Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Slaďování zaměstnání a rodinného života

08.01.2016

Dobrý den,
mám dotaz, protože odpověď z ÚP se mi nezdá (pletou RP a RD). Mám smlouvu na dobu neurčitou, ale přestěhovala jsem se za manželem, takže je jasné, že se do práce vracet nebudu kvůli vzdálenosti. Pokud by se nám nezadařilo další dítě a musela bych dát výpověď, musí být k tomu 12.6.-kdy se narodil syn a jak dlouho dopředu ji musím podat?A dohodou?Abych měla nárok na dávky z ÚP?
Na ÚP mi pracovnice řekla, že je jedno jak se výpověď sepíše, že jsem na RP a bude se to počítat z něj, ne z platu, tak to mě mate. Navíc RP už nepobírám, jen jsem dál na RD a někdo mi říkal, že musím dát výpoověď dohodou, jinak nebudu mít nárok na dávky.

A ještě dotaz, pokud bych neměla na dávky nárok, mohu být s dítětem do 7 let doma a bude za mě hrazeno zdravotní?Syn by tedy nesměl do školky, jestli to chápu dobře. Čeká mě operace a pokud bych nebyla zaměstnána, co je pro mě výhodnější.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v první řadě bych kontaktovala zaměstnavatele s tím, že se 13.6.2016 máte vrátit zpět do zaměstnání a zda s Vámi počítá. Může se stát, že zaměstnavatel pro Vás nebude mít práci odpovídající pracovní smlouvě. V tom případě Vám může nabídnout práci jinou, ale s tou Vy nemusíte souhlasit.
Následovala by tedy výpověď ze strany zaměstnavatele s dvouměsíční výpovědní lhůtou, která začne běžet od prvního dne následujícího měsíce. Pokud pro Vás v tuto dobu nebude mít zaměstnavatel práci, budete doma na 100%. Bude Vám náležet i odstupné. Případná podpora v nezaměstnanosti pak bude vypočítána z této výpovědní doby a finančně to pro Vás bude lepší.
Další volba je, že pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít odpovídající práci, může se snažit s Vámi uzavřít dohodu o ukončení pracovního poměru /dohodu budou akceptovat obě strana/. Jestliže bude v dohodě uveden jako důvod nadbytečnost, budete mít opět nárok na odstupné. Je to pro Vás ale méně finančně výhodné, jelikož podpora v nezaměstnanosti bude pouze minimální /první 2 měsíce 3886 Kč, další dva 3109 Kč a zbývající měsíc 2850 Kč/.
Další možnost, možná volba číslo jedna, je požádat zaměstnavatele o neplacené volno. Váš pracovní poměr by tak zůstal zachován, měla byste nárok na peněžitou pomoc v mateřství, pokud znovu otěhotníte a porodíte.

Pokud by s Vámi zaměstnavatel počítal, navrhnete mu Vy ukončení pracovního poměru dohodou. Termín může být jakýkoliv, tedy i v době trvání RD. Pokud by nesouhlasil s dohodou, budete muset podat výpověď z pracovního poměru Vy. Musíte počítat s dvouměsíční výpovědní lhůtou, tedy výpověď podat v průběhu měsíce března. Do výpovědi nemusíte uvádět důvod, popř. jako důvod můžete uvést péče o dítě mladší 4let.

Pokud byste vyrukovala na zaměstnavatele rovnou s tím, že se do zaměstnání nemůžete vrátit z důvodu velké vzdálenosti, můžete se tak potencionálně připravit o odstupné, pokud by s Vámi zaměstnavatel již nepočítal.

Nevím, jaké dávky v dotazu myslíte, ale nárok na podporu v nezaměstnanosti budete mít v případě výpovědi i v případě ukončení pracovního poměru dohodou. Podpora bude vždy minimální, z platu resp. z výpovědní doby by se vypočítávala pouze v době, kdy by Vám zaměstnavatel výpověď dal sám.

Pokud se nebudete chtít registrovat na ÚP po ukončení zaměstnání, můžete s dítětem zůstat doma a na zdravotní pojišťovně nahlásit, že se staráte o dítě mladší 7let. Pak za Vás bude stát platit zdravotní pojištění.

Právní úprava:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Slaďování zaměstnání a rodinného života
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.