Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po skončení rodičovské dovolené

08.11.2015

Dobrý den,
v současné době jsem na RD, která mi končí 29.6.2016 (3roky).Moje dítě má zdravotní potíže (alergie),kvůli nim má na doporučení alergologa na neurčito odložené jedno z povinných očkování. Bez očkování mi dítě nevezmou do MŠ a já tedy zvažuji zůstat s ním do 4let doma, protože nemám jak jinak zajistit péči.Se zaměstnavatelem mám sjednanou RD do 3let. Pracovala jsem u něj před porodem 6let a to na odloučeném pracovišti, ve smlouvě nemám toto uvedeno, pouze sídlo firmy stejně jako všichni zaměstnanci. Ve firmě jsme na stejné pozici celkem 2(já a kolegyně přímo v sídle firmy). Za mě nastoupil zástup, který ve zkušební době skončil z důvodu, že zaměstnavatel zrušil část služeb na našem odloučeném pracovišti(zrušil tím část mé pracovní náplně)a zástup měl dojíždět a pracovat v sídle firmy společně s kolegyní. Zástup dal výpověď,skončil a za mě již nikoho nepřijali. Je možné, že se mé místo zrušilo? Kolegyně má odejít koncem r. 2015 do starobního důchodu. Můj přímý nadřízený mi neoficiálně sdělil, že ve firmě se do budoucna počítá pouze s jednou pozicí.Údajně kolegyně zůstane do mého nástupu konec 6/2016. Jenže nevím, zda nastoupit(zdravotní potíže dítěte, nemožnost nástupu do MŠ, nemá kdo pečovat,špatné dopravní spojení) Pokud by podařilo absolvovat očkování a přijali mé dítě do MŠ, tak stejně až od září 2016.S vedením jsem ještě nejednala, nerada bych něco pokazila.Prosím proto o radu, jak mám postupovat. Mockrát děkuji.

Dobrý den,
podle § 196 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni rodičovskou dovolenou nejvýše do 3 let věku dítěte. Po skončení rodičovské dovolené (den po dni,kdy dítě dosáhne tří let) je zaměstnavatel povinen přidělovat práci dle pracovní smlouvy. Nemusí to být zcela totožné místo"stejná židle", ale mělo by odpovídat pracovní smlouvě. To, že bylo místo na odloučeném pracovišti zrušeno, nemá na Váš nárok na přidělování práce dle pracovní smlouvy vliv.
Pokud by se Vám podařilo absolvovat očkování a přijali dítě do MŠ, tak se můžete pokusit domluvit se zaměstnavatelem na neplaceném volnu do nástupu do MŠ (nemusí vyhovět) a zástup se prodlouží až do Vašeho návratu. Z hlediska placení pojistného se můžete stát osobou pečující.
Dle zákona o zdravotním pojištění je v § 7 dáno, že stát je plátcem pojistného za osobu celodenně osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku, nejde-li o osoby na rodičovské dovolené nebo příjemce rodičovského příspěvku. Podmínka celodenní péče se považuje za splněnou i tehdy, je-li dítě předškolního věku umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která nepřevyšuje čtyři hodiny denně, a jde-li o dítě plnící povinnou školní docházku, po dobu návštěvy školy, s výjimkou umístění v zařízení s týdenním či celoročním pobytem. Za takové osoby se považuje vždy pouze jedna osoba, a to buď otec nebo matka dítěte, nebo osoba, která převzala dítě do trvalé péče nahrazující péči rodičů, pokud nemají příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti.
Pokud by zaměstnavatel na neplacené volno nepřistoupil a měl pro Vás práci dle Vaší pracovní smlouvy, Vy byste nemohla po rodičovské dovolené do zaměstnání nastoupit, pak byste musela dát výpověď, zde není nárok na odstupné.

Právní úprava:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění
Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, v platném znění

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Petra Kuntošová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.