Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Poloviční úvazek

09.02.2018

Dobry den, behem rodicovske dovolene budu nastupovat do prace na polovicni uvazek. Budu pracovat na zaklade pracovni smlouvy. Rada bych se zeptala na par nejasnosti:
1) Je jiz v platnosti novela zakoniku prace (mela platit od 1/2018) dle ktereho se pocita narok na dovolenou dle odpracovanych hodin ci stale plati puvodni vypocet dle odpracovanych dnu v tydnu? (budu pracovat 3 dny po-st a mam narok na 5 tydnu pri celem uvazku) Musi byt uvedeno ve smouve, jak bude pracovni doba behem tydne rozvrzena? Pokud ne, dle jakeho dokumentu se vypocet provadi?
2) pokud plati stary vypocet naroku na dovolenou a zamestnavatel pocita dovolenou dle poctu odpracovanych hodin, neporusuje tim zakon?
3) zvazuji si prodlouzit pobirani rodicovskeho prispevku do 4 let ditete (do 8/2019), nebot jsem se docetla, ze pokud pri svem uvazku nedosahnu na minimalni mzdu (a to pri svem polovicnim uvazku nedosahnu, tedy na 12200 v roce 2018), bude se zdravotni pojisteni pocitat vzdy minimalne z minimalni mzdy. Platila bych tedy vic na zdravotnim pojisteni nez ostatni. Vyjimkou jsou pry mimo jine lide pobirajici rodicovsky prispevek. Je to tak?
4) jak je to s narokem na nahradu mzdy (behem 4-14 dne nemoci) kvuli me nemoci ci nemoci deti pri zkracenem uvazu? Pocitaji se do teto doby jen odpracovane dny (v mem pripade 3 dny v tydnu) nebo i neodpracovane (tedy po-pa). Neni tedy polovicni uvazek, ktery trva po-pa vyhodnejsi nez uvazek na po-st (tedy vyhoda v rovnomernem rozlozeni pracovni doby behem celeho tydne)?
Moc dekuji za zodpovezeni zapeklitych otazek :)

Dobrý den, Vážená paní,

děkuji za Vaše dotazy do poradny.

Dotazů je hodně, takže pro přehlednost a abych některý z dotazů neopominula, budu odpovídat přímo:

1) Je již v platnosti novela zákoníku práce (měla platit od 1/2018) dle kterého se počítá nárok na dovolenou dle odpracovaných hodin či stále platí původní výpočet dle odpracovaných dnů v týdnu? (budu pracovat 3 dny po-st a mám nárok na 5 týdnů při celém úvazku). Musí být uvedeno ve smlouvě, jak bude pracovní doba během týdne rozvržena? Pokud ne, dle jakého dokumentu se výpočet provádí?

Odpověď:
Velká novela zákoníku práce nebyla schválena. Dovolená se počítá “postaru”. Je dovolená za kalendářní rok (u Vás 5 týdnů, tj. 25 dnů) nebo poměrná část dovolené za kalendářní rok.

A dále dovolená za odpracované dny v případě, že zaměstnanec nesplní základní podmínku pro nárok na dovolenou za kalendářní rok (odpracování 60 dní v kalendářním roce – dá se předpokládat, že vy ji splníte), pak je poskytována dovolená v rozsahu 1/12 z celkového nároku na dovolenou za každých 21 odpracovaných dní.

Pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel a určí začátek a konec směn. Pracovní doba se rozvrhuje zpravidla do pětidenního pracovního týdne. Při rozvržení pracovní doby je zaměstnavatel povinen přihlédnout k tomu, aby toto rozvržení nebylo v rozporu s hledisky bezpečné a zdraví neohrožující práce. Zaměstnanec je povinen být na začátku směny na svém pracovišti a odcházet z něho až po skončení směny.Délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin. Zaměstnavatel je povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním nebo s jeho změnou zaměstnance nejpozději 2 týdny a v případě konta pracovní doby 1 týden před začátkem období, na něž je pracovní doba rozvržena, pokud se nedohodne se zaměstnancem na jiné době seznámení.
Zaměstnavatel je povinen vést evidenci pracovní doby (docházku).

2) pokud platí starý výpočet nároku na dovolenou a zaměstnavatel počítá dovolenou dle počtu odpracovaných hodin, neporušuje tím zákon?

Vaší otázce moc nerozumím. Máte nárok na 5 týdnů dovolené za kalendářní rok, ale protože jste se dohodli se zaměstnavatelem že Váš kratší pracovní úvazek např. v rozsahu 24 hodin odpracujete od pondělí do středy, pak když budete mít např. týden dovolené (od pondělí do pátku), tak dostanete náhradu mzdy z Vašeho průměrného výdělku za předchozí čtvrtletí a tam je ten přepočet na hodiny. Nedostanete vyšší náhradu mzdy než tu, kterou jste dostala za odpracované dny (hodiny).
3) zvažuji si prodloužit pobírání rodičovského příspěvku do 4 let dítěte (do 8/2019), neboť jsem se dočetla, že pokud při svém úvazku nedosáhnu na minimální mzdu (a to při svém polovičním úvazku nedosáhnu, tedy na 12 200 Kč v roce 2018), bude se zdravotní pojištění počítat vždy minimálně z minimální mzdy. Platila bych tedy víc na zdravotním pojištění než ostatní. Výjimkou jsou prý mimo jiné lidé pobírající rodičovský příspěvek. Je to tak?

Minimálním vyměřovacím základem u zaměstnance je minimální mzda zaměstnanců v pracovním poměru odměňovaných měsíční mzdou, která platí k prvnímu dni kalendářního měsíce, ve kterém se pojistné platí. Pod pojmem minimální mzda ve smyslu zákonů pro veřejné zdravotní pojištění se vždy rozumí částka minimální mzdy bez ohledu na délku pracovního úvazku, zařazení zaměstnance, odpracovanou dobu, atd.

Minimální vyměřovací základ není určen mimo jiné pro zaměstnance, který je po celý kalendářní měsíc osobou, za kterou platí pojistné i stát. Stát je plátcem zdravotního pojištění mimo jiné za příjemce rodičovského příspěvku. Takže Vaše informace je správná; Vaši kalkulaci si musíte zvážit sama.

4) jak je to s nárokem na náhradu mzdy (během 4-14 dne nemoci) kvůli mé nemoci či nemoci dětí při zkráceném úvazku? Počítají se do této doby jen odpracované dny (v mém případě 3 dny v týdnu) nebo i neodpracované (tedy po-pa). Není tedy poloviční úvazek, který trvá po-pa výhodnější než úvazek na po-st (tedy výhoda v rovnoměrném rozložení pracovni doby během celého týdne)?
Pořád je to poloviční úvazek, náhradu mzdy dostanete stejnou, jestli odpracujete polovinu stanovené týdenní pracovní doby (20 h/týden) od pondělí do středy nebo od pondělí do pátku.

Jako plus rozvržení pracovní doby od pondělí do středy je nutno brát to, že ve čtvrtek a v pátek do práce nemusíte.

Právní předpisy:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů
Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů
Zákon č. 592/1992 Sb., o pojistném na zdravotní pojištění, ve znění pozdějších předpisů

Přeji Vám hezký den.

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.