosti, tj. o víkendu. Režim může být změněn v případě změny zdravotního stavu.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Ostatní

Téma: Ochrana těhotných

14.12.2018

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohkedně těhotenství a práce přesčas. Mé zaměstnání je kancelářské, bohužel se však blíží období inventury, kde máme zaměstnavatelem nařízený přesčas, který trvá tři dny (denně 12 hodin) to tedy znamemá celková práce dvanáct dní v kuse - nelze si v tomto období vzít dovolenou z důvodu podstavu zaměstnanců. Tato inventura se koná ve skladě v prašném prostředí.

Momentálně jsem v ranném stadiu těhotenství, při probíhající inventuře se bude jednat o 6tt Vím, že v té době se jedná opravdu o krátké těhotenství, já však trpím nevolnostmi a bohužel jsem již letos o jedno miminko ve třetím měsíci přišla, nerada bych tedy něco podcenila.

Pokud se nejedná ještě o potvrzené prosperující těhotenství (obdržení těhotenské průkazky) vztahují se na mě také ochranná ustanovení těhotných zaměstnankyň?

Budu Vám velice vděčná za odpověď.

S pozdravem

Dobrý den,

ochrana těhotných zaměstnankyň se týká všech zaměstnankyň, tedy i již v raném stadiu těhotenství. Pokud vykonáváte práci, která je těhotným zakázána či která dle Vašeho ošetřujícího lékaře ohrožuje Vaše těhotenství, má zaměstnavatel povinnost Vás převést na jinou práci. Pokud pro Vás žádnou jinou vhodnou práci nemá, jedná se o překážku na jeho straně a Vám náleží 100 % náhrada mzdy.
Těhotným zaměstnankyním nemůže být nařízena práce přesčas.

Zde odkaz na článek týkající se ochrany těhotných žen:
http://www.aperio.cz/684/tehotna-zamestnankyne-a-zamestnani

Související ustanovení zákoníku práce:

§ 41 zákoníku práce
...
c) koná-li těhotná zaměstnankyně, zaměstnankyně, která kojí, nebo zaměstnankyně-matka do konce devátého měsíce po porodu práci, kterou nesmějí být tyto zaměstnankyně zaměstnávány nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství nebo mateřství,
...

Pracovní podmínky zaměstnankyň
§ 238
(1) Zaměstnankyně je zakázáno zaměstnávat pracemi, které ohrožují jejich mateřství. Ministerstvo zdravotnictví stanoví vyhláškou práce a pracoviště, které jsou zakázány těhotným zaměstnankyním, zaměstnankyním, které kojí, a zaměstnankyním-matkám do konce devátého měsíce po porodu.
(2) Je zakázáno zaměstnávat těhotnou zaměstnankyni, zaměstnankyni, která kojí, a zaměstnankyni-matku do konce devátého měsíce po porodu pracemi, pro které nejsou podle lékařského posudku zdravotně způsobilé.

§ 239
(1) Koná-li těhotná zaměstnankyně práci, která je těhotným zaměstnankyním zakázána nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství, je zaměstnavatel povinen převést ji dočasně na práci, která je pro ni vhodná a při níž může dosahovat stejného výdělku jako na dosavadní práci. Požádá-li těhotná zaměstnankyně pracující v noci o zařazení na denní práci, je zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět.
...

§ 241
...
(3) Zakazuje se zaměstnávat těhotné zaměstnankyně prací přesčas. Zaměstnankyním a zaměstnancům, kteří pečují o dítě mladší než 1 rok, nesmí zaměstnavatel nařídit práci přesčas.

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů

Téma: Ukončení placení výživného na dítě

14.12.2018

dobrý den,prosím vás o radu.můj bývalý muž po 14ti letech po mě požadoval
papír kdy syn studoval aby jeho advokát zjistil do kdy byla jeho vyživovací
povinnost.pro informaci-syn studoval od 1.9.2014 do 30.6.2017 s tím že
závěrečnou zkoušku neudělal a dostal náhradní termín na červen 2018 kdy opět
neuspěl a kdy jsme zaslali e-mail p.řediteli s tím,že končí a nebude již
dělat další opravné zkoušky.mezitím syn vykonával občasné brigády a až
12.11.2018 nastoupil na hlavní pracovní poměr a je samostatně výdělečný.hned
na to jsem exmanželovi poslala SMS ať přestane posílat alimenty.Nyní mě
bývalý muž chce dát k soudu ,že jsem pobírala neoprávněně rok alimenty bude
požadovat jejich vrácení.....na internetu jsem četla,že jeho povinnost do
doby,(a to max.věku syna 26ti let )než začne sám vydělávat.
toto mě odpověděl můj bývalý mu:

