Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Výpověď po skončení RD

23.11.2015

Dobrý den,
ocitla jsem se v situaci, kdy 20.12.2015 mi končí rodičovská dovolená a já již nyní vím, že se mnou můj zaměstnavatel rozváže pracovní poměr (zánik mého prac. místa). Očekávám, že to bude dohodou (již před 3 roky po první rod.dov. se mnou chtěl rozvázat prac.poměr dohodou, ale protože jsem byla v té době opět těhotná, odmítla jsem). Vzhledem k tomu, že babičky máme daleko a manžel pracuje 50 km od bydliště, je veškerá péče o děti jen na mně. Hledání nového místa pro mě bude o to složitější. Pracovala jsem jako učitelka a tato práce na plný úvazek se dá s péčí o děti skloubit. Jenže v polovině šk.roku je velmi malá pravděpodobnost, že najdu práci ve školství. A práce kdekoli jinde na plný úvazek není možný, protože bych časově nezvládala vyzvednout děti ze školky. Přemýšlím tedy, jak celou situaci řešit zejména po finanční stránce, protože manželův plat sice pokryje veškeré potřebné základní výdaje, ale z dlouhodobějšího hlediska by to byl problém. Rozhoduji se tedy, co pro mě bude z fin.hlediska výhodnější, zda dohoda či výpověď. Otázka bude, kolik mi na dohodu nabídnou jako odstupné...výši platu a odstupné v případě výpovědi si dokáži spočítat, stejně tak následnou podporu v nezaměstnanosti, která by byla určitě výhodnější v případě výpovědi, protože by se mi počítala z platu, zatímco při dohodě bych dostala jen minimum. Jestliže pro mě bude z finančního hlediska lepší výpověď, opravdu můžu s klidným svědomím dohodu odmítnout? I když vím, že to ředitele rozzuří doběla a bude mi určitě vyhrožovat, protože pro mě žádný úvazek mít nebude?
Také bych potřebovala poradit ohledně daňové slevy na manželku. Vzhledem k tomu, že jsem po celý rok 2015 pobírala jen rodičovský příspěvek a neměla žádný jiný příjem, mohl by na mě v roce 2016 tuto slevu manžel za rok 2015 uplatnit. Otázkou ale je...pokud bude se mnou rozvázaný prac.poměr výpovědí, tak za tu dobu od 21.12 do 31.12.2015 dostanu pár tisícovek a nárok na slevu mít budu, ale když to bude dohodou od 21.12.2015 a dostanu odstupné, které bude určitě vyšší než 68 000 Kč, bude tento příjem celý spadat do roku 2015? V takovém případě by se sleva nemohla uplatnit, že? I tato informace hraje velkou roli v rozhodování, zda přistoupit na dohodu.
Děkuji moc předem za odpověď. Jana

Dobrý den,

především je nutno vědět, že k dohodě o rozvázání pracovního poměru Vás nelze nijak přinutit. Je to dvoustranné dobrovolné rozhodnutí účastníků pracovního poměru o tom, že pracovní poměr bude ukončen za dohodnutých podmínek. Pokud Vás zaměstnavatel nemůže zaměstnávat dle platné pracovní smlouvy, je to jeho problém, který musí vyřešit. Pokud došlo ke snížení počtu pracovních míst, nastala u zaměstnavatele Vaše nadbytečnost a je zde dán zákonný důvod pro výpověď z organizačních důvodů. Pokud nemá žádnou práci, kterou by Vás mohl zaměstnávat v souladu s Vaší pracovní smlouvou, jde o překážku v práci na jeho straně a až do konce výpovědní doby Vám musí vyplácet náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku. Po skončení pracovního poměru budete mít nárok na odstupné ve výši tří průměrných měsíčních výdělků. V otázce podpory v nezaměstnanosti máte naprostou pravdu, pokud Vaší poslední činností bude čerpání rodičovské dovolené (při dohodě) budete mít jen minimální podporu v nezaměstnanosti. Podporu budete dostávat až po uplynutí tolika měsíců, kolik jich budete mít jakoby "pokryto" odstupným.

Také máte pravdu v otázce slevy na vyživovanou manželku. Kdybyste ukončila pracovní poměr letos a dostala odstupné, které by překročilo 68 tisíc, o tuto daňovou slevu by jste přišli, protože by šlo o příjem z roku 2015.

Související právní předpis:

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.