Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Rodičovský příspěvek vs. rodičovská dovolená

03.05.2018

Dobry den,
Mela bych par dotazu a predem dekuji za odpoved.
1/ Lze si udat rodicovskou na tri roky ale davky rozlozit jen treba na dva?
2/ Pokud si urcim rodicovskou na dva roky, je mi zamestnavatel povinnen drzet misto jen take na dva roky, nebo mam stale narok chtit po nem tri roky?
3/ Pokud si urcim rodicovskou na dva roky a pak si to rozmyslim a prodlouzim na tri roky, lze toto tez prodlouzit u zamestnavatele, mysleno tedy zda je povinnen zmenit i on dobu, kdy mi drzi misto. Pripadne pokud nych to udelala naopak a udala rodicovskou na tri roky a pozdeji zkratila, vezme me zamestnavatel drive?
4/ Dostala jsem dopis, kde mi urad prace priznava 8000 rodicovskeho prispevku a rovnou mi tam odecita 3256 z duvodu “penezite pomoci v materstvi, prnezite pomoci nebo nemocenske poskytovane v souvislosti s porodem nebo nahradu mzdy po dobu prvnich 14 dnu docasne pracovni neschopnosti”. Byla jsem na rizikovem, tedy neschopence od 30.6.2017, na materskou jsem sla cca 21.9.2018 a porodila 1.11.2018. To mi odecitaji to rizikove?? :( Zitra jdu vse resit a menit tak aby mi to sedlo co nejlepe, bohuzel na uradu prace tak kam chodim nejsou sdilni a nic nevysvetli. Vzdycky jsem s urady mela dobrou zkusenost, ale tady je to des :(
Moc dekuji za odpovedi.

Dobrý den,
je třeba hned na úvod jasně vysvětlit, že rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dva pojmy, které spolu (kromě jazykové podobnosti) nemají vlastně nic společného.
Rodičovská dovolená je pracovní volno, které je zaměstnavatel povinen udělit zaměstnanci k prohloubení péče o dítě. Uděluje se na základě žádosti zaměstnance na dobu, na kterou si zaměstnanec požádá, nejdéle do věku tří let dítěte. Rodičovskou dovolenou je zaměstnavatel povinen udělit zaměstnanci i opakovaně, kdykoliv požádá, dokud nedosáhne dítě tří let věku. Naopak ale zaměstnavatel nemusí souhlasit s žádostí zaměstnance, který požádal o rodičovskou dovolenou, o předčasný návrat do práce. Má tedy větší smysl požádat zaměstnavatele o kratší rodičovskou dovolenou a následně si ji prodloužit, protože obráceně to nejde. Zaměstnavatel nemusí zaměstnanci "držet místo", on musí po skončení překážky v práci, kterou je rodičovská dovolená, zaměstnávat zaměstnance v souladu s pracovní smlouvou, tedy dohodnutým druhem práce a v dohodnutém místě výkonu práce. Pokud Vám bude po skončení rodičovské dovolené zaměstnavatel přidělovat práci stejného druhu, ale například na jiném oddělení, je to v souladu se zákoníkem práce.
Rodičovský příspěvek je zcela něco jiného, s čerpáním rodičovské dovolené nijak nesouvisí a můžete jej čerpat, i když o rodičovskou dovolenou vůbec požádáno mít nebudete. Jde o sociální dávku dle zákona o státní sociální podpoře. Volbu výše rodičovského příspěvku je oprávněn provést jen rodič, který uplatnil nárok na rodičovský příspěvek, měnit tuto volbu lze jedenkrát za tři měsíce, a to i v případě, že došlo u rodičovského příspěvku ke změně oprávněné osoby. V podstatě je nejvýhodnější vyčerpat rodičovský příspěvek co nejrychleji, protože při narození dalšího dítěte do rodiny zaniká nárok na rodičovský příspěvek na předchozí dítě.
Zákon stanoví, že pokud v rodině jeden z rodičů má z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, rodičovský příspěvek náleží, pouze je-li vyšší než dávky nemocenského pojištění. V tomto případě je doplacen rozdíl mezi rodičovským příspěvkem a uvedenými dávkami. Předpokládám tedy, že v posledním měsíci pobírání peněžité pomoci v mateřství došlo k souběhu dávky nemocenského pojištění a rodičovského příspěvku a že tedy bylo uplatněno výše uvedené pravidlo. V dalším měsíci by toto ale již nastat nemělo. Jde ale pouze o můj názor, vyplývající z Vámi popsané situace.
Hezký den.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Rodičovský příspěvek
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.