Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Nárok na dovolenou

28.01.2016

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně nároku na řádnou dovolenou. Ve firmě jsem zaměstnaná již několik let. 3.9.2015 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou (dále jen MD). Syn se mi narodil 14.10.2015 a MD bych měla čerpat do 16.3. 2016. Z dovolené pro rok 2015 mi zbylo 20 dní.V účtárně mi řekli, že po ukončení MD si mohu zažádat o čerpání řádné dovolené a nástup na rodičovskou dovolenou (dále jen RD), ale že za rok 2016 nemám na řádnou dovolenou žádný nárok, jelikož nebudu mít odpracováno 60 dní.Prosím, poraďte mi jak mám postupovat, popřípadě na co se mám odkázat, že nárok na dovolenou mám i za rok 2016.Osobně si myslím, že nárok na dovolenou mám alespoň částečný. Dále se domnívám, že když po MD zažádám o čerpání dovolené za rok 2015 (což je zmiňovaných 20 dní) tak by se nástup na RD měl o tuto dobu posunout a prodloužit se tedy ze 16.3.2016 na 13.4.2016 a tudíž by mi měl vzniknout náro! k na celou dovolenou za rok 2016. Možná se ovšem pletu. Proto Vás prosím o radu.Prosím, poraďte mi zda mi tedy nárok na dovolenou vznikne či nikoli a dále mi prosím, poraďte na co se mám odkázazat, že mi případný nárok skutečně vznikl a jak formulovat žádost a čerpání řádné dovolené za rok 2015 a případně i za rok 2016.Velice děkuji za odpověd.

Dobrý den,
nárok na dovolenou upravuje zákoník práce zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v § 211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce.
Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená a pracovní neschopnost se ovšem pro účely nároku na dovolenou na zotavenou za výkon práce nepovažuje.
Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce).
Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle § 217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět. Podle § 223 odst. 1 zákoníku práce dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené podle § 217 odst. 5 zákoníku práce, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.

Jestliže tedy ukončíte čerpání MD 16.3 a nastoupíte na dovolenou 20 dní, vznikne Vám nárok na celou dovolenou za rok 2016, kterou zaměstnavatel poskytuje. Žádost stačí napsat jednoduše: žádost je adresována zaměstnavateli a musí obsahovat datum, místo a podpis žadatele
Příklad: „Dne 3. 9. 2015 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Dne 14. 10. 2015 se mi narodil syn Jan. Dne 16. 3. 2016 mi skončí mateřská dovolená. Žádám o čerpání dovolené za rok 2015 ve výši 20dní. Mateřská dovolená a čerpání řádné dovolené se považuje z pohledu nároku na dovolenou jako výkon práce. Žádám tedy i o čerpání celé dovolené za rok 2016, aby bezprostředně navazovala na mateřskou dovolenou, a čerpanou dovolenou za rok 2015.
Žádost je nutné podat před nástupem na dovolenou. Po ukončení čerpání dovolené za rok 2016 nezapomeňte zaměstnavatele požádat o čerpání rodičovské dovolené. Zde si můžete zvolit délku, jakou chcete, maximálně však do věku 3let dítěte. /pokud zvolíte kratší, kdykoliv pak můžete požádat o další čerpání opět maximálně do věku3let dítěte/.

Právní úprava:
zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.