Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Nevyčerpaná dovolená

15.03.2018

Dobrý den, prosím o radu, zda mohu zpětně žádat zaměstnavatele o proplacení dovolené. Bohužel jsem o této možnosti nevěděla a zaměstnavatel mne neinformoval. Plynule jsem přešla z rodičovské dovolené s prvním synem na PPM s druhým synem. PPM jsem začala čerpat v srpnu 2015 a skončila mi v únoru 2016. Pak jsem bež žádosti o proplacení dovolené za rok 2015 přešla opět na rodičovskou dovolenou, na které jsem dosud. Mohu ještě zpětně žádat o dovolenou, případně její část nebo už mi propadla? Moc děkuji

Dobrý den,

je Vaším právem, nikoli povinností vyčerpat dovolenou mezi mateřskou dovolenou (MD) a rodičovskou dovolenou (RD), není ani zaměstnavatelova povinnost Vás o této možnosti informovat.

Pokud Vám vznikl za rok 2015 nárok na dovolenou, tato dovolená Vám nepropadla, avšak z důvodu čerpání RD v témže roce před nástupem na MD v srpnu došlo dle zákoníku práce (ZP) ke krácení této dovolené, jelikož za 100 zameškaných směn (prac. dnů) se dovolená krátí o 1/12 a za každých dalších 21 zameškaných směn o další 1/12. Nepíšete přesně, kdy v srpnu k nástupu na 2. MD došlo, pokud budu tedy příkladmo počítat, že k nástupu na MD došlo 1. srpna, bylo předtím zameškáno 152 dnů (počítám-li s klasickou prac. dobou 5 dnů v týdnu), dovolená by se tedy krátila o 3/12 (100 + 21 + 21). Pokud tedy máte u zaměstnavatele nárok na dovolenou za celý kal. rok ve výměře 4 týdnů = 20 dnů, krácením byste přišla o 5 dnů a zbyl by Vám tedy nárok na 15 dnů dovolené za rok 2015. Opakuji ale, že jde pouze o nastínění výpočtu, jelikož neuvádíte, kdy přesně jste na MD nastoupila, jaký je Váš týdenní rozvrh směn ani na kolik dnů dovolené máte za rok nárok.

Nárok na dovolenou (po jejím krácení) za rok 2015 Vám však nepropadl a máte nárok na její čerpání po skončení Vaší RD (viz § 218 ZP níže). Pozor, je rozdíl mezi nárokem na čerpání dovolené (budete čerpat volno se 100% náhradou průměrného výdělku) a proplacením dovolené, aniž by byla dovolená čerpána - na proplacení dovolené je nárok pouze při skončení prac. poměru.

Související ustanovení zákoníku práce:

Krácení dovolené
§ 223
(1) Nepracoval-li zaměstnanec, který splnil podmínku stanovenou v § 212 odst. 1, v kalendářním roce, za který se dovolená poskytuje, pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, zaměstnavatel krátí dovolenou za prvých 100 takto zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných směn (pracovních dnů) rovněž o jednu dvanáctinu. Dovolenou vyčerpanou podle § 217 odst. 5 před nástupem rodičovské dovolené není možné z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
...
(3) Při krácení dovolené podle odstavců 1 a 2 musí být zaměstnanci, jehož pracovní poměr k témuž zaměstnavateli trval po celý kalendářní rok, poskytnuta dovolená alespoň v délce 2 týdnů.
...
(6) Dovolená, na kterou vzniklo právo v příslušném kalendářním roce, se krátí pouze z důvodů, které vznikly v tomto roce.

§ 218
...
(4) Nemůže-li být dovolená vyčerpána ani do konce následujícího kalendářního roku proto, že zaměstnanec byl uznán dočasně práce neschopným nebo z důvodu čerpání mateřské anebo rodičovské dovolené, je zaměstnavatel povinen určit dobu čerpání této dovolené po skončení těchto překážek v práci.

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Kavková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.