Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Skončení pracovního poměru po RD

29.04.2015

Dobrý den,
v současné době jsem na rodičovské dovolené. Na rodičovské dovolené jsem od roku 2010 (před tím jsem byla u zaměstnavatele zaměstnaná 7let), kdy se mi narodilo první dítě. Druhé dítě se mi narodilo v květnu 2012. U zaměstnavatele jsem nahlásila rodičovskou dovolenou do 3let věku dítěte. Nastoupila jsem rovnou z jedné mateřské/rodičovské do druhé.
V současnosti řeším situaci, kdy bych se od června měla vrátit na původní místo. Zaměstnavatel pro mě nemá vhodné místo a nabízí mi odstupné a dohodu o ukončení pracovního poměru, popř. jinou formu, pro mě přijatelnou (toto chce vyřešit do konce dubna 2015).
Poslední rodičovský příspěvek dostanu od úřadu práce za květen (poukázán na účet mi bude v červnu).
Chci se vás proto zeptat, jaká forma ukončení je pro mě nejvýhodnější, tak, abych dostala podporu od úřadu práce. Mohu podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru před tím, než mi skončí RD aniž bych přišla o regulerní podporu v nezaměstnanosti? Jak se dopracovat k tomu, abych podporu, tj. (65,50,45). Valí se na mě spousta informací a já se absolutně ztrácím.
Prosím o radu a předem za ni děkuji!

Dobrý den,
nejprve tedy obecné informace, jak je to s rozvázáním pracovního poměru z organizačních důvodů po návratu rodičovské dovolené. Zaměstnavatel je Vás po ukončení rodičovské dovolené povinen zaměstnávat v souladu s Vaší pracovní smlouvou, tedy zejména uvedeným druhem práce a v dohodnutém místě výkonu práce. Nemusí Vám vrátit vaši původní pozici, ale musí Vám přidělovat práci, která odpovídá popisu práce ve vaší pracovní smlouvě. Pokud takovou práci nemá, protože jste se nadbytečnou vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu (např. svého zřizovatele) o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách, může Vám dát z tohoto důvodu výpověď nebo s Vámi uzavřít dohodu o rozvázání pracovního poměru z důvodu nadbytečnosti. Pokud Vám dá výpověď, což může učinit až první den po skončení rodičovské dovolené, poběží pak od prvního dne měsíce následujícího po doručení výpovědi dvouměsíční výpovědní doba. Pokud zaměstnavatel nemá pro Vás žádnou práci, která by odpovídala Vaší pracovní smlouvě, jde o překážku na jeho straně a musí Vám až do skončení pracovního poměru vyplácet náhradu mzdy. Pokud s ním uzavřete dohodu o rozvázání pracovního poměru, tak se této povinnosti vyhne, může ale samozřejmě nahradit tuto částku navýšením odstupného.
Pokud uzavřete dohodu o rozvázání pracovního poměru z důvodu Vaší nadbytečnosti (to je podmínkou pro vznik nároku na odstupné), tak nebude problém s možností vzniku nároku na podporu v nezaměstnanosti, ale nastane problém s částkou podpory v nezaměstnanosti. Pokud jste před zařazením do evidence úřadu práce nebyla zaměstnána, ale běžela vám některá z náhradních dob, tedy například jste byla na rodičovské dovolené, počítá se vám v roce 2015 podpora z průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí roku 2014 – tedy z 25 179 korun. První dva měsíce budete dostávat její 0,15násobek (3777 korun), další dva měsíce její 0,12násobek (3022 korun) a po zbytek podpůrčí doby její 0,11násobek (2770 korun).
Pokud však Vaší poslední činností před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bude pracovní poměr byť i jen několik dnů, bude se výše podpory v nezaměstnanosti odvíjet od Vašeho příjmu.
Podpora v nezaměstnanosti Vám začne být vyplácena až po té, co uplyne stejná doba, kterou máte "pokrytu" odstupným, zpravidla tedy po uplynutí třech měsíců.
Kromě toho chci zmínit ještě poslední informaci, pro kterou se jeví rozvázání pracovního poměru dohodou jako to méně výhodné řešení. Pokud byste byla ve výpovědní době a nastala některá z tzv. "ochranných dob" pro které je zakázáno dát výpověď, zejména je to tedy významné v případě těhotenství, tak by se běh výpovědní doby zastavil a tato by neplynula až do ukončení takové překážky, v případě dalšího těhotenství tedy až do skončení rodičovské dovolené. Do nástupu na mateřskou dovolenou byste tedy v extrémním případě mohla dostávat náhradu mzdy a pracovní poměr by skončil až po třech letech od narození dítěte. Vznikl by Vám nárok na peněžitou pomoc v mateřství a také na řádnou dovolenou po skončení mateřské dovolené.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.