Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat z RD

12.11.2018

Dobrý den,
obracím se na Vás ohledně mého návratu do zaměstnání po RD. U zaměstnavatele (banka) jsem od 1.10.2006. Na první mateřskou dovolenou jsem nastoupila 8.10.2012, po ní jsem byla na rodičovské dovolené, ze které jsem přešla dne 29.9.2015 rovnou na druhou mateřskou dovolenou a tato rodičovská dovolená trvá do 28.11.2018.
Během trvání pracovního vztahu jsem začala dálkově studovat Vysokou školu v Praze, obor bankovnictví, studium začalo 1.9.2011 a bylo úspěšně ukončeno 11.6.2014. Získala jsem titul Bc. Mé studium mi hradila UCB na základě Kvalifikační dohody.
Během moji první rodičovské dovolené jsem byla u stejného zaměstnavatele od 12.6. do 31.7.2013 na základě Dohody o provedení práce zaměstnaná.
Na základě podepsané Kvalifikační dohody bych měla u zaměstnavatele po ukončení studia setrvat v pracovním poměru 3 roky. Nevím, zda-li se do závazku může počítat práce na základě DPP a mateřská dovolená. Rodičovská vím, že ne, ale s mateřskou si nejsem jistá.
Do zaměstnání pro mě není problém se vrátit, ale nemohu, jako maminka dvou malých dětí pracovat na plný úvazek, proto žádám o úvazek poloviční či zkrácený, ale z HR mi nepsali, že mi nic nabídnout nemohou.
Dále by mě zajímalo, jak je to se mzdou, když jsem odcházela na mateřskou, měla jsem hrubou mzdu ve výši 26 200 Kč, zvýšila jsem si pak kvalifikaci a doba je jinde, tak zda-li mi mzdu navýší...?
Od 1.7.2018 jsem navíc začala podnikat, mám živnost jako vedlejší.
Pokud by mi nevyhověli, co mám dělat? Mám nárok na podporu z úřadu práce a kdy se tam mám přihlásit a z čeho se mi výše bude počítat? Zdravotní a sociální pojištění by hradil kdo? Mám nárok na odstupné?
Velmi Vám děkuji za pomoc.
S pozdravem.

Dobrý den,
nemohu posoudit, jak a jestli jste nějakým způsobem splnila podmínky kvalifikační dohody, nelze tedy uvést, zda se některá z Vámi uvedených dob již do splnění počítá či nikoliv. Pokud by byl v dohodě uvedeno skutečně jen to, že musíte po ukončení studia setrvat v pracovním poměru 3 roky (a žádné jiné bližší skutečnosti), tak by se počítala jak mateřská, tak rodičovská dovolená, protože jde o pouhé setrvání v pracovním poměru a ten trvá i v době, kdy čerpáte pracovní volno z důvodu péče dítě.
Dle § 241 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.
Za vážné provozní důvody nelze v žádném případě považovat to, že se zkrácení vašeho úvazku zaměstnavateli nehodí a poněkud by mu to zkomplikovalo život, např. by musel učinit nějaká opatření. Musí se skutečně jednat o provoz, který by nemohl fungovat, pokud by se vám zkrátil úvazek. Pro posouzení vážnosti provozních důvodů u zaměstnavatele je rozhodující vyhodnocení, jaký zásah do provozu představuje zkrácení pracovní doby ve srovnání se situací, kdyby rodič pracoval na plný úvazek. Jedná se především o případy, kdy je znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz (plnění úkolů nebo činnosti) u zaměstnavatele. Vážné provozní důvody musí být zaměstnavatel schopen prokázat a účinně obhájit, ovšem definitivní rozhodnutí může dát pouze soud. Je tedy možné, abyste po návratu z rodičovské dovolené, až bude jasné, že Váš pracovní poměr pokračuje (tedy, že zaměstnavatel například nechce dát výpověď pro nadbytečnost) podala písemnou žádost o úpravu úvazku nebo pracovní doby a žádala písemnou odpověď. V té zaměstnavatel musí být v souladu se zákoníkem práce schopen své vážné provozní důvody odůvodnit.
Vaše mzda by měla být stejná, jako mzda zaměstnanců vykonávajících stejnou práci, měla by tedy být navýšena, pokud došlo mezi tím k navýšení mzdy i u ostatních. Pokud součástí kvalifikační dohody je i to, že se Vám po zvýšení vzdělání zvýší mzda, mělo by také dojít k navýšení, nicméně samotný fakt, že máte vysokoškolské vzdělání automaticky neznamená vyšší mzdu.
Jestliže jste nyní osoba samostatně výdělečně činná, tak se po případném ukončení pracovního poměru nemůžete evidovat jako uchazeč o zaměstnání, protože byste nemohla mít příjem z podnikání. V okamžiku, kdy nebudete mít pracovní poměr, nebudete již splňovat podmínky pro vedlejší podnikatelskou činnost.
Nárok na odstupné by Vám vznikl, kdyby byl Váš pracovní poměr ukončen ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.