Výživné je nárok, který musí být jako ostatní nároky prokázán. Je na synovi,
aby vzhledem k věku prokázal, že vyživovací povinnost stále trvá. Pokud syn
nebude dál studovat, končí vyživovací povinnost ukončením studia, případně
vykonáním opravné zkoušky či vyloučením ze studia. Od té chvíle je totiž syn
sám schopen se živit.

To potvrzení budu předávat právníkovi, spolu s ostatními doklady (např.
výpis z účtu) a on bude už vědět.
předem děkuji

Dobrý den,
nabytím zletilosti (v osmnácti letech) se mění žadatel výživného. Do té doby o výživné na nezletilé dítě žádal zákonný zástupce (obvykle druhý rodič). Po dosažení plnoletosti o výživné žádá samo dítě. To se v případě soudního řešení stává žalobcem, žalovaným pak je rodič, na němž je výživné požadováno – otec nebo matka.
Vyživovací povinnost rodičů k dítěti patří k nejdůležitějším povinnostem obou rodičů k dítěti. Vyživovací povinnost trvá až do doby, kdy jsou děti schopny samy se živit, což nemusí nutně znamenat dosažení zletilosti či hranice věku 26 – ti let. Vyživovací povinnosti rodičů k dětem trvá, pokud dítě i přes dosažení zletilosti, není schopno samo se živit (např. dítě soustavně se připravující na své budoucí povolání studiem na vysoké škole, jsou registrování na ÚP a zaměstnání si teprve hledají). Vždy je třeba posoudit, zda dítě hodlá své vzdělání dokončit, doplnit či prohloubit. Vyživovací povinnost rodičů dítěte zaniká např. uzavřením sňatku, kdy je tato vyživovací povinnost nahrazena vyživovací povinností mezi manžely.
Pokud se jednalo o nárazové a příležitostné brigády, nelze to považovat za schopnost dítěte se samo živit /alespoň ne zcela, záleží na výdělcích/. Schopnosti sám se živit dosáhl syn pravděpodobně v době, kdy uzavřel pracovní poměr.

Právní úprava:
Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodinné právo

Téma: Další pracovní poměr

14.12.2018

Dobrý den,
dne 7.1.2019 by manžel nastoupil na PPM. Od kdy musí platit jeho nová pracovní smlouva u zaměstnavatele na jinou pracovní pozici a jak dlouho musí mít tato smlouva platnost? 22 týdnů, po kterou bude čerpat PPM?A až po PPM nastoupí opět do práce, tak bude čerpat mzdu z původní pracovní smlouvy, ze které byla hrazena PPM? Děkuji

Dobrý den,
manžel po dobu pobírání PPM samozřejmě nemůže vykonávat pracovní činnost, ze které mu plyne PPM. Může ale uzavřít jiný pracovní poměr se stávajícím, nebo jiným zaměstnavatelem. Doba tohoto pracovního poměru je čistě na dohodě mezi ním a zaměstnavatelem. Po dobu pobírání PPM nemusí mít uzavřen vůbec žádný jiný pracovní poměr. Pokud se zaměstnavatelem domluví a nový pracovní poměr uzavře na dobu, kdy bude z původního zaměstnání čerpat PPM, pak po ukončení čerpání PPM přejde opět na své původní pracovní místo a bude pobírat mzdu z původní pracovní smlouvy.

Právní úprava:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Výdělečná činnost na MD a RD

Téma: Volba RP dle výše DVZ otce dítěte

14.12.2018

Dobrý den,
můžu si v roce 2019 upravit délku pobírání rodičovského příspěvku, když nemám nárok na PPM, nebo se mi automaticky stanoví délka na 4 roky?

Může dobu pobírání ovlivnit otec dítěte, popř. za jakých podmínek?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
rodič volí výši rodičovského příspěvku do částky
a) nepřevyšující 7600 Kč měsíčně,
b) převyšující 7600 Kč měsíčně, jestliže lze aspoň jednomu z rodičů v rodině stanovit k datu narození nejmladšího dítěte v rodině 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu v částce převyšující 7600 Kč, s tím, že zvolená výše rodičovského příspěvku nesmí přesáhnout 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu měsíčně. V případě, že u každého z rodičů lze stanovit ke dni narození dítěte uvedený denní vyměřovací základ, vychází se při stanovení výše rodičovského příspěvku z toho denního vyměřovacího základu, který je vyšší.

