Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: zkrácení pracovní doby

12.06.2015

Dobrý den,
teď v červnu mi končí rodičovská dovolená, ale se zaměstnavatelem jsem se dohodla o nástupu do zaměstnání až v září, dohodu mám od něj písemně. Budu 2 měsíce čerpat neplacené volno. A pak bych chtěla nastoupit na zkrácený, poloviční úvazek(před RD jsem pracovala na celý). Chci se zeptat, kdy je vhodné si dát žádost o zkrácený úvazek? Vím, že mi zaměstnavatel musí vyhovět, ale bojím se, že když dám žádost už teď, v době neplaceného volna mi dá výpověď.Momentálně mi zbývá do konce RD cca týden. Ve Vaší poradně jsem se dočetla, že radíte dát žádost až po nástupu, tzn. že mohu dát žádost třeba první den nástupu a ve 12h jak potřebuji odejít domů?
Děkuji Vám za odpověď.

Vážená paní,

podle § 241 odst. 2 zákoníku práce jsou

a) těhotné zaměstnankyně,

b) zaměstnankyně nebo zaměstnanci pečující o dítě mladší než 15 let (nejen osamělí),

c) zaměstnankyně nebo zaměstnanci, kteří prokáží, že převážně sami dlouhodobě pečují o osobu, která se považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II až IV., oprávněni požádat zaměstnavatele o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby a zaměstnavatel je povinen této žádosti vyhovět. V tomto směru mají zaměstnanci zde vyjmenovaní silnější postavení odůvodněné slaďováním soukromého a pracovního života. Také Nejvyšší soud ČR připomněl ve svém rozhodnutí, že smyslem této právní úpravy § 241 odst. 2 zákoníku práce je umožnit v tomto ustanovení uvedeným zaměstnancům vykonávat práci v zaměstnaneckém poměru i s ohledem na jejich (omluvitelné) jiné osobní a rodinné povinnosti.

Kdy se nemusí vyhovět

Zaměstnavatel není povinen vyhovět žádosti o úpravu pracovní doby jen v tom případě, kdy tomu brání tzv. vážné provozní důvody. Nemůže se jednat jen o jakékoli provozní komplikace, ale skutečně o důvody vážné. Podle rozhodovací praxe Nejvyššího soudu ČR, který se k definici vážných provozních důvodů opakovaně vyslovil, pro závěr, zda povolení kratší pracovní doby nebo jiné vhodné úpravy stanovené týdenní pracovní doby brání vážné provozní důvody na straně zaměstnavatele, je především rozhodující vyhodnocení, jaký (jak významný) by představovala zásah do provozu zaměstnavatele skutečnost, že by zaměstnankyni byla povolena požadovaná kratší pracovní doba nebo jiná vhodná úprava pracovní doby, ve srovnání se stavem, kdy pracuje (by pracovala) po stanovenou týdenní pracovní dobu. Pouze v případě, že by byl znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz zaměstnavatele, lze dovodit, že vyhovění žádosti zaměstnankyně pečující o dítě mladší 15 let o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby brání zaměstnavatelovy vážné provozní důvody.

Na kratší pracovní dobu nebo na jinou vhodnou úpravu pracovní doby podle § 241 odst. 2 zákoníku práce má zaměstnankyně (zaměstnanec) nárok, kterého se může domáhat, neuspokojí-li ho zaměstnavatel dobrovolně, u soudu. Pokud zaměstnavatel žádosti zaměstnance nevyhoví, pak na jeho straně leží důkazní břemeno, tedy on musí tvrdit a prokázat, že vážné provozní důvody bránící vyhovění žádosti existují.
O zkrácení pracovní doby musíte zaměstnavatele předem (doporučuji písemně) požádat, není možné, abyste nastoupila dle pracovní smlouvy, kterou máte na plný úvazek a ve 12 hodin oznámila, že odcházíte. Doporučuji Vám, abyste zpočátku počítala s plnou pracovní dobou, nebo o zkrácení pracovní doby zaměstnavatele požádala předem. Bylo-li by toto důvodem k ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele, musela byste se trvání pracovního poměru domáhat cestou soudní.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Milada Rejzková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.