Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Rozvázání pracovního poměru

02.05.2015

Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala: Jsem na RD a společnost, ve které jsem zaměstnaná, měla být zrušena. Podepsali jsme dodatek o tom, že pokud dojde k rozvázání prac.poměru dohodou z důvodu paragrafu 52 písm. a) až c) zákona č. 262/2006, Sb., Zákoník práce, zavazuje se zaměstnavatel vyplatit odstupné, které se skládá z a)...b)... - maximálně patnáctinásobek základní měsíční mzdy zaměstnance. V podstatě máme dostat za každý odpracovaný rok + počet odstupných platů daných zákonem, což v mém případě dosahuje těch max. 15 platů. Jenže se změnil majitel, nic jiného jsem ale s nikým nepodepsala, nikdo mi o tom ani oficiálně nedal vědět a zrušili pracovní místa v Praze, což je i mé místo výkonu. Ti, co byli v tu chvíli zaměstnáni, dostali výpověď dohodou a odstupné platy. Matky na mateřské ne. Letos se ale chtěla vrátit jiná maminka po mateřské a jí nabídli místo v Českých Budějovicích, na což ona nepřistoupila a tak jí dali výpověď s tím, že jí dají ale jen 5 odstupných platů (2 za překážky a 3 ze zákona) a "donutili" ji tu výpověď podepsat. Mají na to právo? Když mám místo výkonu Praha, můžou mi nabídnout místo v ČB a když ho odmítnu, dát mi výpověď? Je nějaká možnost, jak z nich "dostat" tu dohodu? Chtěla bych s nimi ukončit prac. poměr právě tou dohodou, abych dostala to slíbené odstupné, a ne výpovědí. Ještě jsem slyšela, že pokud je budu žádat o částečný úvazek, jsou povinni mi vyhovět, když se starám o dvě malé děti (2,5 a 1rok). A ještě jeden dotaz, mělo by "cenu" zkusit jim např. vyhrožovat soudem kvůli diskriminaci matek na mateřské, nebo tak něco, když těm, "co pracovali", dohodu dali a když se chce vrátit matka po RD, dají jí výpověď? Omlouvám se za rozsáhlost dotazu, ale snad jsem popsala správně celou situaci. Moc Vám děkuji za odpověď.

Vážená paní,

pokud se vysoké odstupné týká jen dohody, pak bude velmi těžké jej dohodou získat, protože zaměstnavatel zakomponuje do nové dohody nižší odstupné a když dohodu nepodepíšete, pak Vám dá výpověď s nižším odstupným. Podle mého názoru by vyšší odstupné nebylo vymahatelné, protože se smluvní strany dohodli jinak.
Pokud se týká místa výkonu práce, jestliže máte v pracovní smlouvě sjednáno místo výkonu práce Praha, pak může být místem výkonu práce Praha a ne České Budějovice. Zaměstnavatel je oprávněn/povinen přidělovat práci pouze v rámci sjednaného místa práce.
Můžete požádat o kratší pracovní dobu - částečný úvazek. Zaměstnavatel je povinen umožnit zaměstnanci pečujícímu o dítě do 15 let práci po kratší pracovní dobu, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody.
Pro posouzení vážnosti provozních důvodů u zaměstnavatele je rozhodující vyhodnocení, jaký zásah do provozu představuje zkrácení pracovní doby ve srovnání se situací, kdyby rodič pracoval na plný úvazek. Jedná se především o případy, kdy je znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz (plnění úkolů nebo činnosti) u zaměstnavatele. Vážné provozní důvody se posuzují u každého zaměstnavatele individuálně.
Jestliže zaměstnavatel žádosti nevyhoví, je možné se obrátit se žalobou k soudu nebo podat stížnost na oblastní inspektorát práce.
Jednání zaměstnavatele nevidím jako diskriminační, pokud by s Vámi neuzavřel dohodu o rozvázání pracovního poměru s vyšším odstupným, kterou Vaše pracovní smlouva předpokládá. Nicméně nemohu vyloučit, že veřejný ochránce práv, který má tuto oblast ve své kompetenci, by vaši situaci posoudil opačně. Doporučuji se prostřednictvím formuláře na http://www.ochrance.cz/fileadmin/user_upload/Formulare/Diskriminace-letak-formular.doc obrátit na veřejného ochránce práv, zda se ve Vašem případě jedná o diskriminaci a jak dále postupovat.

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Seemanová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.