Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Pracovní poměr, návrat do zaměstnání po RD

22.04.2018

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně dřívějšího ukončení rodičovské dovolené.
V práci jsem mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Informaci o tom, že bych ráda ukončila rodičovskou dovolenou dříve dostali, s tím, že by mi vyšli vstříc, ale - nabídli mi seznam možných míst, s tím, že bych musela začínat ve firmě zase od znovu, tzn. dojít na pohovor k dané pracovní pozici a čekat, zda-li mě vyberou.
Mají na toto jednání právo ?
Chápu, že my mohou ale také nemusí vyjít vstříc v dřívějším ukončení rodičovské dovolené, ale pokud bych na pohovory odmítla chodit, mají právo to tímto způsobem realizovat i po dokončení mé standardní lhůty - po řádném ukončení Rd ?
+ pochopila jsem správně z dotazů tady, že nastoupení po řádném ukočení Rd je den po narozeninách dítěte, např. narozeniny 10.10. tedy bych měla automaticky nastoupit do práce 11.10?
+ pokud bych otěhotněla ještě za doby trvání Rd, ale Rd by mi mezitím skončila, musela bych znovu nastoupit do práce a následně až jít opět na mateřskou ? Ano ? Chápu to dobře ? Jelikož nevím jak se to dělá, aby Rd navazovala již na předešlou. Snad je to pochopitelné. Děkuji mnohokrát za odpověď a Váš čas.

Dobrý den,
postup zaměstnavatele není v souladu se zákoníkem práce ani s obecnými principy smluvního práva. V současné době máte uzavřenu platnou pracovní smlouvu, ve které je uvedeno mimo jiné, na jaký druh práce je uzavřena a kde má probíhat výkon práce. Samozřejmě, že obsahuje ještě další podstatné náležitosti. To všechno stále platí a obě strany smluvního vztahu musí smlouvu dodržovat. Je nerozhodné, zda k Vašemu návratu dojde po skončení rodičovské dovolené v původním termínu (tedy den po třetích narozeninách Vašeho dítěte) a nebo předčasně na základě dohody se zaměstnavatelem. S předčasným návratem ale zaměstnavatel nemusí souhlasit.
Shrnuto, zaměstnavatel Vás tedy musí zaměstnávat tou prací, kterou máte dohodnutu ve smlouvě a místě, které je ve smlouvě dohodnuto. Pokud takovou práci nemá, například protože u něho došlo k organizační změně a jste tak pro něho nadbytečná, může Vám dát výpověď. Výpověď byste mohla dostat nejdříve po skončení rodičovské dovolené, pak by nastala výpovědní doba, která by skončila s koncem roku 2018, po celou tu dobu by Vám musel zaměstnavatel platit náhradu mzdy, protože jde o překážku na jeho straně. Po skončení pracovního poměru by Vám vznikl nárok na odstupné.
Pokud byste do skončení rodičovské dovolené otěhotněla, záleželo by na tom, jak by Vaše těhotenství posoudil ošetřující lékař. Pokud by usoudil, že je lepší, abyste byla v pracovní neschopnosti, pouze byste místo návratu do práce odevzdala neschopenku a až do nástupu na novou mateřskou dovolenou byste dostávala nemocenské. Pokud byste byla zdravotně v pořádku, nastoupila byste do zaměstnání a pracovala až do nástupu na mateřskou dovolenou. Opět by Vás ale zaměstnavatel mohl zaměstnávat jen v souladu s pracovní smlouvou. Pokud by práci neměl, byla byste na překážkách až do nástupu na mateřskou dovolenou, protože by Vám z důvodu těhotenství nemohl dát výpověď z organizačních důvodů. Pokud byste byla ve výpovědní době a otěhotněla až po podání výpovědi, výpovědní doba by se zastavila a neskončila by dříve, než by uplynuly všechny ochranné doby, tedy těhotenství, mateřská dovolená a rodičovská dovolená. Pokud byste mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou čerpala řádnou dovolenou, po tuto dobu by výpovědní doba plynula, protože čerpání dovolené se považuje za výkon práce.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.