Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat z rodičovské dovolené

09.04.2016

Dobrý den,

jsem na rodičovské dovolené a ocitla jsem se v komplikované situaci související s nástupem zpět do zaměstnání po skončení RD. Byla bych Vám velmi vděčná, pokud byste mi mohli pomoci se v této složité situaci zorientovat. Zde jsou fakta:
- Mám tři syny, na MD/RD jsem bez přerušení od roku 2009
- Před odchodem na MD s prvním dítětem jsem pracovala u menší soukromé společnosti v oblasti obchodu, na klíčové pozici ve společnosti.
- Před prvním těhotenstvím jsem byla ve složité situaci. Chtěla jsem založit rodinu a vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem věděla, že když otěhotním, půjde o rizikové těhotenství a budu muset záhy odejít na neschopenku. Práce mě bavila, společnost se podařilo za dobu čtyř let vybudovat do počtu asi 20 zaměstnanců. Vzhledem k pozici ve firmě jsem nechtěla ohrozit zaměstnavatele tím, že bych nestačila najít vhodnou náhradu a předat práci na pozici. Zároveň jsem nechtěla se zaměstnavatelem řešit své plány založit rodinu. Pokud by se těhotenství neudrželo, nemusel tuto informaci nikdo mít. Abych neohrozila zaměstnavatele, rozhodla jsem se podat výpověď ze zdravotních důvodů a ve výpovědní lhůtě vše předat. Buď se těhotenství podaří a okolí se vše včas dozví. Nebo si dám dovolenou na zotavenou a budu se po nějakou dobu soustředit na svůj zdravotní stav (má práce byla velmi náročná a zdravotní komplikace značné).
- Výpověď jsem podala, ze zdravotních důvodů. Těhotenství probíhalo úspěšně, takže jsem ve 3. měsíci těhotenství tuto informaci podala zaměstnavateli a nechala na něm, jak s výpovědí naloží. Zaměstnavatel mou výpověď stáhl, řekl, že mým důvodům rozumí a bude se mnou rád spolupracovat nadále.
- Následovaly dvě další těhotenství, kdy MD vždy navázala na RD s předchozím dítětem.
- Návrat do zaměstnání po dovršení 3 let věku dítěte je 05/2016.

A nyní můj DOTAZ:
Zaměstnavatel mě v říjnu 2015 kontaktoval s tím, že situace se změnila, společnost je nyní malá, o pár lidech, nemůže si mě „dovolit“ zaměstnat. To mě zaskočilo, protože do té doby jsem měla jiné signály, rozešli jsme se v dobrém, zaměstnavatel oceňoval můj přínos pro firmu a počítala jsem, že opět budu pracovat pro firmu jako dřív.
Ještě než jsem informaci zpracovala, pokračoval zaměstnavatel dál – výplata odstupného by ho vzhledem k výši mého platu zásadně zatížila a tak by bylo nejlepší, abych dala sama výpověď, když jsem ji chtěla podat i tenkrát.
Když jsem reagovala možností dohody o ukončení zaměstnaneckého poměru, oznámil mi zaměstnavatel, že tenkrát on pro mě udělal dobrý skutek, když stáhl výpověď, díky tomu jsem dostala mateřskou a proplacenou dovolenou, jinak bych neměla nárok na nic. A zároveň, že nečekal, že děti budu mít tři (!), budu tak dlouho doma a budu ho stát tolik.
Byla jsem tímto rozhovorem velmi zaskočená a celá situace je mi lidsky velmi nepříjemná. Zaměstnavatel se nikdy dřív takto nechoval. Vím jistě, že finanční dopady těhotenství zaměstnankyň zaměstnavatel v té době nijak neřešil, neb s nimi neměl žádné zkušenosti. Předpokládám, že je nyní v tíživé finanční situaci. Zároveň si nejspíš vyhodnotil, že po tolika letech pracovní pauzy pro něj jako pracovník nejsem klíčová a hledá úspory, kde se dá. Velmi mě mrzí, že mě postavil do této pozice. Z pracovního poměru jsem se nikdy nesnažila těžit někomu na úkor a nechci to dělat ani nyní. Dohodli jsme se, že se k našemu rozhovoru vrátíme před mým návratem do zaměstnání, což se blíží. Bohužel nemám objektivní informace a tak se mi situace těžko hodnotí.
Pokud to bude možné, prosím o odpověď na následující otázky:
- Pokud by mou výpověď zaměstnavatel v roce 2009 nestáhl a já otěhotněla ve výpovědní době, byla bych v ochranné lhůtě, že? Na co bych v tom případě měla nárok - na nemocenskou, mateřskou dovolenou vypočítanou dle výše platu i na náhradu dovolené s prvním dítětem?
- Jak by to bylo s navazující MD a náhradou dovolené na druhé/třetí dítě? Má zaměstnavatel pravdu, že bych na ně neměla nárok?
- Jaký dopad pro mě bude mít, pokud zaměstnavateli vyhovím a podám výpověď (finanční dopad, dopad pro další zaměstnatelnost, pro ÚP).
Velmi Vám děkuji za informace a přeji hezký den.

