Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Exekuce bývalého manžela

11.02.2017

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, jakým způsobem bych mohla zjistit, jaké řízení jsou vedeny proti bývalému manželovi. Myslím tím exekuce. Vím, že má dluhy u hodně společností, jsme pět let rozvedeni, ale máme nadále byt v SJM, SJM sice rozvodem zaniklo, ale nebylo vypořádáno a teď jsem se dozvěděla, že na katastru svítí příkaz k prodeji nemovitosti. Býv. manžel nekomunikuje, asi toho má víc a já potřebuji zjistit, co je proti němu vedeno dalšího a v jaké je to fázy. Měli jsme Dohodu o maj. vypořádání, byla notářsky podepsaná, schválená soudem jako součást rozvodu. Šlo o to, že spoluvlastnictví k bytu mělo trvat po dobu než bude vyvázaný býv. manžel z hypotéky, potom na mě jeho polovinu přepíše bez nároku na fin. vyrovnání, protože je v dohodě uvedeno, že jsme fin. vyrovnaní, z bytu byl vyplacen - byla brána 100%hypotéka, kterou pět let po rozvodu platím sama a za dobu, kdy tady bydlel a podílel se na hypotéce, byl vyplacen. Teď mám podepsanou smlouvu na refinancování, hypotéka bude na mě, mohl být vyvázaný, ale na katastr skočila exekuce a je to zablokovaný, že nemohu zavkladovat...Navíc pořád svítí na katastru byt v SJM, takže na to exekutor pohlíží jako že je spoluvlastník a nemovitost označili příkazem k prodeji, jako oprávněnou. Nevím co dělat a hlavně dluhů má hodně a může se kdykoli objevit další exekuce a nevím, kde to zjisti, abych se s nimi spojila a objasnila důvody, proč je byt v SJM po rozvodu a exekuce by byla neoprávněná, možná bych musela podat vylučovací žalobu, ale není čas kvůli končící fixaci v dubnu a nutnosti provést refinancování, jinak hrozí sankce...Prosím o jakoukoli odpověď, jak postupovat. Ještě vím, že mu byl odeslán rozhodčí nález, ale byl odeslán na adresu trvalého bydliště, které již půl roku není platné. Pokud máte nějakou možnost nahlížení, mohu zaslat iniciály... Děkuji moc.
S pozdravem

Dobrý den.
Informaci o exekučních řízeních, která jsou vedena proti Vašemu bývalému manželovi jako povinnému získáte z Centrální evidence exekucí.
Výpis je zpoplatněn; lze jej získat prostřednictvím internetu - www.ceecr.cz; na pobočce České pošty s Czech Pointem nebo v sídle Exekutorské komory ČR v Praze nebo v Brně.
Exekuce jsou do evidence zapisovány po uplynutí 30denní lhůty k dobrovolnému plnění vymáhané povinností, o řízeních, která již byla zahájena podáním exekučním návrhu, ale 30denní lhůta dosud neuběhla, se z centrální evidence exekucí nedozvíte.
Centrální evidence exekucí také neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami podle jiných předpisů než podle exekučního řádu.
Bližší informace naleznete na webových stránkách Exekutorské komory – www.ekcr.cz ( http://ekcr.cz/1/centralni-evidence-exekuci/22-centralni-evidence-exekuci?w=)
Pokud byla v exekuci exekučním příkazem postižena nemovitá věc zapsaná v katastru nemovitostí jako společné jmění Vaše a Vašeho bývalého manžela, pak se stáváte účastníkem tohoto exekučního řízení (§ 36 odst. 2 e.ř.) a exekutor je povinen Vám předmětný příkaz zaslat.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Ostatní
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.