Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat z rodičovské dovolené

11.04.2016

Dobrý den,
prosím o radu. Koncem května mi končí RD (dítěti budou 3 roky.) Ještě před mým odchodem na MD změnil můj zaměstnavatel (akciovka) majoritního vlastníka. Během mé RD se zaměstnavatel přestěhoval mimo Prahu, ve které žiji. Dojíždění s malým dítětem pro mne nepřichází v úvahu. Od kolegů mám ústní informace, že představenstvo vyhlásilo, že kdo nepodepíše novou smlouvu, dostane výpověď s odstupným. Z mého oddělení novou smlouvu nepodepsal nikdo. Vedení tedy rozhodlo (bez představenstva), že mé oddělení může zůstat v Praze. Kolegové se chvíli hádali a pak dali výpověď. Chtěla bych být připravena na to, co mě od zaměstnavatele může čekat a abych věděla, jak se zachovat. Mám zájem o částečný úvazek a práci z domova, protože moje dítě zatím nechodí do školky (k zápisu jdeme 13.4. a vezmou-li ji, bude chodit od září.) Dle informací mého vedoucího částečný úvazek není problém. Práce z domova ano. Prý by to možná šlo při práci na dohodu. Chtěla bych se poradit, jak se k tomu mám postavit, že firma oficiálně sídlí jinde, ale někdo má neoficiálně dovoleno zůstat na původním místě na původní smlouvu. Je možné ukončit prac. poměr z důvodu přestěhování firmy s odstupným a hned zůstat doma nebo je nutná výpovědní doba a pracovat 2 měsíce? Je pro mě výhodnější z hlediska důchodového pojištění prodloužit si RD na 4 roky a na úřadu práce se hlásit až po jejím skončení nebo se na úřadu práce mám hlásit hned, pokud budu nezaměstnaná? Ve Vaší loňské příručce jsem našla, že mohu zaměstnavatele žádat o držení místa déle než 4 roky v případě, že se dítě nedostalo do školky. Mohu to žádat, i když jsem loni k zápisu nešla? Bylo před rokem jasné, že dítě nevezmou - z podmínek zápisu.
Jaký je rozdíl mezi prací na smlouvu a na dohodu ohledně důchodového pojištění? Může být dohoda na dobu neurčitou?
Mockrát děkuji za odpověď,

Dobrý den.
Váš dotaz obsahuje spoustu otázek, snad nezapomenu na některou z nich odpovědět.
1/ Jaký je rozdíl mezi pracovní smlouvou a dohodami mimo pracovní poměr (dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti)?
Z pracovního poměru založeného pracovní smlouvou se odvádí vždy daň, sociální a zdravotní pojištění.
Dohoda o provedení práce může být uzavřena na 300 hodin v kalendářním roce u jednoho zaměstnavatele, tedy na dobu určitou. Daň se odvádí vždy. Sociální a zdravotní pojištění se odvádí teprve z částky od 10000 Kč. (To znamená, že do 10 000 Kč nejste účastna nemocenského pojištění, výdělek se nepočítá na důchod).
Dohoda o pracovní činnosti může být se zaměstnancem uzavřena na polovinu stanovené týdenní pracovní doby i na dobu neurčitou. Odvádí se daň, sociální i zdravotní pojištění.
2/ práce z domova
Podrobnosti o ní naleznete mimo zákoníku práce, také na webu APERIO. Tvrzení vašeho zaměstnavatele, že by to šlo jen na dohodu, je výmluva a možná neznalost věci. Pokud vaše funkce, kterou ve společnosti zastáváte je vhodná pro práci z domova, pak byste na základě stávající pracovní smlouvy mohla z domova pracovat. Je možná kombinace, že např. jeden nebo dva dny v týdnu budete na pracovišti zaměstnavatele, abyste mohla být se zaměstnavatelem v kontaktu a věci si vysvětlil, zkonzultovali, apod. Práce z domova je ve světě běžná věc a naši zaměstnavatelé také tohoto institutu využívají stále více.
3/ návrat z rodičovské dovolené zpět do práce
Máte platnou pracovní smlouvu a chcete zaměstnat v souladu s touto pracovní smlouvou (druh práce, místo výkonu práce), pokud tyto podmínky jsou naplněny, tak se vrátíte zpět a pracujete, třeba na zkrácený úvazek. Pokud místo v souladu s pracovní smlouvou zaměstnavatele pro vás nemá, tak se buďto můžete dohodnout jinak nebo se nedohodnete a je dán výpovědní důvod ze strany zaměstnavatele, a to vaše nadbytečnost. Výpovědní doba běží od prvního dne měsíce následujícího po doručení výpovědi a náleží vám odstupné. Výpovědní doba je dvouměsíční. Odstupné je podle odpracovaných let u zaměstnavatele, nad 2 roky je to trojnásobek průměrné mzdy (u vás by to měl být ne průměrný, ale pravděpodobný výdělek). Na místo výpovědi ze strany zaměstnavatele se na ukončení pracovního poměru můžete se zaměstnavatelem dohodnout tak, že v dohodě bude jako důvod uveden vaše nadbytečnost, a pak máte také nárok na odstupné.
4/ práce po dobu výpovědní doby
V případě, že po dobu výpovědní doby zaměstnavatel pro vás práci v souladu s pracovní smlouvou nemá, budete doma na překážce v práci na straně zaměstnavatele, placena průměrnou mzdou. V případě vaší evidence u úřadu práce, pak U uchazeče, u kterého je poslední činností „náhradní doba“, tj. např. péče o dítě do čtyř let věku, se stanoví podpora v nezaměstnanosti první 2 měsíce ve výši 0,15 násobku, za další 2 měsíce 0,12 a za zbývající měsíc ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu (v roce 2016 tedy první dva měsíce ve výši 3 886 Kč měsíčně, následující 2 měsíce 3 109 Kč a poslední měsíc 2 850 Kč měsíčně.). To proto, že fyzicky před vzetím do evidence u zaměstnavatele neodpracujete ani den.
Pokud po dobu výpovědní doby pro vás práci bude mít v souladu s pracovní smlouvou, pak musíte pracovat.
5/ neplacené volno do 4 let věku dítěte
Nevím, ale podle toho jak situaci popisujete, asi by vám zaměstnavatele nedal neplacené pracovní volno do 4 let věku dítěte.
6/ zůstanu doma a budu pečovat o dítě do 4 let jeho věku
Ano je to možné řešit i takto, že bude pracovní poměr ukončen, vy zůstanete doma s dítětem. Doba péče o dítě do 4 let věku je náhradní dobou pojištění pro účely důchodového pojištění. Zdravotní za vás platí stát, ale musíte to své zdravotní pojišťovně ohlásit.
7/ neplacené pracovní volno z důvodu toho, že dítě mezi 3 – 4 rokem dítěte nevzala školka
Je to omluvitelný důvod proto, proč rodič nemůže nastoupit zpět do práce (důvod musí být řádně doložen a zaměstnavateli předložen) a zaměstnavatel tuto „omluvenku“ musí přijmout, nemůže z tohoto důvodu udělit absenci.
Zaměstnavatel má povinnost držet vám místo do 3 let věku dítěte, nikoliv do 4 let věku dítěte, proto ta „omluvenka“ platí jen mezi 3 až 4 rokem dítěte (viz příručka roku 2015 str. 49).
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.