Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat a nefér jednání

03.03.2016

Dobrý den, na základě pořadu Sama doma se na Vás obracím. V červenci mi bude končit mateřská dovolená, budu doma 3 roky. A byla jsem u zaměstnavatele a chtějí se mnou jednat hodně nefér a vůbec nevím, zda mám nějaké možnosti, jak se bránit. O co tedy jde:
mateřská dovolená mi končí 17.7.2016, to bych měla nastoupit do práce nebo mi oni ukončí pracovní poměr s vyplacením tříměsíčního odstupného. (jsem tam 9 let). Na schůzce se zaměstnavatelem mi bylo sděleno, že mi nabízí mé místo, ale že bude k 31.7.2016 zrušeno v organizační struktuře. To znamená, že mě nutí nastoupit na těch 14 dní s tím, že mi na stejné pozici dají nový platební výměr a to o 12tisíc nižší :-( a z toho nového, že mi vyplatí odstupné. Přijde mi to tedy hodně nefér, vzhledem ke skutečnosti, že jsem tam pracovala devět let. Je toto legální? Navíc, že já prý s tím ani nemusím souhlasit, že je to jejich rozhodnutí. A může to být i jednostranná záležitost :-(
můžete mi, prosím, poradit jak se zachovat, aby mi bylo vyplaceno odstupné z původní částky, kdy jsem byla zaměstnaná (jen uvádím, že celé těhotenství jsem byla na rizikovém a musela ležet, takže před nástupem na mateřskou dovolenou, jsem byla devět měsíců na neschopence.
Moc děkuji za informaci, jsem zoufalá, ve státní sféře bych očekávala férové jednání, buď že mě zaměstnají nebo že mi vyplatí prostě odstupné z toho, čeho mám a ne že budou vymýšlet způsoby, jak mi to ponížit v součtu asi o 40 tisíc :-(
Předem moc děkuji a přeji hezký den

Dobrý den.
Zaměstnavatel už nyní ví, že vaše místo bude k 31. 7. 2016 zrušeno. Chce, abyste na 14 dní do práce zpět nastoupila a chce vám změnit platový výměr, což je nelogické, to je u vaší funkce takové platové rozpětí. Státní zaměstnavatel se musí řídit „tabulkami“ uvedenými v právních předpisech. Platem jsou odměňováni zaměstnanci pracující u zaměstnavatelů uvedených v § 109 odst. 3 ZP (stát, územní samosprávný celek, státní fond, příspěvkové org., školy). Co se týká odměňování těchto zaměstnanců, nalezneme právní úpravu v:
• § 109 až § 112 a § 122 až § 150 ZP,
• Nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě ve znění pozdějších předpisů,
• Zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě ve znění pozdějších předpisů,
• Nařízení vlády č.304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů,
• Zákon č.221/1999 Sb., o vojácích z povolání, ve znění pozdějších předpisů.
Platový výměr je jednostranný akt zaměstnavatele; ovšem jak již jsem uvedla, musí být v rámci uvedených právních předpisů.
Neuvedla jste nic konkrétního, takže nemohu posoudit, zda vaše zařazení do skupiny prací a platové třídy a dle toho váš plat je v souladu s právními předpisy. Jen obecně lze uvést, že když se vracíte na totéž místo, není důvod ke snížení platu, anebo ten důvod zaměstnavatel má a musí vám jej vysvětlit.
Jaké varianty při vašem návratu mohou nastat:
1/
17. 7. se vrátíte zpět do práce, budete pracovat do 31. 7. a již v průběhu měsíce července obdržíte (bude vám doručena) výpověď z důvodu nadbytečnosti. Od srpna poběží dvouměsíční výpovědní doba. V této době ale již pro vás nemá zaměstnavatel práci, avšak pracovní poměr pořád trvá, takže vám vydá písemné potvrzení, že protože pro vás po dobu výpovědní doby nemá práci, budete doba a bude vám náležet náhrada platu ve výši průměrného výdělku za překážku v práci na straně zaměstnavatele. Z jakého období se bude průměrný výdělek používaný pro pracovně právní účely počítat. V případě překážky v práci v měsících srpen a září, to bude II. čtvrtletí roku 2016. Ovšem v tomto čtvrtletí (duben až červen) jste neodpracovala ani jeden den, musí se použít tzv. pravděpodobný výdělek dle § 355 ZP. Obvykle se použije průměrný výdělek s vámi srovnatelného zaměstnance. Ve výplatě za měsíc září pak budete mít i odstupné, které vám náleží. Odstupné se bude počítat z průměrného výdělku rovněž za II. čtvrtletí, kdy jste neměla výdělek, takže opět z pravděpodobného výdělku.
2/
Můžete se na ukončení pracovního poměru dohodnout k datu vašeho návratu do práce. V dohodě musí být uvedeno, že je to z důvodu vaší nadbytečnosti a bude vám náležet odstupné, které se vypočítá z pravděpodobného výdělku.
V případě dalšího doplňujícího dotazu uveďte, že je to dotaz pro Jitku Kocianovou.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.