Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat z rodičovské dovolené, pracovní neschopnost

17.04.2018

Dobrý den,
potřebuji poradit s nástupem na neschopenku. V lednu 2016 jsem nastupovala na MD s prvním dítětem a RD následně pobírala 2 roky (s koncem k 31.3.2018). Na začátku března 2018 jsem volala do zaměstnání, že bych se chtěla vrátit 1.4. do práce a zda bych neměla dodat nějaký papír o plánovaném návratu. Při nástupu na MD jsem to zaměstnavateli nehlásila ani nic nesepisovala. (Zaměstnavatel se mě nezeptal a já jako prvorodička jsem nevěděla, že to nahlásit mám). Při telefonické domluvě jsem jim sdělila, že nastoupit vlastně nechci, jelikož mám v září termín druhého porodu. Po jednání s personalistkou jsme se dohodli, že v první pracovní den po 1.4. přinesu neschopenku a vše bude v pořádku. Neschopenku jsem přinesla a po pár dnech se mi ozvala nová paní personalistka, že potřebuje dodatečně dodat dokument ohledně oznámení o návratu z RD. Za pár hodin toto zrušila a že prý je takhle vše v pořádku, jen mi neproplatí těch prvních 14 dní, ale na sociálku neschopenku odešlou. Následující den mi volal sám majitel firmy, že to takhle nelze, že by pochopitelně neměl v pořádku papíry. A když nemáme sepsanou smlouvu o nástupu, tak nemá povinnost mě do práce dřív jak po 3 letech vzít. Také se v tom ale prý moc nevyzná a nechce mi dělat zbytečně zle. Už opravdu nevím, co je pravda a co ne. Potřebovala bych finančně nějak vykrýt dobu od nyní do nástupu na MD. Prosím, co lze s touto situací dělat? Když nic, tak vím, že je to moje chyba, protože jsem si nic nehlásila, ale snad není vše ztraceno. Mnohokrát děkuji.

Dobrý den,
po skončení mateřské dovolené, je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni rodičovskou dovolenou v rozsahu, o který požádá, nejdéle do 3 let věku dítěte. Pokud zaměstnankyně neuvede dobu čerpání rodičovské dovolené, má se za to, že ji čerpá v maximální rozsahu, tj. do 3 let věku dítěte. Na možnost dřívějšího návratu do zaměstnání existují různé právní názory – dle jednoho je takový návrat možný jen se souhlasem zaměstnavatele, dle jiného musí zaměstnavatel žádosti rodiče o dřívější skončení rodičovské dovolené vyhovět.
V době rodičovské dovolené nemocenské v případě pracovní neschopnosti nenáleží. Pokud je zaměstnanec v pracovní neschopnosti v den, kdy by měl do zaměstnání nastoupit, zaměstnavatel je povinen omluvit nepřítomnost zaměstnance v zaměstnání, od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti náleží práce neschopnému zaměstnanci nemocenské. Od 4. do 14. dne pracovní neschopnosti náleží práce neschopnému zaměstnanci náhrada mzdy. Náhrada mzdy se neposkytuje za první 3 dny pracovní neschopnosti. Pokud prvních 14. dnů pracovní neschopnosti bude spadat do období rodičovské dovolené, bude zaměstnankyně po skončení rodičovské dovolené pobírat rovnou nemocenské.
Zneužívání dávek pak brání § 28 odst. 5 zák. č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, v platném znění, který stanoví: „Nemocenské se nevyplácí zaměstnanci za dobu, po kterou mělo trvat pracovní volno bez náhrady příjmu, … pokud dočasná pracovní neschopnost vznikla nejdříve dnem, který následuje po dni nástupu na takové volno.“
Pokud jste neuvedla dobu čerpání rodičovské dovolené, má se za to, že jí čerpáte do 3 let věku dítěte a v případě pracovní neschopnosti Vám nemocenské nenáleží. Pokud byste však zaměstnavateli oznámila, že se do zaměstnání hodláte vrátit dříve, a on s návratem souhlasil a následně došlo ke vzniku pracovní neschopnosti, byla by situace jiná.
Doporučuji Vám sjednat si schůzku s Vaším zaměstnavatelem a vyjasnit si Vaší situaci.
Aby Vás již paragrafy nezaskočily, doporučuji Vám naši brožuru pro rodiče Nebojujte se zákony, kterou naleznete na našich webových stránkách.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.