Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Skončení pracovního poměru

19.02.2016

Dobrý den, po návratu z RD jsem byla donucena dát v práci výpověď. Na konci února mi skončí 2měsíční výpovědní lhůta. Mohli byste mi prosím poradit, na co všechno mám nárok a co si mám pohlídat? Vím,že mám dostat zápočtový list (dostanu jej ihned nebo až po vyplacení výplaty za únor-tj. v polovině března?). A jak je to s výpovědí? Mám 1vyhotovení výpovědi, kterou jsem podala a kterou podepsal můj přímý nadřízený (nikoliv ředitel-zaměstnavatel).Měla bych dostat ještě nějaké další potvrzení o ukončení prac.poměru zaměstnavatelem? Jaké další doklady budu potřebovat,abych se mohla nahlásit na úřadu práce? A mám nárok na proplacení dovolené,která mi za tento rok vznikla? A je potřeba si podat žádost ještě před ukončením prac.poměru nebo až poté? Mockrát děkuji za radu.

Vážená paní,
při skončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen vydat:
• potvrzení o zaměstnání (zápočtový list);
• evidenční list důchodového pojištění (úřad práce bude chtít předložit dva roky zpětně, pokud nemáte, vyžádejte si).
Dále na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen vydat:
• potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti;
• pracovní posudek (tj. hodnocení práce zaměstnance, jeho kvalifikace, schopností a dalších skutečností majících vztah k výkonu práce).
Výpověď, kterou jste podala je doklad pro skončení pracovního poměru. Doručení výpovědi máte potvrzeno a zaměstnavatele zavazuje. V případě evidence na úřadě práce je třeba předložit ukončení pracovního poměru – výpověď, evidenční list důchodového pojištění a potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti, případně rodné listy dětí. V případě, že se úřad práce vyžádá další doklady, dá Vám přiměřenou lhůtu. Žádost o evidenci se podává po skončení pracovního poměru, doporučuji se evidovat do tří pracovních dnů od skončení zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti se pak bude vycházet z Vašeho výdělku a nikoliv z náhradní doby zaměstnání . Zaměstnavatel je povinen Vám proplatit nevyčerpanou dovolenou.

Právní předpisy
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
S pozdravem

Dobrý den, mockrát děkuji paní Seemanové za rychlou odpověď na dotaz ohledně skončení prac.poměru. Na konci odpovědi píšete,že zaměstnavatel je povinen mi proplatit nevyčerpanou dovolenou - právě ohledně toho bych potřebovala ještě rychle poradit. Za letošní rok mi vznikl nárok na 5dní dovolené. Zrovna dnes mi zaměstnavatel poslal mail,abych si tyto dny vybrala. Do konce výpovědní lhůty mi zbývá 7 prac.dní, ale potřebuji ještě dodělat některé pracovní úkoly, zajít podepsat výstupní list a také máme objednané dva lékaře s dětmi. Může mi takto mailem zaměstnavatel čerpání dovolené nařídit? Příp.chtít,abych si vykázala její čerpání zpětně? V zákoníku práce jsem našla,že čerpání dovolené musí nařídit písemně 14dní předem,což už v mém případě nestihne. Můžu trvat na proplacení dovolené? A jak mám naformulovat žádost o proplacení a kdy ji předat zaměstnavateli-hned teď jako reakci na jeho mail nebo až po skončení pracovního poměru? Nebo posledním dnem prac.poměru nárok na proplacení dovolené zaniká? Mockrát děkuji za radu i za rychlou odpověď!!!

Vážená paní,
zásadně platí, že dovolenou nařizuje zaměstnavatel. Jestliže Vám napsala, abyste si vybrala, pak se nejedná o nařízení dovolené. Podle § 217 odst. 1 zákoníku práce určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době. Předpokládám, že jste se na tom se zaměstnavatelem nedohodla, tak touž zaměstnavatel do konce vašeho pracovního poměru nestihne. Zpětně vykázat dovolenou nelze. Podle § 222 odst. 2 zákoníku práce zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru. jestliže Vám zaměstnavatel neproplatí dovolenou, je možné podat žalobu na zaplacení. Je chybou zaměstnavatele, že Vám čerpání dovolené v dostatečné době předem nenařídil.

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.