Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Úprava pracovní doby rodičů

22.04.2018

Dobrý den,
aktuálně jsem na rodičovské dovolené, mám pražského zaměstnavatele, ale přestěhovali jsme se s narozením syna 50 km od Prahy. Cesta do práce mi tak bude trvat téměř dvě hodiny, syna budu vozit do školky, vzhledem k problémům s kapacitou, přes celé město. Požádala jsem proto o zkrácený úvazek na 5h/denně.
Zaměstnavatel mě upozornil na to, že to bude velký problém, jelikož potřebuje maximální pracovní nasazení. Práce zahrnovala i pracovní cesty a byla velmi náročná (ne ze své povahy, ale vzhledem k velmi direktivnímu řízení).
Vzhledem k tomu, že bychom chtěli ještě jedno dítě, změna zaměstnání se nyní zdá jako velmi nevýhodná volba. Mám ovšem velké obavy, jak sladím synovu adaptaci ve školce (manžel také do práce dojíždí přes hodinu) a nemáme zde žádné příbuzné, s prací, která nebude příliš flexibilní. Můj i synův nástup budou navíc probíhat ve stejnou dobu (v září, kdy mu také budou přesně 3 roky, adaptace tedy nebude moci být postupná, což mě velmi mrzí).
Nejsem si jistá, jestli od zaměstnavatele mohu vyžadovat takto konkrétní snížení úvazku (uvedených 5h/den) a jestli po mně může požadovat celodenní pracovní cesty. Můžete mi s tímto prosím poradit? Nepodařilo se mi nikde najít, na co konkrétně má žena v takové situaci nárok. Moc děkuji.

Dobrý den,
dle § 241 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.
Za vážné provozní důvody nelze v žádném případě považovat to, že se zkrácení vašeho úvazku zaměstnavateli nehodí a poněkud by mu to zkomplikovalo život, např. by musel učinit nějaká opatření. Musí se skutečně jednat o provoz, který by nemohl fungovat, pokud by se vám zkrátil úvazek. Pro posouzení vážnosti provozních důvodů u zaměstnavatele je rozhodující vyhodnocení, jaký zásah do provozu představuje zkrácení pracovní doby ve srovnání se situací, kdyby rodič pracoval na plný úvazek. Jedná se především o případy, kdy je znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz (plnění úkolů nebo činnosti) u zaměstnavatele. Vážné provozní důvody musí být zaměstnavatel schopen prokázat a účinně obhájit, ovšem definitivní rozhodnutí může dát pouze soud. Z toho vyplývá bohužel to, že pokud bude zaměstnavatel trvat na tom, že Vám zkrácení úvazku neumožní, definitivně Vám pomůže až soud. Veďte pokud možno se zaměstnavatelem konverzaci písemně, podejte si žádost o zkrácení úvazku a požadujte písemnou odpověď.
Zákoník práce stanoví, že zaměstnavatel může vyslat zaměstnance na dobu nezbytné potřeby na pracovní cestu jen na základě dohody s ním. Je možno (a je to v praxi poměrně obvyklé), že je souhlas s vysíláním na pracovní cestu dán předem a je součástí pracovní smlouvy. Zákoník práce dále stanoví v § 240 odst. 1, že těhotné zaměstnankyně a zaměstnankyně a zaměstnanci pečující o děti do věku 8 let smějí být vysíláni na pracovní cestu mimo obvod obce svého pracoviště nebo bydliště jen se svým souhlasem. Častým právním názorem souvisejícím s tímto ustanovením je to, že i když byl dán paušální souhlas s pracovními cestami v pracovní smlouvě, tak, stane-li se zaměstnanec jednou z osob uvedených v § 240, tak zaměstnavatel potřebuje speciální souhlas pracovní cestou.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.