Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Peněžitá pomoc v mateřství

04.02.2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak nejlépe navázat na druhou mateřskou a poté rodičovskou dovolenou.
První dítě se mi narodilo 3.4.2013. Rodičovskou dovolenou mám tedy do konce března 2016 (vzala jsem si ji na tři roky). Nyní jsem znovu těhotná, ale nástup na druhou mateřskou mám až na začátku června 2016. Nyní mě zajímá, jak naložit s těmi dvěma měsíci (duben a květen).
První varianta která mě zajímá je nemocenská. Kdy je třeba na ni nastoupit, bude mateřská ve stejné výši jako první mateřská a musí mi zaměstnavatel opět držet místo po dobu tří let?
Druhá varianta kterou zvažuji je vzít si na dva měsíce neplacené volno. Může mě zaměstnavatel odmítnout a dát mi výpověď? Pokud by zaměstnavatel na neplacené volno přistoupil, bude výše mateřské stejná jako první mateřská a musí mi zaměstnavatel opět držet místo po dobu tří let?
Třetí varianta nástup na dva měsíce do zaměstnání. Zde mě také zajímá, zda mě může zaměstnavatel dát výpověď např. pro nadbytečnost? Bude mateřská stejná jako první mateřská, nebo se musí odpracovat minimálně rok, abych měla nárok na nějakou mateřskou? Je zaměstnavatel povinen držet mi místo po dobu tří let?
Čtvrtá varianta která mě zajímá, je ještě možné prodloužit rodičovskou dovolenou o dva měsíce a jak by se pak počítala mateřská?
Případně existuje ještě nějaká další možnost, jak si zajistit plynulé navázání na mateřskou dovolenou s nárokem na stejné peníze a záruky držení místa po dobu dalších tří let?
Poslední otázka, vzniká mi nějaký nárok na dovolenou za rok 2016 a můžu ji vyčerpat hned po skončení rodičovské dovolené a následně pak nějak naložit s tím jedním měsícem, než budu mít nárok na druhou mateřskou, aniž by se nějak změnila situace s nárokem na peníze a držením místa po dobu dalších tří let? Kdybych ten druhý měsíc nastoupila na neschopenku, je možné i tak tu dovolenou vyčerpat?
Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď.

Vážená paní,
Ad1) Jestliže lékař zjistí, že jste práce neschopná, pak od tohoto dne jste práce neschopná. Po dobu trvání rodičovské dovolené Vám nenáleží nemocenské. Nemocenské náležípo skončení rodičovské dovolené. Pokud se týká případné další peněžité pomoci v mateřství platí následující: Vzniká-li za trvání stejného zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte nárok na PPM, porovnává se denní vyměřovací základ před redukcí s denním vyměřovacím základem před redukcí u předchozího dítěte. Matce náleží PPM z vyměřovacího základu, který je pro ni výhodnější.
Ad2) Dohoda o pracovním volnu do nástupu na další peněžitou pomoc v mateřství by bylo vhodným řešením pro obě strany. Zaměstnavatel není povinen neplacené volno poskytnout.
Ad3) Vzhledem k tomu, že jste těhotná, jste v ochranné době a zaměstnavatel Vám nemůže dát výpověď.
Při další mateřské a rodičovské dovolené se postupuje stejně, tj. po skončení rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen Vám přidělovat práci podle pracovní smlouvy. Rodičovskou dovolenou nelze prodloužit. Rodičovská dovolená je překážkou (§ 196 zákoníku práce), která brání zaměstnanci (ženě nebo muži) ve výkonu práce z důvodu prohloubení péče o dítě. Rodičovská dovolená se poskytuje rodiči narozeného dítěte na jeho žádost. Matce dítěte se poskytne po skončení mateřské dovolené a otci dítěte náleží ode dne narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají. Maximální doba čerpání rodičovské dovolené je však omezena dosažením 3 let věku dítěte.
Ad4) Při rodičovské dovolené zaměstnanec obvykle pobírá tzv. rodičovský příspěvek ze systému státní sociální podpory (zákon č. 117/1955 Sb., o státní sociální podpoře). Upozorňujeme, že se ale jedná o dva rozdílné instituty a pobírání rodičovského příspěvku není nijak svázáno či omezeno čerpáním rodičovské dovolené a naopak. Tato varianta tedy nepřichází v úvahu.
Ad5) Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Podle § 217 odst. 2 zákoníku práce zaměstnavatel může určit zaměstnanci čerpání dovolené, i když dosud nesplnil podmínky pro vznik práva na dovolenou, jestliže je možné předpokládat, že zaměstnanec tyto podmínky splní do konce kalendářního roku, popřípadě do skončení pracovního poměru. Mateřská dovolená se z hlediska nároku na dovolenou považuje jako výkon práce, takže podmínky pro vznik nároku za celý kalendářní rok splníte. Čerpání dovolené však určuje zaměstnavatel, nemusí Vám čerpání dovolené „dovolit“. V tom případě doporučuji čerpání dovolené bezprostředně po skončení mateřské dovolené. Žádost o čerpání dovolené bezprostředně po skončení dovolené nesmí zaměstnavatel odmítnout.
Právní předpisy:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Seemanová
Kategorie dotazu: Peněžitá pomoc v mateřství
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.