Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

22.05.2015

Dobrý den,
jsem na RD a v červenci 2015 (tedy v době prázdnin), bych měla nastoupit do zaměstnání. Pracovala jsem ve školství, smlouvu mám na dobu neurčitou. Chtěla bych řádně nastoupit, ale zaměstnavatel mi chce dát výpověď z důvodu nesplnění kvalifikace (nemám pedagogické vzdělání). Tim, že je to o prázdninách, prý není možná dvouměsíční výpovědní lhůta, protože pro mě nemá práci, popřípadě jen různé údržby v budově apod. (o prázdninách jsme docházeli do školy, vždy tak na týden během prázdnin a na poslední přípravný týden). Proto mi chce dát výpověď dohodou k prvnímu dni nástupu po RD. Tím bych vlastně přišla o dva platy. Proto bych se ráda zeptala, jestli i v této situaci mám nárok na dvouměsiční výpovědní lhůtu a jak jinak by se tato situace mohla řešit? V době prázdnin se musím starat o syna, od září by měl již navštěvovat MŠ, takže bych ani fyzicky nemohla docházet do školy, byť "zavřené".
Kdyby došlo k rozvázání pracovního poměru dohodou dle zaměstnavatele, na jak velkou výši podpory v nezaměstnanosti bych měla nárok? V případě, že bych otěhotněla (snažíme se o druhé miminko), třeba měsíc po ukončení pracovního poměru, šla bych na rizikové těhotenství. Z čeho by se mi vypočítávala nemocenská a měla bych na ni vůbec nárok kdybych byla registrovaná na ÚP? A jak by to, prosím Vás, bylo z MD? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zaměstnavatel Vám může dát výpověď teprve první den po ukončení rodičovské dovolené. Výpovědní doba je dána zákoníkem práce a na výpověď pro nesplnění předpokladů stanovených právními předpisy se nevztahuje žádná výjimka, výpovědní doba je dvouměsíční, počne běžet od prvního dne měsíce následujícího po doručení výpovědi, pracovní poměr tedy skončí až s koncem září. Argument, že škola je zavřená a není Vás jak zaměstnávat, neobstojí. Do stejné situace by se zaměstnavatel dostal se zaměstnankyní, které by rodičovská dovolená také skončila v době prázdnin a propustit by se jí nechystal. Taková zaměstnankyně by neměla nárok na dovolenou a také by tuto situaci musel zaměstnavatel řešit, protože jde o jeho problém, nikoliv Váš. Jestliže pro Vás nemá práci odpovídající pracovní smlouvě, jde o překážku na jeho straně a musí Vám do doby skončení pracovního poměru (nebo do doby odpadnutí této překážky) vyplácet náhradu mzdy.
Pojem výpověď dohodou je nesmysl. Výpověď je jednostranný právní úkon, nemůžete s tím udělat (v případě její legálnosti) nic. Naopak dohoda o rozvázání pracovního poměru je dvoustranný právní úkon, obě strany s tím musí souhlasit a nelze k uzavření dohody ani jednu stranu nijak donutit. Kromě toho je z hlediska podpory v nezaměstnanosti důležité, že jste dobrovolně (což v případě dohody tak je) ukončila pracovní poměr z vážného důvodu, protože jinak byste měla nárok na případnou podporu v nezaměstnanosti jen v omezené výši. Kromě toho, kdyby Vaší poslední činností bylo čerpání rodičovské dovolené, pak se výše podpory odvíjí od průměrné mzdy v ČR a je poměrně nízká. Jen pro představu – v roce 2014 je to 15% z průměrné mzdy (24 622 Kč), tedy 3694 Kč první dva měsíce, druhé dva měsíce je to 12%, tj. 2 955 Kč a zbytek dob je to pak 11%, tj. 2 709 Kč. Pokud by ale poslední činností bylo zaměstnání, odvíjela by se výše podpory od příjmu z tohoto zaměstnání. Zaměstnavatel Vám může například přidělit nějakou práci domů - příprava plánů pro školní rok, jiné činnosti související s nastávajícím školním rokem apod.
Vzhledem k tomu, že se snažíte o další dítě, je velmi důležité, aby Váš pracovní poměr pokračoval co možná nejdéle. Pokud totiž otěhotníte až v době, kdy již nebudete mít pracovní poměr, tak nejen že nebudete mít nárok na nemocenské, ale nevznikne Vám ani nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Oproti tomu, pokud otěhotníte ještě do doby, než skončí rodičovská dovolená, tak budete proti výpovědi chráněna. Ani o těhotenství nemusíte vědět, ale bude-li početí předcházet podání výpovědi, bude výpověď neplatná. Tuto skutečnost musíte zaměstnavateli oznámit.
Pokud byste otěhotněla ve výpovědní době, tato se zastaví a neuplyne do té doby, než skončí všechny ochranné doby, tedy těhotenství, mateřská dovolená a rodičovská dovolená. Byla byste tedy dál zaměstnancem, vznikl by Vám nárok na peněžitou pomoc v mateřství a případně i na dovolenou, Je ale nutno poznamenat, že v době čerpání řádné dovolené by výpovědní lhůta běžela. Pokud si ale o dovolenou nepožádáte, nárok na ni neztratíte a dočerpáte ji po rodičovské dovolené, případně Vám bude proplacena při skončení pracovního poměru.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.