Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD, pracovní neschopnost

13.11.2018

Dobrý den.
Obracím se na vás s dotazem jak postupovat v této situaci. Momentálně jsem na druhé rodičovské dovolené (syn narozen 25.11.2015) a 26. 11. 2018 jsem měla po šesti letech nastoupít zpět do zaměstnání. Náhle mi nyní vzniklá neurologická porucha hybnosti horní končetiny a jsou mi doporučeny akutní rehabilitace, avšak rehabilitační zařízení jsou tak plná...že dřívější termín než konec listopadu je prakticky nemožný v blízkém okolí sehnat. Jakým způsobem se prosím tato náhle vznikla situace může řešit se zaměstnavatelem prosím, mohu nastoupit ke dni 26.11. na nemocenskou...nebo jaké jsou v tomto případě mé možnosti, když k tomuto datu nebudu moci nastoupit do pracovního poměru. A dovolím si podat ještě jeden dotaz. Mohu na nemocenské případně rozvázat pracovních poměr dohodou? Předem velmi děkuji za odpověď a případnou pomoc.

Dobrý den,

pokud máte nahlášenou rodičovskou dovolenou (RD) do 3 let věku dítěte, jste povinna se následující pracovní den po 3. narozeninách dostavit do zaměstnání k výkonu práce. Pokud k tomuto dni nebudete moci nastoupit, je nutné tuto situaci vyřešit. Pokud máte zdravotní problémy a lékař Vás uzná dočasně práce neschopnou (DPN), nemusíte do práce nastupovat a budete doma. Budete muset dodržovat stanovený léčebný režim, především stanovené vycházky. První 3 dny PN zaměstnanci nenáleží žádná dávka ani náhrada mzdy, 4.-14. den zaměstnanci náleží náhrada mzdy od zaměstnavatele a od 15. dne náleží dávka nemocenské.
DPN můžete být uznána již na RD (v tom případě by Vám však náhrada mzdy či nemocenské za toto období nenáležela, jelikož při čerpání RD Vám žádná mzda neuniká; pokud tedy prvních 14 dnů pracovní neschopnosti bude spadat do období RD, budete po jejím skončení pobírat rovnou nemocenské, což je výhodnější jak pro Vás, tak pro zaměstnavatele). Další možností je nechat si vystavit neschopenku až po skončení RD, tedy jeden den byste ukončila RD a další den nastoupila na DPN.
Pokud byste nebyla uznána práce neschopnou, ale přesto byste nemohla nastoupit, můžete zaměstnavatele požádat o neplacené volno. Na neplacené volno však nemáte právní nárok, proto záleží čistě na zaměstnavateli, zda by Vaší žádosti vyhověl.

Zaměstnanec může pracovní poměr rozvázat kdykoli, tedy i během dočasné pracovní neschopnosti. Buď můžete podat výpověď z jakéhokoli důvodu či bez uvedení důvodu anebo je možné se se zaměstnavatelem domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou. U výpovědi běží od prvního dne následujícího kal. měsíce po doručení výpovědi dvouměsíční výpovědní doba.
Pro případný budoucí nárok na podporu v nezaměstnanosti však doporučuji uvést ve výpovědi/dohodě o ukončení pracovního poměru důvod ukončení, tedy nemožnost pokračovat v práci kvůli zdravotním problémům. Pokud je totiž prac. poměr ukončen bez vážného důvodu, náleží následně od úřadu práce pouze snížená podpora v nezaměstnanosti.
Naopak zaměstnavatel může pracovní poměr ukončit jen ze zákonem stanovených důvodů a zákon mu taktéž zakazuje pracovní poměr rozvázat se zaměstnanci v ochranné době, kterou je např. i dočasná pracovní neschopnost.

Související ustanovení:

Podmínky nároku na nemocenské
§ 23 zákona o nemocenském pojištění
Nárok na nemocenské má pojištěnec, který byl uznán dočasně práce neschopným nebo kterému byla nařízena karanténa podle zvláštního právního předpisu, trvá-li dočasná pracovní neschopnost nebo nařízená karanténa déle než 14 kalendářních dní a v období od 1. ledna 2012 do 31. prosince 2013 déle než 21 kalendářních dní.

Zákaz výpovědi dané zaměstnavatelem
§ 53 zákoníku práce
(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je
a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,
...

§ 50 zákona o zaměstnanosti
...
(3) Procentní sazba podpory v nezaměstnanosti činí první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce podpůrčí doby 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. V případě, že uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem, činí procentní sazba podpory v nezaměstnanosti 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. Ukončil-li uchazeč o zaměstnání sám nebo dohodou ve stejný den více zaměstnání, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů, náleží mu podpora v nezaměstnanosti ve výši procentní sazby podpory v nezaměstnanosti podle věty první. Vykonával-li uchazeč o zaměstnání jako poslední před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání samostatnou výdělečnou činnost, ustanovení věty druhé se nepoužije. Procentní sazba podpory při rekvalifikaci činí 60 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu.

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.