Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Nárok na dovlenou

24.02.2016

Dobrý den,
obracím se na vás s několika dotazy. Pracuji ve firmě od roku 2012 a mám smlouvu na dobu neurčitou. Dne 4.10.2015 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a chci se zeptat, zda mám po uplynutí mateřské dovolené nárok na čerpání dovolené za rok 2015 (zbývající dovolená) a také za rok 2016? V zaměstnání mi bylo řečeno, že mohu čerpat pouze zůstatek dovolené za rok 2015 a dovolenou za rok 2016 mohu čerpat až po skončení rodičovské dovolené, ale zde jsem našla informaci, že mi zaměstnavatel musí při žádosti o dovolenou vyhovět. Jak bych měla v tomto případě postupovat, aby mi zaměstnavatel vyhověl vyčerpat dovolenou i za rok 2016? A jak řešit situaci, pokud mi nedovolí dovolenou čerpat?
Další otázkou je, zda se mi má krátit dovolená za rok 2015 z toho důvodu, že jsem v době od 26.5. do 15.6.2015 a od 3.8. do 3.10.2015 byla na neschopence. Domnívala jsem se, že zaměstnavatel krátí dovolenou za 100 a více zameškaných pracovních dnů, ale v mém případě se nejedná o 100 pracovních dní, tak jsem myslela, že by nárok měl být na celou dovolenou, ale v práci mi bylo řečeno, že do zameškaných dnů se počítá i mateřská dovolená, což se mi nezdá. Je to opravdu tak?
Dále bych se chtěla zeptat, jak to bude s vyplácením rodičovského příspěvku poté, co mi skončí mateřská dovolená. Peněžitou pomoc v mateřství budu pobírat do 16.4.2016 a za těchto 16 dní by měla být vyšší než rodičovský příspěvek 11 500 Kč. Znamená to teda, že budu rodičovský příspěvek pobírat až od 1.5.2016 nebo o něj v tomto měsíci přijdu a nebudu si moct vyčerpat celých 220 000 Kč?
Předem moc děkuji za odpovědi.

Dobrý den.
Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v §211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce.
Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená a pracovní neschopnost se ovšem pro účely nároku na dovolenou na zotavenou za výkon práce nepovažuje.
Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce).
Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle § 217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět. Podle § 223 odst. 1 zákoníku práce dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené podle § 217 odst. 5 zákoníku práce, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
Z výše uvedeného vyplývá, že (za předpokladu, že jste neměla jiné absence než z důvodu uvedené pracovní neschopnosti a mateřské dovolené) se Vám dovolená za rok 2015 krátit nebude, neboť mateřská dovolená se považuje za výkon práce a z důvodu pracovní neschopnosti jste zameškala méně než 100 pracovních dnů. Za rok 2016 máte nárok na dovolenou, neboť vzhledem ke skutečnosti, že mateřská dovolená se považuje za výkon práce, v tomto roce odpracujete více než 60 pracovních dnů. Pokud si tuto dovolenou vyčerpáte v návaznosti na mateřskou dovolenou, nebude se Vám z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit. Vaší žádosti o čerpání zbylé dovolené za rok 2015 a dovolené za rok 2016 v návaznosti na mateřskou dovolenou je zaměstnavatel povinen vyhovět. O rodičovskou dovolenou požádejte zaměstnavatele tak, aby navazovala na čerpání dovolené.
Doporučuji Vám zaměstnavatele požádat o dovolenou písemně s uvedeným všech příslušných ustanovení zákoníku práce. Pokud Vaší žádosti nevyhoví, doporučuji Vám obrátit se na příslušný inspektorát práce – www.suip.cz. Zde mohou u zaměstnavatele provést kontrolu a uložit mu pokutu, nemohou ale řešit konkrétní spory zaměstnavatele a zaměstnance – k tomu je oprávněn pouze soud.
Co se týče rodičovského příspěvku, tento Vám bude náležet poprvé za měsíc květen 2016, neboť jak uvádíte, v dubnu bude Vaše peněžitá pomoc v mateřství vyšší než rodičovský příspěvek. Váš nárok na rodičovský příspěvek v celkové výši 220 000,- Kč se však nikterak nemění.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.