Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Ukončení pracovního poměru po RD a uzavření dalšího

15.05.2018

Dobrý den,

obracím se na Vás s následujícím dotazem.

Dne 29.7. 2018 mi končí rodičovská dovolená, kterou jsem čerpala na druhé dítě (dvě navazující rodičovské dovolené u jednoho zaměstnavatele). Můj zaměstnavatel mi oznámil, že moje pracovní pozice byla zrušena a dosud mi nenabídl jiné uplatnění. Našla jsem si tedy jinou práci, kdy pracovní smlouvu dostanu pravděpodobně s datem nástupu od konce srpna. Současně jsem po dobu rodičovské dovolené měla ŽL jako vedlejší OSVČ pro příležitostný přivýdělek. Můj nový zaměstnavatel nemá problém s tím, abych si ŽL ponechala. V této situaci by mě zajímalo několik věcí:

1. Pokud nastoupím do nového zaměstnání, zaniká mi tím nárok na odstupné z důvodu nadbytečnosti u předchozího zaměstnavatele?
2. Pokud mezi skončením pracovního poměru u bývalého zaměstnavatele a zahájením nového pracovního poměru vznikne časová mezera a pokud je to tak, že zdravotní pojištění by v tomto případě hradil stát, musím tuto skutečnost oznámit zdravotní pojišťovně, nebo tak učiní již nový zaměstnavatel?
3. Byla bych povinna za toto krátké časové období platit sociální pojištění, nebo je to tak, že stačí nastoupit do nové práce kdykoli v průběhu srpna a budu pojištěna na celý měsíc?
4. Jak postupovat ohledně ŽL – mohu si živnost ponechat bez toho, že bych se po skončení rodičovské dovolené datem 30.7. stala automaticky hlavní OSVČ? Nebo by bylo vhodnější samostatnou výdělečnou činnost pozastavit?

Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,
vrátí-li se rodič do práce po rodičovské dovolené popř. po neplaceném volnu, nemá zaměstnavatel povinnost jej zařadit na původní práci a pracoviště. Má jen obecnou povinnost přidělovat mu práci podle pracovní smlouvy. Možnosti řešení situace jsou následující:
• Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě, může navrhnout dohodu o změně obsahu pracovního poměru, tj. nabídnout rodiči práci jinou. Obsah pracovního poměru je možné měnit jen po vzájemné dohodě zaměstnavatele a rodiče, a dochází-li i ke změně pracovní smlouvy, je třeba tak učinit písemně.
Zaměstnavatel však nesmí rodiče vracející se z mateřské či rodičovské dovolené nutit ke změně pracovního poměru (např. doby trvání pracovního poměru či ke zkrácení pracovního úvazku.)
• Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě a nedojde-li k dohodě mezi rodičem a zaměstnavatelem o změně obsahu pracovního poměru, jedná se o jiné překážky na straně zaměstnavatele. Zaměstnavatel je pak povinen poskytnout rodiči (až do skončení pracovního poměru) náhradu mzdy nebo platu ve výši 100 % průměrného výdělku.
• Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě, protože zaměstnavatel učinil rozhodnutí o organizačních změnách, pak je možné rozvázat dohodou či výpovědí se zaměstnancem pracovní poměr z důvodu nadbytečnosti:
V tomto případě je třeba, aby
- existovalo rozhodnutí o organizačních změnách, v jejichž důsledku se zaměstnanec stal nadbytečný
- byla příčinná souvislost mezi rozhodnutím o organizačních změnách a nadbytečností zaměstnance.
V tomto případě má zaměstnanec nárok na odstupné.

Pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít práci odpovídající pracovní smlouvě /nemusí jít o “stejnou židli“ odkud jste odcházela/ může Vás s Vaším svolením přeřadit na jinou práci. Pokud nebudete souhlasit, nemusíte.
Zaměstnavatel se pravděpodobně bude snažit s Vámi ukončit pracovní poměr dohodou, s tím však Vy vůbec nemusíte souhlasit. Dohoda je o tom, že s tím souhlasí obě strany. V případě že nebude souhlasit, zaměstnavatel Vám může dát výpověď. Tu Vám může dát nejdříve první den po ukončení rodičovské dovolené. Pak začíná běžet výpovědní lhůta, začíná od prvního dne následujícího měsíce. Pracovní poměr pak skončí až po jejím uplynutí.
Na odstupné je nárok v případě, že byla dána výpověď z důvodu rušení zaměstnavatele, přemístění zaměstnavatele, z důvodu nadbytečnosti nebo i tehdy pokud pracovní poměr byl rozvázán z těchto důvodů dohodou. Odstupné náleží ve výši nejméně:
• jednonásobku jeho průměrného výdělku, jestliže pracovní poměr u zaměstnavatele trval méně než 1 rok;
• dvojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 1 rok a méně než 2 roky;
• trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky.

V případě, že pro Vás zaměstnavatel nebude mít vhodnou práci dle stávající pracovní smlouvy, jinou pracovní pozici nepřijmete, tedy nedohodnete se na to, může Vám dát zaměstnavatel výpověď. Tu Vám může dát nejdříve první den po skončení RD, tedy 30.7. 2018, dříve ne, protože jste proti výpovědi chráněná. Od prvního dne následujícího měsíce /tedy od 1.8. Vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a pracovní poměr skončí posledního září. Tím se pro Vás vyřeší naprosto vše. Budete stále zaměstnancem, nemusíte hlásit nic na pojišťovně a Vaše SVČ bude stále jako vedlejší. Budete mít nárok na odstupné, a do nového pracovního poměru můžete nastoupit, klidně koncem srpna. Po dobu výpovědní lhůty budete doma a budete mít nárok na náhradu mzdy ve výši 100% průměrného výdělku. Máte to jednu podmínku, a to musíte dostat výpověď z pracovního poměru a nedat se přesvědčit k ukončení pracovního poměru dohodou. Lidé toto často nerozlišují, ale jsou to dvě rozdílné věci /§52 a §49 zákoníku práce/. U dohody končí pracovní poměr ke dni, jak se dohodnete, tzn., může to být i v době, kdy jste na RD, může to být i po skončení RD a neběží žádná výpovědní lhůta.

Právní úprava:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.