Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Zdravotní péče v těhotenství a mateřství

19.09.2016

Dobry den chtěli bychom poradit před týdnem se nám narodil kluk ale chtěl bych vám sepsat jakým a jak bylo sním zacházeno 3. 9. manželka dostala bolestí ráno 5:30 které ji trvali celou dobu tak jsme se rozhodli že pojedeme do nemocníce kolem 11:30 bydlíme ****** a jelikož nejblíž je to do ***** tak jsme jeli tam když manželku vyšetřovali tak ji řekly že to není na porod že ještě nebude rodit tak nás poslaly domu ale bolestí byli stále silnější zhruba asi po třech hodinách se bolestí zhoršili tak jsme 17:30 rychle jeli spět jenže po cestě manželce než jsme nastoupily do auta tak manželce praskla plodová voda snažili jsme se dostat co nejrychleji do nemocnice ale v polovině cestě nastal porod takže dítě se nám narodilo v autě dorazily jsme 17:45 máme ještě tři děti školáky které vše vydělí když jsme dorazili tak jsem vyběhl a zvonil jsem na porodníci tak se asi po dvou minutách ozval jeden doktor než personál vyběhl ven tak to trvalo další 5 minut s inkubátorem ale bez nůžek takže se čekalo než přijde další sestra z nůžkami do správy napsali že se dítě narodilo 17:55 což nesouhlasí dítě pak odnesli byl dost fialoví ale po cestě se mu barva zlepšila.
Čas v nemocnici manželka mela silné bolestí pánve a celkem
Třetí den řekly že dítě muže byt vykoupáno v pokoji kde manželka ležela 5 patro 21 pokoj tak byli jen jsou jen dva male umyvadla na večer donesli manželce vaničku a kyblík aby si na čerpala vodu z umyvadla a odešly hodně nás to mrzelo že nemocníce se tak k nám chova ve středu bylo vyšetření a řekly že vše je v pořádku tak manželku i dítě pustily domu pupek kde střihaly pupeční šnůru tak byl zarudnuty řekly nám že máme přiložit heřmánek ale nijak se nám to nelíbilo tak jsme se objednali k dětské doktorce na druhy den když doktorka vydělá pupek tak se zhrozila a řekla jak to že vás pustili v takovém stavu domu tak dětská doktorka začala léčbu řekla nám že kdykoli můžeme zavolat kdyby se malému něco dělo v patek 9.10 jsme zjistily že dítě má nějaké fleky vedle pupíku i na noze tak jsme volali a doktorka přijela do ordinace v sobotu 10. 9. dnes podívala se řekla že jeto hnis který se šiří stohu pupku tak okamžitě nasadila antibiotika plus obklady a na druhy den v neděly nás pozvala aby se podívala jak to vypadá tak jsme byli velice rádi za ochotu Mudr: ***********
Nechtěl jsem to řešit nijak ale, když vidím jak mé dítě které má jen týden a jakým způsobem se narodilo tak to tak nechci nechat proto, aby se to v budoucnu nikomu neopakovalo.

Dobrý den.
Je velice smutné, co se Vám stalo a na postup lékařů si samozřejmě můžete stěžovat.
Podle zákona č. 372/2011 sb. záon o zdravotních službách se stížnost podává poskytovateli zdravotních služeb, proti kterému směřuje. Podáváte-li stížnost proti lékaři zaměstnanému v lůžkovém zdravotnickém zařízení, obraťte se přímo na vedení nemocnice . Vedení nemocnice, pak může stížnost řešit následovně : buď postoupit na dotčené oddělení - zde tedy k primáři porodnice anebo bude věc řešit ředitelství samo přes právní oddělení za účasti vedení oddělení , na které si stěžujete.
Porodnice v Mostě je součástí Nemocnice Most podejte tedy stížnost k vedení Nemocnice Most.
Pokud nebudete s vyřízením stížnosti souhlasit, můžete podat stížnost k příslušnému správnímu orgánu, který tomuto poskytovateli udělil oprávnění k poskytování zdravotních služeb. Zároveň uvedete důvody nesouhlasu s vyřízením stížnosti.
Příslušným správním orgánem je u většiny zdravotnických zařízení Krajský úřad, Nemocnice Most je součástí Krajské zdravotní a.s., akcionářem Krajské zdravotní a.s., je Ústecký kraj. Ten bude tedy Váš problém řešit, pokud nebudete s vyřízením stížnosti vedením mostecké nemocnice souhlasit a budete podnikat další kroky.
S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zdravotní péče v těhotenství a mateřství
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.