Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD a invalidita III.st.

16.11.2018

Dobrý den, měla bych prosím trochu složitější dotaz. Aktuálně jsem na rodičovské dovolené, synovi byl rok. Čerpání rodičovské dovolené mám sjednáno do 3 let věku dítěte. Syn má bohužel opožděný psychomotorický vývoj a chtěla bych si tedy rodičovskou o rok prodloužit. Vím, že o to musím zaměstnavatele požádat. Pracovní poměr mám sjednaný na dobu neurčitou, vykonávala jsem kromě své práce i pozici zástupce vedoucího. Mé místo je však již trvale obsazeno. Ale bude mi nabídnuto jiné místo v rámci stejného odboru. Bohužel roky trpím vážným onemocněním, které tajím a nebylo na mně znát. Nyní se však můj zdravotní stav zhoršil i když to stále není vidět a lékař mi doporučuje podat si žádost o invalidní důchod, protože splňuji podmínky pro přiznání prvního stupně. Mé dotazy tedy zní.
1) Pokud zaměstnavatel nevyhoví mé žádosti o prodloužení rodičovské dovolené, co se stane? Budu nucena do zaměstnání nastoupit, či podat výpověď sama? A když do práce nenastoupím, dostanu výpověď a pak nebudu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti z ÚP? Nárok na odstupné mi vznikne asi těžko, když se pracovní pozice neruší.
2) Pokud by mi byl přiznán invalidní důchod I. stupně, jsem povinna tuto skutečnost zaměstnavateli hlásit? A co všechno se zaměstnavatel vlastně dozví třeba ze správy soc. zabezpečení aj. a co mu musím oznámit já?
3) Když by mi byl invalidní důchod přiznán a já byla schopna vykonávat práci na plný úvazek jako před otěhotněním, je toto možné i nadále nebo budu muset svůj úvazek u zaměstnavatele zkrátit?
Děkuji moc za odpovědi. Netuším, jak správně postupovat a mám obavu, že i když bych se do práce vrátila, stejně časem fyzicky práci v plném rozsahu zvládat nebudu a mé zdravotní omezení by chtě nechtě vyšlo najevo.

Dobrý den. Vezměme dotazy popořadě.

1) Pokud zaměstnavatel nevyhoví Vaší žádosti o neplacené volno, pak byste měla následující pracovní den po třetích narozeninách Vašeho syna nastoupit zpět do zaměstnání nebo se se zaměstnavatelem nějak dohodnout, třeba na ukončení pracovního poměru dohodou, nebo dát výpověď. Tu budete v tomto případě podávat Vy, jelikož překážka nástupu do práce (péče o dítě) je na Vaší straně. Nárok na odstupné Vám v tomto případě nevznikne.
Po podání výpovědi a jejím doručení následuje dvouměsíční výpovědní doba. Protože v době výpovědní doby Vám bude trvat Váš pracovní poměr, bude se Vám podpora v nezaměstnanosti po skončení pracovního poměru počítat z výdělku ze zaměstnání.
U dohody o ukončení pracovního poměru Vám v tomto případě také nenáleží odstupné. Váš pracovní poměr skončí ihned - k datu, na kterém se v dohodě dohodnete.
Pozor: pokud Váš pracovní poměr skončí současně s rodičovskou dovolenou, bude Vaše podpora v nezaměstnanosti počítána z průměrné mzdy v národním hospodářství činí za:
první 2 měsíce ve výši 0,15násobku průměrné mzdy (tj. 4315 Kč),
třetí a čtvrtý měsíc ve výši 0,12násobku průměrné mzdy (tj. 3452 Kč),
po zbývající podpůrčí dobu 0,11násobku průměrné mzdy (tj. 3164 Kč).
Tedy výhodnější pro Vás bude nastoupit do zaměstnání alespoň na chvíli, aby se Vám podpora počítala z výdělku ze zaměstnání.

2) Invaliditu nemusíte zaměstnavateli hlásit. Pokud Vám zdravotní stav nijak nebrání ve výkonu práce, je informace o zdravotním stavu Vaše soukromá věc. Na druhou stranu zaměstnavatel by měl být o Vašem zdravotním stavu informován z pracovně lékařského hlediska. Nicméně údaje o zdravotním stavu jsou zvláštní kategorií osobních údajů, které po Vás nesmí nikdo bez relevantního důvodu vyžadovat, tedy konečné rozhodnutí, zda o své invaliditě v zaměstnání řeknete, je na Vás. Pokud však o své invaliditě zaměstnavatele zpravíte, bude Vás moci započítat do tzv. povinného podílu. Zaměstnavatelům zaměstnávajícím více než 25 zaměstnanců v pracovním poměru je podle § 81 odst. 1 zákona č. 435/2004 sb. o zaměstnanosti uložena povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši 4% povinného podílu na celkovém počtu jejich zaměstnanců. Takže by fakt, že Vám byl přiznán invalidní důchod prvního stupně, mohl být pro zaměstnavatele i výhodou. Navíc jen proto, že jste byla uznána v určitém stupni invalidity, Vás nikdo nesmí nijak znevýhodňovat v zaměstnání. Invalidita sama o sobě neznamená, že nemůžete pokračovat ve své profesi a zaměstnání.

3) Úvazek si zkracovat nemusíte, je to na Vašem uvážení a zdravotním stavu. Zákon nezakazuje poživatelům invalidních důchodů (všech tří stupňů) pracovat, pokud pro to mají podmínky a zdravotní stav jim to dovolí a práci zvládnou.

Právní předpis:
zák. 262/2006 sb. zákoník práce
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Slaďování zaměstnání a rodinného života
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.