Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: ukončení zaměstnání - likvidace, úřad práce, další PPM

17.09.2015

Dobrý den,

žena je na rodičovské dovolené s dcerou do 18.8.2016. Nyní čekáme dalšího potoka, je v devátém týdnu. Minulý pátek tj. 11.9.2015 jí přišel doporučený dopis od likvidátora, kde po ní požaduje součinnost při odhlášení jí jako posledního zaměstnance z ČSSZ (firma kde byla zaměstnaná je v likvidaci). K firmě nastoupila v dubnu 2013, ale po měsíci musela jít na „neschopenku“ měla rizikové těhotenství. Dotazy mám čtyři. Vztahuje se na ženu ochranná lhůta 180 dní, po té co bude její pracovní poměr takto, bez jejího zavinění, ukončen? Bude mít nárok na další PPM? Logicky si říkám, že by mohla, ale netuším kdo jí potvrdí potřebné dokumenty, jako jsou zápočtový list, list důchodového apod. Když vycházím z toho, že je v devátém týdnu, bude mít ochranou lhůtu 180 dní (25 týdnů) a nastoupit na PPM může 8-6 týdnu před termínem porodu. Tak mi vychází ještě dva dny „rezerva“, 40 (standardní doba těhotenství) - 9 - 25 - 8 = - 2. Domnívám se, že nárok mít bude, nebo se mýlím? A poslední dotaz zní, má se žena po ukončení pracovního poměru, nahlásit na ÚP nebo je lepší/ praktičtější, aby se nahlásila až po skončení rodičovské dovolené na druhé dítě?

Děkuji za odpověď

Vážený pane,
zaměstnavatel nesmí dát výpověď rodičům, kteří jsou v tzv. ochranné době. Zákaz výpovědi v ochranné době se nevztahuje na výpověď danou zaměstnanci pro organizační změny, tj. z důvodu přemístění nebo rušení zaměstnavatele nebo jeho části (např. insolvence, likvidace).
Jestliže se manželka se zaměstnavatelem dohodne na rozvázání pracovního poměru dohodou z důvodu rušení zaměstnavatele, pak jí náleží odstupné. Důvod dohody rozvázání pracovního poměru musí být uveden.

Doporučuji, aby manželka napsala likvidátorovi doporučený dopis nebo proti podpisu předala přímo likvidátorovi, kde by měla uvést, že pracovala u zaměstnavatele od….do…., Pracovní poměr byl ukončen dohodou z důvodů nadbytečnosti a žádá, aby jí byly potvrzeny a vyčísleny v penězích její případné pracovní pracovně právní nároky (pohledávka za zaměstnavatelem), tj. náhrada mzdy za dovolenou , odstupné,…..
Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání (zápočtový list) podle ust. § 313 odst. 1 zákoníku práce. Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen vydat přílohu zápočtového listu, kde se uvádí mimo jiné čistý průměrný měsíční výdělek. Taktéž podle ust. § 38 zákona č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, ve znění pozdějších předpisů, jsou povinni zaměstnavatelé a orgány plnící úkoly v důchodovém pojištění podle § 36 písm. a) až d), f) až n), q), s), u) až w) a y) až zj) vést pro každého občana, který je účasten důchodového pojištění, evidenční list. Tyto povinnosti zaměstnavatele přecházejí při likvidaci na likvidátora.
Pokud manželka stihne na peněžitou pomoc v mateřství nastoupit v zákonné lhůtě 180 dnů v době od skončení pojištění, nárok na PPM jí vznikne.
Pro hlášení na úřadu práce není důvod, do nástupu na další ppm paní nebude chtít být zájemcem o zprostředkování zaměstnání. Doba důchodového pojištění je kryta do 4 let věku dítěte a zdravotní pojištění za paní hradí stát, buď z titulu, že je příjemcem rodičovského příspěvku, nebo že celodenně pečuj o dítě do 7 let věku. Po ukončení pracovního poměr, by dané skutečnosti měla paní nahlásit své zdravotní pojišťovně do 8 dnů.

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Milada Rejzková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.