Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Přechod práv a povinností na nového zaměstnavatele při RD, nadbytečnost

27.08.2018

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o pomoc při zorientování se v situaci přechodu práv a povinností z pracovně-právního vztahu a dále pak zániku pracovního místa v průběhu čerpání rodičovské dovolené.

V březnu 2014 jsem nastoupila na mateřskou a následně rodičovskou dovolenou s prvním dítětem. Pracovní poměr u zaměstnavatele byl uzavřen na dobu neurčitou, rodičovská dovolená byla plánovaná do května 2017. V červenci 2016 jsem však navázala další mateřskou dovolenou (druhé dítě se narodilo 13.8.2016). Před skončením mateřské dovolené mi přišel od zaměstnavatele dopis, že k 1.1.2017 dojde k začlenění oddělení, které jsem před nástupem na mateřskou vedla, pod jiného zaměstnavatele, čímž tedy dojde k přechodu práv a povinností z pracovně-právního vztahu pod tohoto zaměstnavatele. Na přelomu roku 2016 a 2017 ještě proběhla mezi mnou a oběma zaměstnavateli telefonická komunikace s ohledem na proplacení řádné dovolené, na kterou mi za rok 2016 vznikl nárok. Jinak už se mnou dále nikdo nekomunikoval, nový zaměstnavatel přechod mého pracovního místa nijak neřešil.

V lednu 2017 jsem tedy požádala o čerpání rodičovské dovolené již nového zaměstnavatele (doporučeným dopisem s dodejkou) s tím, že tentokrát jsem z osobních důvodů požadovala RD pouze 2letou, a to do 31.8.2018. Za­městnavatel na mou žádost nijak nereagoval, v podstatě to byl vůbec poslední kontakt až do letošního léta.

Rodinná situace se u nás změnila a letos v červenci jsem se rozhodla zaměstnavatele požádat o prodloužení rodičovské dovolené do 31.7.2019 (dle § 196 zák. práce). Zaměstnavatel mi odpověděl, že mé žádosti nemůže vyhovět, protože moje původní pracovní místo s účinností od 1.7.2017 z or­ganizačních důvodů zaniklo. Můj nástup do zaměstnání očekávají až po dovršení 3 let věku dítěte, tedy 14.8.2019. Dále mi pak v dopise oznamuje, že další pracovně-právní vztahy budou projednány a řešeny až při mém nástupu do zaměstnání po rodičovské dovolené.

V tuto chvíli pro mě odpověď současného zaměstnavatele v podstatě nic neznamená - chtěla jsem RD prodloužit o rok, to se povedlo, vlastně mi dali k dobru ještě 2 týdny. Ale mé dotazy jsou následující:
1. Na základě čeho požaduje zaměstnavatel můj návrat přesně k tomu 14.8.2019, resp. opravňuje ho k tomu ten zánik mého místa? Dle toho dopisu to působí, že moji původně 2letou RD vůbec neakceptovali.
2. Nedostala jsem o zániku mého pracovního místa žádné vyrozumění - je to standardní a zákonný postup?
3. Můžu po zaměstnavateli požadovat, aby mi sdělil ještě před ukončením RD, co tedy se mnou zamýšlí?

Pro přehlednost jen zrekapituluji klíčové momenty:

13.8.2016 - narození dítěte,
1.1.2017 - přechod práv a povinností z pracovně-právního vztahu pod nového zaměstnavatele,
leden 2017 - žádost o čerpání RD do 31.8.2018 (bez odpovědi),
1.7.2017 - zánik mého pracovního místa (bez oznámení ze strany zaměstnavatele),
červenec 2018 - žádost o prodloužení RD do 31.7.2019 - nevyhověno, resp. oznámeno, že návrat očekávají přesně 14.8.2019.

Budu zcela upřímná - po celou dobu rodičovství pracuji na DPP pro jiného zaměstnavatele, předpokládám, že najít si nové zaměstnání nebude problém. Ale tak nějak se nemůžu ztotožnit s tím, že pokud bych spoléhala na návrat do původního zaměstnání, asi bych se pak nestačila divit.

Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezké letní dny.

S pozdravem

Dobrý den.

1. Dle zákoníku práce máte právo nastoupit na rodičovskou dovolenou (RD) za účelem prohloubení péče o dítě a máte nárok si zvolit její délku dle svého uvážení až do max. 3 let věku dítěte. Délku čerpání RD lze až do této doby libovolně prodlužovat, zaměstnavatel musí vyhovět - neměl tedy vlastně dle zákona jinou možnost, než žádost o dvouletou RD schválit. Pokud zaměstnankyně v žádosti neuvedla délku požadované RD, automaticky se žádost považuje jako žádost o tříletou RD.
Zrušení místa zaměstnavatele neopravňuje k takovému postupu, spíše se zdá, že zaměstnavatel nemá povědomí o tom, že jste žádala o pouze dvouletou RD a automaticky tedy počítá s návratem po 3. narozeninách dítěte. Oznamte mu tedy opět, že jste žádala o RD do dvou let věku dítěte, a tím pádem máte nárok na prodloužení o takovou dobu, kterou jste si zvolila. Zaměstnavatel nemůže automaticky určovat délku RD na tři roky, pokud zněla žádost jinak. Vaši žádost o původní dvouletou RD by měl mít zaměstnavatel evidovanou, příp. doložte kopii.
Píšete, že jste žádala písemně o RD v délce 2 roky doporučeně s dodejkou, máte tedy k dispozici potvrzení o přijetí písemnosti zaměstnavatelem.
Samozřejmě situaci nijak řešit nemusíte, pokud u Vás dvoutýdenní rozdíl nečiní žádné komplikace.

2. Žádný zákon neukládá zaměstnavateli lhůtu, dokdy musí zaměstnance informovat o zániku jeho pracovního místa. Jde tedy spíše o neseriózní postup zaměstnavatele, nikoli nezákonný.

3. Opět zaměstnavatel není dle zákona povinen Vás o čemkoli informovat před koncem RD, vše s Vámi může mít v plánu projednat až se dostavíte do zaměstnání. Samozřejmě máte právo a i doporučuji zaměstnavatele dopředu kontaktovat ohledně Vašeho návratu z RD a pokusit se vyrozumět informace dopředu.
Pokud již víte, že Vaše místo zaniklo, pravděpodobně s Vámi bude chtít zaměstnavatel pracovní poměr ukončit. Buďto dostanete výpověď z důvodu nadbytečnosti se zákonným odstupným, nebo existuje varianta se se zaměstnavatelem dohodnout na ukončení pracovního poměru dohodou z téhož důvodu. I v tomto případě Vám bude náležet odstupné. Další možností je, že Vám zaměstnavatel nabídne jinou práci, bude však záležet na Vás, zda byste na takovou změnu přistoupila.

§ 196
Rodičovská dovolená
K prohloubení péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni a zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená přísluší matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.