Pokud jste neměla nárok na PPM, dnem porodu začnete pobírat RP ve výši 7600Kč. Změnu RP můžete provádět každé 3měsíce. Pokud otcovi lze ke dni porodu dítětestanovit DVZ, můžete si zvolit výši RP dle jeho DVZ. K žádosti o RP doložíte potvrzení o výši DVZ, který mu potvrdí zaměstnavatel.

Právní úprava:
Zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, v platném znění

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodičovský příspěvek

Téma: Střídavá péče

14.12.2018

Dobry den, chci se zeptat ohledne stridave pece muj expritel me dal k soudu te mu nechci davat malou na vikendy je ji rok a kdyz jsme u nej naposled byli mala na sebe vylila kafe a on ji rekl ze si za to muze sama ze tam nema lezt jde mi o to jak mam postupovat v tomhle protoze uz nevim kudy kam a k tomu mi vyhrozuje jeho zena ktera o me rodine nevi vubec nic a plete se mu do vseho mohli by jste mi poradit? Dekuji a preju hezky den

Dobrý den,
předpokládám, že dceru máte svěřenou do své péče, a otci byl určen styk s dítětem a stanoveno výživné. Pokud i přes soudem stanovený styk s druhým rodičem mu dceru odmítáte dávat, porušuje tím rozsudek a to je důvod, otevřít nový soudní proces, což asi otec dítěte udělal.
Při rozhodování ve věcech dítěte má soud na zřeteli především zájem dítěte. Střídavá péče vždy klade vysoké nároky zejména na rodiče. Musí být schopni spolu komunikovat, dohodnout se na tom, jak bude péče o jejich dítě probíhat a jakým způsobem bude financována a samozřejmě mnoho dalších záležitostí.
Podmínky pro úspěšné zvládnutí střídavé péče /SP/
• Schopnost obou rodičů domluvit se na SP ve prospěch dítěte. Především chci zdůraznit prospěch dítěte. Dítě nesmí být nikdy prostředníkem k vyřešení konfliktů mezi otcem a matkou. Tyto konflikty mají být vyřešeny před tím, než se o SP jedná.
• Schopnost rodičů domluvit se na podobných výchovných principech, které budou uplatňovat při výchově. Pro dítě je totiž velmi matoucí to, když mu jeden z rodičů danou věc dovolí a druhý ne. Dítě by samozřejmě pak mohlo využívat ten výchovný princip, který mu vyhovuje, proti druhému rodiči.
• Neočerňovat jeden druhého před dítětem. Rodič má za úkol mluvit o druhém v dobrém. Má dítěti ozřejmit, z jakého důvodu se spolu rozvádějí a mluvit s dítětem o svých pocitech, svých přístupech k danému rozvodu. Často tento způsob komunikace vyplývá z celkového přístupu matky nebo otce k životu a z toho, jak umí správně tento rodič komunikovat. Případné konflikty si mají rodiče vyřešit sami, bez přítomnosti dítěte. Dítě samozřejmě častokrát vidí nebo slyší nebo vnímá, že se mezi rodiči něco děje. Mají ho pak o tom informovat, ale ne před jeho zraky neshodu řešit.
• Umět společně komunikovat o věcech, které se týkají dítěte. Stanovit si důležité prvky ve výchově, jak jsem již o nich mluvila a nebát se setkat se svým bývalým partnerem a mluvit o tom, co se týká dítěte. Předávat si zkušenosti s dítětem po 14denním pobytu
• Zachovávat podobné výchovné postupy a stereotypy pro dítě u matky i u otce. Shodnout se na nich společně. Samozřejmě vytýčit si ty nejzákladnější, které oba rodiče uplatňují na dítěti.
• Pravdivě informovat druhého rodiče o tom, co se stalo dítěti v době pobytu. Platí tady i vzájemná důvěra jednoho ke druhému. Pokud je dítě nemocné nebo se mu stane v době přítomnosti u otce, že dostane špatnou známku, jistě to není chyba otce, otec má o tom říct matce a informovat ji i o tom, co už udělali spolu s dítětem pro nápravu.
• Rodiče by měli být před dítětem pravdomluvní. Dítě velmi dobře pozná na rodiči, pokud pravdu překrucuje nebo ji neříká celou. Ostatně tak, jak si přeje rodič, aby bylo dítě pravdomluvné, tak si to stejně přeje i dítě a pravda většinou vyjde najevo.
• Rodiče by se měli navzájem tolerovat a respektovat. Vychází to jistě už ze zmiňované vzájemné komunikace rodičů.
• Rodiče by měli umět v době, kdy u nich dítě je, využít chvíle spolu s ním a starat se o něj, věnovat mu čas, užívat si to. V rámci SP si rodič může lépe rozdělit a naplánovat čas a může mít tak v době pobytu dítěte víc času pro něj. Další čas, kdy je dítě u druhého rodiče, může využít tento čas plně pro práci.
• Rodiče by neměli soutěžit o lásku dítěte. Myslím tím kupování drahých dárků proto, aby dítěti kompenzovali čas, který spolu stráví.
• O výchovných problémech by měl mluvit rodič nejprve s druhým rodičem. Podle toho, jak se rodiče shodnou na výchovném principu, má být o tom informováno dítě.
• Pokud žije rodič s jiným partnerem, nemá vnucovat dítěti hned postoje a názory tohoto partnera. Dítě se s ním musí nejdříve nenásilně seznámit. Je to však stále partner, pro kterého se rozhodl rodič, ne dítě.
• Důležitou roli hraje také to, jak umí rodič tuto celou situaci prezentovat příbuzným a jaký postoj příbuzní k této celé situaci mají. Příbuzní mají respektovat to, pro co se rozhodl rodič.
Podle již zmíněného je tedy jasné, že při tom, zda bude stanovena SP, hraje nejvýznamnější roli schopnost rodičů domluvit se na jednotlivých pravidlech, která budou dobré v první řadě pro dítě, ne pro rodiče samotné. Samozřejmě, že dalším pravidlem je také to, zda si dítě samo přeje žít s oběma rodiči i po rozvodu.
Otázka svěření dítěte do střídavé péče rodičů je nesmírně komplikovaná. V konečném rozhodování stejně vždy záleží na individuálním rozhodování soudce, kterému předchází komplikované dokazovaní a mnohdy i znalecké posudky psychologů týkající se jak dítěte, tak rodičů. Obvyklejší je, že se střídavá péče nařídí u rodičů, kteří jsou schopni se domluvit a střídavá péče tak bude dítěti ku prospěchu.

