Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Nárok na dovolenou

26.06.2018

Dobrý den,
potřebovala bych prosím od vás nutně poradit ohledně nároku na dovolenou za rok 2018 v případě, že jsem na mateřské dovolené.
U mého zaměstnavatele jsem zaměstnána na hlavní pracovní poměr od roku 2013. V roce 2017 jsem otěhotněla a 1.11.2017 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Veškerou dovolenou za rok 2017 jsem si vyčerpala, ještě před nástupem na MD. MD mi tedy končila 15.5.2018.
7.6.2018 mi kamarádka, která nastupovala úplně stejný den na MD řekla, že bychom měly mít nárok na dovolenou i za rok 2018, že se MD počítá jako odpracované dny. Začaly jsme tedy v tuto dobu řešit co a jak. Hned 7.6. jsem volala do práce kolegyni, která dříve dělala účetnictví, nyní nám ho však dělá externí firma a ona jen zprostředkovává informace. Slíbila, že zjistí co a jak a ozve se. Druhý den mi volala, že paní účetní mi sama napsala, že mám nárok na 7,5 dne (celkový nárok máme jen zákonných 20 dní) a že mi peníze pošlou na účet již teď v červnu. Peníze tedy opravdu přišly, nicméně jsme dál s kamarádkou hledaly a zjišťovaly, protože jsme zjistily, že bychom měly mít nárok na celou dovolenou, když jsme "odpracovaly" 60 pracovních dní v tomto roce. Kamarádky účetní to řešila s právníkem a uznali to, pouze jí dovolenou pokrátili o tři dvanáctiny z důvodu, že si zažádala pozdě (víme že jsme si měly žádat ještě před nástupem na RD) a peníze jí poslaly celé - tedy za 15 dní. Já si zjišťovala informace u dalších dvou mzdových účetních, ty mi potvrdily, že nárok mám na alespoň na těch pokrácených 15 dní, nicméně naše účetní i přes moje telefonáty a vysvětlení stále trvá na tom, že nárok nemám, že mi vyplatili správně pouze 7,5 dne. Můžete mi tedy prosím objasnit na kolik mám opravdu nárok? Vím, že by se asi dovolená vyplácet ani neměla, a je to jejich dobrá vůle že mi jí proplatí, ale už tím, že mi část proplatili přistoupili na to, že nějaký nárok mám a mě teď prostě jen štve, že přijdu o spoustu peněz, i když ženské okolo mě je všechny dostanou. Hlavně mi vadí fakt, že každá účetní si zákon vykládá jinak a já se musím teď s nimi handrkovat:-/

Ještě tedy shrnutí pro lepší orientaci - zaměstnána od 3/2013, nástup na MD 1.11.2017, dovolená pouze 20 zákonných dní

Pokud byste potřebovali ještě nějaké informace, jsem k zastižení na emailu nebo na telefonu.

Budu vám opravdu vděčná, pokud mi odpovíte. Pokud totiž jsou moje domněnky správné a opravdu mám nárok alespoň na těch 15 dní, jste moje poslední šance, jak nějakým způsobem na účetní zatlačit.

Děkuji.

Dobrý den.
Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v § 211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce.
Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená a pracovní neschopnost se ovšem pro účely nároku na dovolenou za výkon práce nepovažuje.
Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§ 223 zákoníku práce).
Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle § 217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět. Podle § 223 odst. 1 zákoníku práce dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené podle § 217 odst. 5 zákoníku práce, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
Pokud zaměstnavatele zaměstnankyně o poskytnutí dovolené nepožádá, zaměstnavatel jí nemůže čerpání dovolené určit, neboť zákon zakazuje určit čerpání dovolené na dobu, kdy je zaměstnankyně na mateřské či rodičovské dovolené. Zatímco zákoník práce č. 65/1965 Sb., účinný do 31. 12. 2006 stanovil, že nárok na dovolenou, která nebyla vyčerpána do konce roku, který následoval po roce, ve kterém vznikl na dovolenou nárok, zanikl, současná právní úprava (zák.č. 262/2006 Sb.) stanoví pro případy, kdy zaměstnavatel nemůže určit čerpání dovolené z důvodu čerpání rodičovské dovolené zaměstnance, výjimku. Nemůže-li zaměstnavatel určit čerpání dovolené ani do konce příštího kalendářního roku z důvodu čerpání rodičovské dovolené, určí dobu čerpání této dovolené po skončení rodičovské dovolené (§ 218 odst. 3 zákoníku práce).
Nepožádá-li tedy zaměstnankyně svého zaměstnavatele o čerpání dovolené v návaznosti na mateřskou dovolenou, určí jí její čerpání po skončení rodičovské dovolené. Pokud však v příslušném roce, za který vznikl nárok na dovolenou, zamešká z důvodu čerpání rodičovské dovolené více než 100 dnů, bude se jí dovolená krátit. Rodičovská dovolená se totiž pro účely vzniku nároku na dovolenou nepovažuje za výkon práce a na zaměstnankyni se vztahovat výjimka stanovená v § 223 odst. 1 zákoníku práce, podle které dovolenou vyčerpanou podle § 217 odst. 5 zákoníku práce před nástupem rodičovské dovolené není možné z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
Pokud byste zaměstnavatele požádala o čerpání dovolené před nástupem rodičovské dovolené, mohla jste vyčerpat celou dovolenou v návaznosti na mateřskou dovolenou. Pokud jste jej o čerpání dovolené nepožádala, je povinen určit Vám čerpání dovolené po skončení rodičovské dovolené – dovolená by se však v takovém případě krátila.
Váš zaměstnavatel zřejmě souhlasil s ukončením rodičovské dovolené, vyčerpáním dovolené a následným nástupem na rodičovskou dovolenou. Počítám-li správně, v takovém případě, by se Vám dovolená krátil a o 3/12 (1/4 z důvodu čerpání rodičovské dovolené).
7,5 dne odpovídá dovolené za odpracované dny dle § 214 zákoníku práce, kdy zaměstnanci, jemuž nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok ani na její poměrnou část, protože nekonal v kalendářním roce u téhož zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů, náleží dovolená za odpracované dny, a to v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce. Vzhledem k tomu, že mateřská dovolená se považuje za výkon práce, jste však v roce 2018 odpracovala více než 60 pracovních dnů, a proto se výpočet za odpracované dny nepoužije.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.