Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Rodičovský příspěvek vs. rodičovská dovolená

03.05.2018

Dobry den,
Mela bych par dotazu a predem dekuji za odpoved.
1/ Lze si udat rodicovskou na tri roky ale davky rozlozit jen treba na dva?
2/ Pokud si urcim rodicovskou na dva roky, je mi zamestnavatel povinnen drzet misto jen take na dva roky, nebo mam stale narok chtit po nem tri roky?
3/ Pokud si urcim rodicovskou na dva roky a pak si to rozmyslim a prodlouzim na tri roky, lze toto tez prodlouzit u zamestnavatele, mysleno tedy zda je povinnen zmenit i on dobu, kdy mi drzi misto. Pripadne pokud nych to udelala naopak a udala rodicovskou na tri roky a pozdeji zkratila, vezme me zamestnavatel drive?
4/ Dostala jsem dopis, kde mi urad prace priznava 8000 rodicovskeho prispevku a rovnou mi tam odecita 3256 z duvodu “penezite pomoci v materstvi, prnezite pomoci nebo nemocenske poskytovane v souvislosti s porodem nebo nahradu mzdy po dobu prvnich 14 dnu docasne pracovni neschopnosti”. Byla jsem na rizikovem, tedy neschopence od 30.6.2017, na materskou jsem sla cca 21.9.2018 a porodila 1.11.2018. To mi odecitaji to rizikove?? :( Zitra jdu vse resit a menit tak aby mi to sedlo co nejlepe, bohuzel na uradu prace tak kam chodim nejsou sdilni a nic nevysvetli. Vzdycky jsem s urady mela dobrou zkusenost, ale tady je to des :(
Moc dekuji za odpovedi.

Dobrý den,
je třeba hned na úvod jasně vysvětlit, že rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dva pojmy, které spolu (kromě jazykové podobnosti) nemají vlastně nic společného.
Rodičovská dovolená je pracovní volno, které je zaměstnavatel povinen udělit zaměstnanci k prohloubení péče o dítě. Uděluje se na základě žádosti zaměstnance na dobu, na kterou si zaměstnanec požádá, nejdéle do věku tří let dítěte. Rodičovskou dovolenou je zaměstnavatel povinen udělit zaměstnanci i opakovaně, kdykoliv požádá, dokud nedosáhne dítě tří let věku. Naopak ale zaměstnavatel nemusí souhlasit s žádostí zaměstnance, který požádal o rodičovskou dovolenou, o předčasný návrat do práce. Má tedy větší smysl požádat zaměstnavatele o kratší rodičovskou dovolenou a následně si ji prodloužit, protože obráceně to nejde. Zaměstnavatel nemusí zaměstnanci "držet místo", on musí po skončení překážky v práci, kterou je rodičovská dovolená, zaměstnávat zaměstnance v souladu s pracovní smlouvou, tedy dohodnutým druhem práce a v dohodnutém místě výkonu práce. Pokud Vám bude po skončení rodičovské dovolené zaměstnavatel přidělovat práci stejného druhu, ale například na jiném oddělení, je to v souladu se zákoníkem práce.
Rodičovský příspěvek je zcela něco jiného, s čerpáním rodičovské dovolené nijak nesouvisí a můžete jej čerpat, i když o rodičovskou dovolenou vůbec požádáno mít nebudete. Jde o sociální dávku dle zákona o státní sociální podpoře. Volbu výše rodičovského příspěvku je oprávněn provést jen rodič, který uplatnil nárok na rodičovský příspěvek, měnit tuto volbu lze jedenkrát za tři měsíce, a to i v případě, že došlo u rodičovského příspěvku ke změně oprávněné osoby. V podstatě je nejvýhodnější vyčerpat rodičovský příspěvek co nejrychleji, protože při narození dalšího dítěte do rodiny zaniká nárok na rodičovský příspěvek na předchozí dítě.
Zákon stanoví, že pokud v rodině jeden z rodičů má z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, rodičovský příspěvek náleží, pouze je-li vyšší než dávky nemocenského pojištění. V tomto případě je doplacen rozdíl mezi rodičovským příspěvkem a uvedenými dávkami. Předpokládám tedy, že v posledním měsíci pobírání peněžité pomoci v mateřství došlo k souběhu dávky nemocenského pojištění a rodičovského příspěvku a že tedy bylo uplatněno výše uvedené pravidlo. V dalším měsíci by toto ale již nastat nemělo. Jde ale pouze o můj názor, vyplývající z Vámi popsané situace.
Hezký den.

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodičovský příspěvek
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.