Rodiče by měli mít na paměti zájem svého dítěte, a tím je bezesporu kontakt s oběma rodiči.
Řešením je, že si jako rodiče oba uvědomíte, že jste sice jako partneři skončili, ale rodiče společných dětí budete stále a Vaším základním motivem musí být myšlenka, že děti za Vaše vzájemné odcizení nemohou a není možné, aby to jim kazilo život. Je třeba, abyste se oba pokusili odložit stranou Vaše porušené vztahy partnerské a soustředili se na roli rodičů. Doporučuji seznámit se s novým náhledem na řešení sporů o děti, který začíná v některých regionech být aplikován již i u soudu ve spolupráci s orgány sociálně právní ochrany dítěte (OSPOD), který je zaměřen nikoliv na práva rodičů ale na práva a zájmy nezletilých dětí. Informace můžete čerpat zejména na stránce http://cochem.cz/, i když není ve Vašem kraji dle tohoto systému postupováno, naleznete zde mnoho inspirativních informaci, jak co nejméně zatěžujícím způsobem vyřešit otázky společných dětí. Na stránce http://www.justice.cz/Justice2/soud/soud.aspx?j=163&o=153&k=6632&d=353259 můžete nalézt tzv. rodičovský plán, který má rodičům pomoci uzavřít dohodu a vyhnout se tak spornému řízení, válce, která nebude ku prospěchu vůbec nikomu. Doporučuji seznámit se s článkem http://www.sancedetem.cz/srv/www/content/pub/cs/clanky/porozvodove-boje-kdyz-rodice-zapominaji-na-deti-136.html, kde jsou velmi podrobně zpracovány různé otázky související s rozchodem rodičů malých dětí včetně tzv. 20 proseb dítěte, které by všichni rozcházející se rodiče měli znát.

Právní úprava:
Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodinné právo

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.