Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Výpověď pro nadbytečnost

07.03.2016

Dobrý den, mám smlovu na dobu neurčitou, nyní na RD do 15.3.2016. V práci mám dostat výpověď pro nadbytečnost. Situace je taková: Jsme úřad, který má více budov. Na jiné budově pracovala jistá paní (také smlouva na dobu neurčitou), její místo bylo k 1.1.2012 zrušeno, vedoucí ji ale nechtěla propustit (paní je známá snad celého vedení), tak ji dala ke mmě do kanceláře, kde ale nedělala vůbec nic, nebyla pro ni opravdu žádná práce, já pomoc nepotřebovala, ani jiné kolegyně (je to dohledatelné, že neměla žádné pracovní výstupy)Protože to bylo asi dost nápadné, asi po 4 měsících ji posadili na chodbu, že bude jako recepce (opravdu jen jako, jsme malá budova, informace jsou hned v kanceláři naproti, opravdu tam nebyla opět žádná práce). Já jsem odcházela koncem října 2012 na rizikové těhotenství (5. měsíc), svojí práci jsem měla předat té paní z "recepce". Hned na druhý den převzala celou mojí práci a místo recepce už nebylo potřeba obsadit. Nevím, jestli ta dvě pracovní místa jakoby sloučili. Později mojí kancelář potřebovali obsadit někým jiným, proto na té chodbě vytvořili takovou užavřenou "kukaň", kde sedí.Podotýkám, že dělá 100 % práce dle mého popisu práce, který je nedílnou součástí pracovní smlouvy (je to tam tak uvedeno), možná jí do náplně přibyly ty informace na "recepci", které má i kolegyně hned naproti v kanceláři. Nyní mám dostat výpověď z organizačních důvodů, kdy mé místo prý bylo zrušeno. Jaký je Váš názor na danou věc, je to v pořádku, mám se bránit nebo je to zbytečné? Mě to celé připadá, že jen čekali na můj odchod na mateřskou (před tímto těhotenstvím jsem samovolně potratila, takže správně tušili, že budu chtít znovu otěhotnět), aby si na mé místo mohli dosadit rodinnou přítelkyni se smlouvou neurčitou a tak se mě zbavit. Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,
zákoník práce umožňuje zaměstnavateli dle § 52 písm. c jednostranně se zaměstnancem ukončit pracovní poměr pro nadbytečnost, pokud jsou kumulativně splněny následující podmínky: (1) zaměstnanec se stane nadbytečným, (2) zaměstnavatel vydá rozhodnutí o organizační změně, a (iii) zaměstnanec je pro zaměstnavatele nadbytečným z důvodu této změny.Pokud se zaměstnanec stane pro zaměstnavatele nadbytečným, měl by při provádění organizační změny zachovat sled jednotlivých kroků vedoucích k platnému ukončení pracovního poměru. Prvním krokem je vždy učinění rozhodnutí zaměstnavatele o organizačních změnách. Rozhodnutím o organizační změně je dle znění zákona rozhodnutím, které směřuje např. ke změně úkolů zaměstnavatele, jeho technického vybavení anebo snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce. Obecně se jedná o situace, kdy zaměstnavatel potřebuje regulovat počet zaměstnanců a jejich profesní či kvalifikační složení. Toto ustanovení umožňuje zaměstnavateli, aby mohl zaměstnávat jen takový počet zaměstnanců a v takovém kvalifikačním složení, jaké odpovídá jeho potřebám. Rozhodnutím nemusí tedy vždy nutně docházet ke snižování počtu zaměstnanců, výpověď může být paradoxně dána zaměstnanci též při celkovém zvyšování počtu zaměstnanců.
Je tedy těžko takto na dálku posoudit, zda zaměstnavatel naplnil podmínky zákona. Nezáleží na tom, jak zaměstnavatel nakládá se systemizovanými místy, důležité je, zda došlo k rozhodnutí zaměstnavatele o organizační změně. O tom, kterého zaměstnance pak propustí již rozhoduje sám.
Související právní předpis:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.