Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Dovolená po mateřské

14.04.2016

Dobrý den,
mám dotaz na dovolenou mezi "mateřskou" a "rodičovskou". Domluvila jsem se se svým zaměstnavatelem před koncem "mateřské", že vyčerpám dovolenou bezprostředně po skončení pěněžité pomoci v mateřství a poté ihned nastoupím na rodičovskou dovolenou (do 3.let věku dítěte). Administrativu řeším přímo s účetním, který mi podává pouze všeobecné informace a nedokáže být konkrétní...
Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou. Při prvním těhotenství jsem si vybrala dovolenou před nástupem na PPM. Do 10.8.2015 jsem byla na rodičovské dovolené (do 3.let věku dítěte) a pobírala RP s prvním dítětem, od 11.8.2015 do 25.9.2015 jsem byla v dočasné pracovní neschopnosti kvůli rizikovému těhotenství. PPM byla vystavena od 26.9.2015 do 8.4.2016. Od kterého dne mám prosím správně čerpat dovolenou, když PPM končila 8.4.(pátek), víkendy se do této dovolené počítají nebo začínám čerpat až od 11.4.(pondělí)?? Účetní mi není schopen tuto informaci podat. Chtěla bych se dále zeptat na kolik dní dovolené mám celkem právo a kdy mám zažádat o rodičovský příspěvek/dovolenou? Podle účetního mám nárok na 13dní, ale jestli jsem pochopila ne/krácení dovolené správně, tak bych měla mít za rok 2016 nárok čerpat nekrácených 20 dní? Za rok 2015 si nejsem s krácením jistá...
Předem děkuji za odpověď

Dobrý den.
Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v § 211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce.
Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená a pracovní neschopnost se ovšem pro účely nároku na dovolenou za výkon práce nepovažuje.
Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§ 223 zákoníku práce).
Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle § 217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět. Podle § 223 odst. 1 zákoníku práce dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené podle § 217 odst. 5 zákoníku práce, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
V roce 2015 jste vzhledem ke skutečnosti, že mateřská dovolená se pro účely vzniku nároku na dovolenou považuje za výkon práce, odpracovala více než 60 dnů, vznikl Vám tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok, vzhledem k tomu, že z důvodu pracovní neschopnosti a rodičovské dovolené jste zameškala více než 100 pracovních dnů, bude se Vám dovolená krátit dle pravidel uvedených výše. Počítám-li správně, zameškala jste více než 184 pracovních dnů a dovolená se proto bude krátit o 5/12, tj. 8,5 dne, zbylou dovolenou (11,5 dne) si můžete vyčerpat na základě Vaší žádosti v návaznosti na mateřskou dovolenou spolu s dovolenou za rok 2016. V roce 2016 jste čerpáním mateřské dovolené odpracovala více než 60 dnů, vznikl Vám proto nárok na dovolenou za kalendářní rok, která se – v případě, že si jí vyčerpáte v návaznosti na mateřskou dovolenou dle § 217 odst. 5 zákoníku práce krátit nebude, činí tedy celých 20 dnů.
Dovolená se čerpá v pracovních dnech, pokud sobota a neděle nejsou Vašimi pracovními dny, dovolenou začnete čerpat v pondělí. O rodičovskou dovolenou požádejte zaměstnavatele tak, aby navazovala na čerpání dovolené. Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou však 2 rozdílné instituty. Rodičovský příspěvek můžete pobírat i v době, kdy budete čerpat dovolenou. Rodičovský příspěvek zpravidla navazuje na peněžitou pomoc v mateřství; v měsíci, kdy Vám ještě náleží peněžitá pomoc v mateřství, ale je nižší než rodičovský příspěvek Vám náleží rodičovský příspěvek ve výši rozdílu mezi peněžitou pomocí v mateřství a rodičovským příspěvkem. Bližší informace o rodičovském příspěvku naleznete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – www.mpsv.cz/cs/2.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.