Dobrý den.

K vašim dotazům uvádím:

1/Pokud by mou výpověď zaměstnavatel v roce 2009 nestáhl a já otěhotněla ve výpovědní době, byla bych v ochranné lhůtě, že? Na co bych v tom případě měla nárok - na nemocenskou, mateřskou dovolenou vypočítanou dle výše platu i na náhradu dovolené s prvním dítětem?

V tomto případě, pokud by těhotenství bylo rizikové, mohla bys pobírat nemocenské do porodu a šest týdnů po porodu nebo do nástupu na peněžitou pomoc v mateřství (PPM nebo lidově „mateřská“)). Zda byste měla nárok na PPM by záleželo na tom, zda byste se „vešla“ s nástupem PPM (6 až 8 týdnů před termínem porodu) do ochranné lhůty 180 kalendářních dnů od ukončení pracovního poměru. Při ukončení pracovního poměru by musela být dovolená proplacena.

2/ Jak by to bylo s navazující MD a náhradou dovolené na druhé/třetí dítě? Má zaměstnavatel pravdu, že bych na ně neměla nárok?

V případě, že by byl pracovní poměr ukončen, pak byste nebyla účastna nemocenského pojištění, tudíž by vám nárok na PPM nevznikl.

3/ Jaký dopad pro mě bude mít, pokud zaměstnavateli vyhovím a podám výpověď (finanční dopad, dopad pro další zaměstnatelnost, pro ÚP).

Pokud dáte výpověď, běží od prvního dne měsíce následujícího po doručení výpovědi výpovědní doba v délce dvou měsíců a po tuto dobu byste měla chodit do práce a zaměstnavatel by vám měl přidělovat práci a platit vám za ni. Pokud zaměstnavatel pro vás práci nemá, je to překážka v práci na jeho straně a vy budete doma a on vám musí platit průměrnou mzdu.
Pokud vás zaměstnavatel po dobu výpovědní doby zaměstná (skutečně budete pracovat), bude se odstupné v případě evidence u úřadu práce počítat z vaší průměrné mzdy používané pro pracovně právní účely, tedy z předchozího kalendářního čtvrtletí. Např. by pracovní poměr skončil v červenci, pak by se průměrný výdělek počítal ze II.Q.
Když po dobu výpovědní doby pracovat nebudete, bude se podpora v nezaměstnanosti počítat první 2 měsíce ve výši 0,15 násobku, za další 2 měsíce 0,12 a za zbývající měsíc ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu (v roce 2016 tedy první dva měsíce ve výši 3 886 Kč měsíčně, následující 2 měsíce 3 109 Kč a poslední měsíc 2 850 Kč měsíčně.)

Uvedla jste, že vám zaměstnavatel tvrdí, že pro vás nemá práci, bez ohledu na to, jak vám vyšel v minulosti vstříc, měla byste nárok na odstupné, protože máte platnou pracovní smlouvu a zaměstnavatel pro vás v souladu s touto pracovní smlouvou práci nemá. Zkuste proto vyjednávat a využít informací z mé odpovědi. Například ukončení pracovního poměru dohodou s odstupným nebo odměnou.

Právní předpisy:
Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.