Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

02.07.2015

Dobrý den,

blíží se můj návrat do práce po rodičovské dovolené (dceři budou v srpnu tři roky) a můj zaměstnavatel se zatím nevyjádřil, jestli pro mne bude mít práci. Vzhledem k tomu, že plánujeme další dítě, chtěla bych mít jasno v kladech a záporech následujích variant.

Pokud by pro mne zaměstnavatel práci odpovídající mé pracovní smlouvě neměl a nedohodli bychom se na změně pracovní smlouvy (nástup na jinou pozici), je pro mne výhodnější (s ohledem na plánované otěhotnění v brzké době) pokusit se domluvit na čerpání neplaceného volna do 4 let dítěte, nebo uzavření dohody o ukončení pracovního poměru a přihlášení se na pracovní úřad po dobu hledání nové práce? Jde mi zejména o placení sociálního/zdravotního pojištění po dobu hledání nové práce/neplaceného volna a případnou výši další mateřské (a to jak v případě, že se druhé dítě narodí do 4 let dcery, tak i pokud by se narodilo později).

Děkuji za reakci

Dobrý den,
zaměstnavatel je Vás po návratu z rodičovské dovolené povinen zaměstnávat v souladu s uzavřenou a stále platnou pracovní smlouvou, tedy zejména nasmlouvaným druhem práce a ve stejném místě výkonu práce. Pokud takovou práci nemá vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách, je to překážka na jeho straně a zároveň výpovědní důvod z organizačních důvodů. Změnu druhu vykonávané práce musíte oba odsouhlasit, dojde k ní dodatkem k platné pracovní smlouvě.
Jak pokračovat v pracovním poměru se rozhodněte jednak dle rozhovoru se zaměstnavatelem, co zamýšlí dál a jednak také dle toho, zda budete ke konci rodičovské dovolené již těhotná či nikoliv. Kdybyste byla těhotná, nebylo by možno Vás z důvodu nadbytečnosti propustit. Kdyby zaměstnavatel neměl práci, kterou by Vás mohl zaměstnávat, musel by Vám pro překážku v práci platit náhradu mzdy až do nástupu na mateřskou dovolenou nebo do doby, než by takovou práci měl.
Aby Vám vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství, musíte na dávku nastoupit buď v době trvání nemocenského pojištění (trvá v pracovním poměru) a nebo v ochranné době, která je nejdéle 180 dnů od skončení pojištění (pracovního poměru) za předpokladu, že těhotenství již existovalo při jeho skončení.
Pokud se dohodnete na pracovním volnu bez náhrady mzdy (neplacené volno), bude Váš pracovní poměr trvat, ale nebude nijak chráněna proti výpovědi. Pokud zaměstnavatel najde zákonný důvod, může Vám v této době dát výpověď. Teprve v okamžiku, kdy byste byla těhotná, by opět tuto možnost neměl.
Pokud byste byla registrována na úřadu práce, nárok na peněžitou pomoc v mateřství by Vám nevznikl. V případě, že byste nové zaměstnání našla a na mateřskou dovolenou nastoupila, mohla byste nárok mít, kdybyste splnila podmínku účasti na nemocenském pojištění po dobu alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech před nástupem na dávku.
Rodič pečující osobně celodenně o dítě do 7 let věku, může být státním pojištěncem zdravotního pojištění, tuto skutečnost je třeba zdravotní pojišťovně oznámit. Pokud tedy nebudete skutečně novou práci chtít najít, není nutno se kvůli zdravotnímu pojištění na úřad práce hlásit. Pokud zaměstnavatel bude souhlasit s neplaceným volnem, také musíte sdělit zdravotní pojišťovně oznámit, že jste rodič pečující o dítě.
Vzor
Čestné prohlášení osoby pečující o dítě (děti)
(podle § 7 odst. písm l) 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění)

Čestně prohlašuji, že v době od .... do....... splňuji podmínky celodenní osobní a řádné péče alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Pečuji o dítě (děti) …………… (jméno a příjmení) datum narození: …………. Dítě, které je předškolního věku, není umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která převyšuje čtyři hodiny denně. Nevykonávám žádnou výdělečnou činnost. Jako součást tohoto prohlášení přikládám rodný list dítěte (předkládá se jen v případě, že dítě je pojištěno u jiné pojišťovny než pojištěnec). Dále prohlašuji, že tento nárok neuplatňuje žádná jiná osoba.

V……..…dne……

……………..
Podpis

Takové prohlášení je třeba v případě neplaceného volna doručit zaměstnavateli, který jej předá pojišťovně, aby za Vás nemusel platit zdravotní pojištění, když přestanete být na rodičovské dovolené.
Sociální pojištění se odvádí z příjmu, takže tam, kde není příjem, není ani sociální pojištění, ale doba péče o dítě do čtyř let věku se pro důchodové nároky považuje za náhradní dobu pojištění.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Peněžitá pomoc v mateřství
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.