Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: nárok na dovolenou, odstupné

17.06.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nárok na dovolenou z práce. Po ukončení rodičovské dovolené na první dítě jsem od 3.11.2014 - 17.12.2014 nastoupila na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství, pak od 18.12.2014 - do 1.7.2015 pobírám PPM, takže je to déle než 60 dní. Zajímá mě , zda mám nárok na čerpání dovolené za celý kalendářní rok/ u nás je to 20 dní /.
A prosím takže žádost o čerpání dovolené budu žádat od 2.7.2015 a o rodičovskou dovolenou můžu žádat zároveň? Nebo mu mám napsat po vyčerpání řádné dovolené, že žádám o rodičovskou cca do 3 let dítěte?

A ještě moc prosím o jeden dotaz, zaměstnavatel chce výrobu přesunout do dalekého města, kde má pobočku, v případě, že nebudu moci tam dojíždět a bude vyplácet odstupné, můžu dostat toto odstupné při pobírání rodičovského příspěvku? A můžu to dostat i dříve než mi skončí ta rodičovská dovolená u zaměstnavatele nebo jak se to prosím dělá? To bych dostala výpověd a odstupné, ale nevím, jestli to nebude mít pak vliv na čerpání rodičovského příspěvvku. moc moc děkuji za informace.

Dobrý den,

problematiku čerpání dovolené upravuje zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění.

Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce. Doba rodičovské dovolené a pracovní neschopnosti se pro účely nároku na dovolenou za výkon práce nepovažuje. Doba čerpání mateřské dovolené a doba čerpání dovolené ano. Jestliže svého zaměstnavatele požádáte o čerpání dovolené v návaznosti na mateřskou dovolenou(doporučuji písemně), zaměstnavatel je této žádosti povinen vyhovět (§217 odst. 5, zákoník práce) Výhodný je tento postup v tom, že dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit (§ 223 odst. 1, zákoník práce). Pokud o dovolenou v návaznosti na mateřskou dovolenou nepožádáte a nastoupíte na rodičovskou dovolenou, vyčerpáte si nárokovou dovolenou po skončení rodičovské dovolené (ovšem již s možností krácení - dovolená se krátí dle pravidla, že pokud zameškáte v tom daném roce více než 100 dní, tak dovolená se krátí za prvých 100 zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce).
Nárok na dovolnou za rok 2014 Vám nevzniká,ovšem pokud požádáte zaměstnavatele o čerpání dovolené v návaznosti na mateřskou dovolenou, bude Vám náležet v plné výši. .
Pokud budete čerpat dovolenou v návaznosti na mateřskou dovolenou, na rodičovskou dovolenou nastoupíte až po vyčerpání dovolené. Rodičovský příspěvek můžete čerpat souběžně při čerpání náhrady mzdy za dovolenou. Při ukončení pracovního poměru je možné i proplacení dovolené.

Dle § 53 zákoníku práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) nesmí dát zaměstnavatel zaměstnanci výpověď (s výjimkou výpovědi z důvodu rušení či přemístění zaměstnavatele) v ochranné době, tj. mj. v době, kdy zaměstnankyně čerpá rodičovskou dovolenou. Tudíž Vám zaměstnavatel může dát výpověď i v době rodičovské dovolené. Rodičovská dovolená skončí zároveň s ukončením pracovního poměru, ovšem rodičovský příspěvek můžete pobírat i nadále.
Při pobírání rodičovského příspěvku je možno mít jakýkoliv příjem -tedy i obdržet i odstupné. Odstupné se vyplácí v nejbližším výplatním termínu po skončení pracovního poměru nebo v termínu, na kterém se zaměstnavatel a zaměstnanec dohodnou.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Petra Kuntošová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.