Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Čerpání řádné dovolené před nástupem na RD

31.03.2018

Dobry den,
jsem cizinka pracujici u ceskeho zamestnavatele v Praze. 23.10.2017 nastupila jsem na materskou dovolenu. Ve chvili nastupu na materskou zbyval mi 1 den dovoleny za rok 2017. Po ukonceni materske chtela bych nastoupit na rodicovskou dovolenu. Vim, ze muzu vycerpat zbyvajici dovolenu mezi materskou a rodicovskou. Vim taky, ze mela bych mit narok na nejakou dovolenu za rok 2018. Zeptala jsem se na to zamestnavatele ale muj dotaz ignoruje. Jsem trochu ztracena - mam narok na nejakou dovolenu nebo ne? Kdy je vhodne ji vycerpat? Bojim se ze zamestnavatel ukonci se mnou pracovni pomer behem cerpani zbyvajici dovoleny. Kolik presne to bude dnu? V pripade cerpani zbyvajici dovoleny v zadosti o rodicovsky prispevek nastup na rodicovskou dovolenu urcit az po vycerpani zbyvajici dovoleny? Dekuji za pomoc a omlouvam se za gramaticke chyby a chybici diakritiku.

Dobrý den,

nárok na dovolenou za celý kalendářní rok vznikne zaměstnanci v případě, že prac. poměr u zaměstnavatele trval nepřetržitě po celý rok a zaměstnanec odpracoval alespoň 60 dní.
Jelikož jste nastoupila na mateřskou dovolenou (MD) 23.10.2017, 28 týdnů uplyne, pokud správně počítám, 7.5.2018, budete mít tedy "odpracováno" alespoň 60 dní (pokud počítám s klasickými 5 prac. dny v týdnu), jelikož MD se pro účely dovolené považuje za výkon práce, a tím pádem Vám vznikne nárok na dovolenou za kal. rok (min. výměra dovolené za rok činí 20 dnů).
O čerpání veškeré nevyčerpané dovolené za rok 2017 a 2018 máte právo žádat v návaznosti na MD před nástupem na rodičovskou dovolenou (RD) a zaměstnavatel této žádosti musí vyhovět. Pokud takto dovolenou vyčerpáte, nebude se Vám dovolená za rok 2018 krátit z důvodu čerpání následné RD.

Jelikož čerpání řádné dovolené, na rozdíl od MD a RD, není ochrannou dobou před výpovědí, pokud bude naplněn nějaký výpovědní důvod (např. organizační důvody), můžete výpověď obdržet a od prvního dne následujícího kal. měsíce Vám začne plynout dvouměsíční výpovědní doba. Nástupem na RD by však byla výpovědní doba přerušena a začala by opět plynout ochranná doba, zbylá výpovědní doba by doběhla až po skončení RD (viz níže § 53 odst. 2 zákoníku práce).

V žádosti o rodičovský příspěvek (RP) si určujete den, od kterého chcete RP pobírat, můžete tedy žádat až ode dne nástupu na RD (po vyčerpání dovolené). Ničemu však nebrání, abyste čerpala ihned v návaznosti na MD rodičovský příspěvek a zároveň Vám byla vyplacena náhrada mzdy za dovolenou.

Související ustanovení zákoníku práce:

DOVOLENÁ ZA KALENDÁŘNÍ ROK, JEJÍ POMĚRNÁ ČÁST, VÝMĚRA DOVOLENÉ A DOVOLENÁ ZA ODPRACOVANÉ DNY
Díl 1

Dovolená za kalendářní rok a její poměrná část
§ 212
(1) Zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají.
(2) Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.
(3) Poměrná část dovolené přísluší v délce jedné dvanáctiny též za kalendářní měsíc, v němž zaměstnanec změnil zaměstnání, pokud skončení pracovního poměru u dosavadního zaměstnavatele a vznik pracovního poměru u nového zaměstnavatele na sebe bezprostředně navazují; zaměstnanci přísluší v takovém případě poměrná část dovolené od nového zaměstnavatele.

Obecné ustanovení
§ 216
...
(2) Pro účely dovolené se za výkon práce nepovažuje doba zameškaná pro důležité osobní překážky v práci, pokud nejsou uvedeny v prováděcím právním předpisu (§ 199 odst. 2). Doba čerpání mateřské dovolené a doba, po kterou zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, a doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce.

Zákaz výpovědi dané zaměstnavatelem
§ 53
(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je
...
d) v době, kdy je zaměstnankyně těhotná nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou,

(2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Kavková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.