Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Čerpání dovolené

08.05.2015

Dobrý den, prosím o radu. Před nástupem na rodičovskou dovolenou jsem žádala zaměstnavatele o čerpání dovolené, aby bezprostředně navazovala na konec mateřské, tedy 30.12.2014. Zároveň jsem žádala o dodatečné čerpání nevyčerpané dovolené, kterou jsem nevyčerpala po mateřské s první i druhou dcerou, tenkrát jsem bohužel nevěděla, že na čerpání dovolené mám nárok a nepožádala jsem o ni. Podotýkám, že jsem první rodičovskou dovolenou navazovala mateřskou a s druhé rodičovské jsem přecházela na neschopenku. Zaměstnavatel na moji žádost však nijak nereagoval a do dnešního dne mi neposlal náhradu mzdy za dovolenou, jak za poslední den v prosinci ani za leden. Výplatní termín bývá 10. v měsíci.
Mohli byste mi poradit, jak žádost urgovat, popřípadě na jaké paragrafy se obrátit, že je ze zákona povinen mé žádosti vyhovět? Zaměstnavatel je notář, takže paragrafy by měl dobře znát, mám ale obavu, že mi bude dělat problémy. Děkuji
Odpověď

Dobrý den,
zákoník práce stanoví v § 217 odst. 5, že požádá-li zaměstnankyně zaměstnavatele o poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení mateřské dovolené, a zaměstnanec zaměstnavatele o poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení rodičovské dovolené do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, je zaměstnavatel povinen jejich žádosti vyhovět. Otázkou je, jestli jste skutečně požádala tak, abyste nejprve požádala o dovolenou a žádost o čerpání rodičovské dovolené byla formulována tak, že navazovala datumově až na ukončení této řádné dovolené. Pokud by totiž bylo na stejné období požádáno jak o řádnou dovolenou, tak o rodičovskou dovolenou, šlo by o nejednoznačné právní jednání a těžko pak dokazovat, že jste skutečně řádně o dovolenou požádala. Pokud však došlo písemně k žádosti o čerpání rodičovské dovolené (a tuto skutečnost můžete dokázat) a datumově všechny doby "sedí", tak je z Vaší strany vše v pořádku a zaměstnavatel neměl možnost Vaší žádosti nevyhovět. Doporučuji nejprve kontaktovat zaměstnavatele a pokusit se zjistit, co by mohlo způsobit, že Vám na účet nebyla doručena náhrada mzdy za čerpanou dovolenou. Vždy je lepší dát zaměstnavateli šanci na vysvětlení, aby mohl případnou chybu napravit a nezkomplikovat si případné budoucí pracovní vztahy. Teprve v případě, že by odmítl komunikaci nebo by odmítl, že nárok na dovolenou vůbec máte, pak je jediným řešením žaloba na porušení povinností vyplývajících ze zákoníku práce. Můžete se také obrátit na příslušný inspektorát práce, kde učiníte oznámení, že tento konkrétní zaměstnavatel nedodržuje zákoník práce. Zpravidla pomůže již informace zaměstnavateli, že se na inspektorát hodláte obrátit.

Kateřina Štěpánková

Dobrý den, opět se na Vás obrazím o radu výše zmiňovaného problému.
Až po druhé urgenci, kdy jsem pohrozila zaměstnavateli kontrolou inspektorátem, mi poslat tento dopis:

Vážená paní,
k Vašemu dopisu sděluji, že po nástupu do zaměstnání Vám samozřejmě poskytnu čerpání dovolené.

Pokud jde o proplacení nevyčerpané dovolené, odkazuji na ust. § 222 odst. 1 zákoníku práce, podle něhož zaměstnanec nemá za trvání pracovního poměru na proplacení náhrady za nevyčerpanou dovolenou nárok. Samozřejmě máte-li o odpadnutí této podmíny - totiž o ukončení pracovního poměru - zájem, nebudu Vám v tom nijak bránit.

Já však o proplacení dovolené nežádala, moje žádost zněla "Obracím se na Vás se žádostí o poskytnutí čerpání nevyčerpané dovolené na zotavenou za rok 2008 a 2011 a dovolené za rok 2014 a 2015. O tuto dovolenou žádám v souladu s ustanovením § 217 odst. 5 zákoníku práce, v platném znění tak, aby dovolená na zotavenou bezprostředně navazovala na mateřskou dovolenou, která mi skončí 30.12.2014 Po vyčerpání dovolené na zotavenou žádám o čerpání rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte."

Tudíž nechápu, proč bych měla dovolenou čerpat až po nástupu do zaměstnání. Můžete mi prosím ujasnit, jak to tedy doopravdy je?

Mnohokrát děkuji.

Dobrý den,
zaměstnavatel se, podle mého názoru, v tomto případě snaží kličkovat co nejdéle a čeká, že Vy celou věc vzdáte a on tak vlastně ušetří. Pokud totiž bude nadále předstírat, že jste o čerpání dovolené nežádala, tak Vám bude moci následné čerpání dovolené krátit z důvodů absence čerpáním rodičovské dovolené. Také pro něj bude výhodné, v případě výpovědi pro nadbytečnost a s tím související výpovědní doby, že velkou část výpovědní doby budete čerpat dovolenou a bude platit náhradu mzdy za čerpanou dovolenou (kterou by musel platit tak jako tak) a nebude Vám tak muset platit náhradu mzdy za překážky na své straně. Vám nyní nezbývá, než zaměstnavateli sdělit přesně to, co zde, že jste nežádala o proplacení dovolené, ale o její čerpání v souladu se zákoníkem práce, že jste žádala o vyplacení náhrady mzdy za čerpanou dovolenou, že na vše máte písemné doklady a že se hodláte s žádostí o prošetření dodržování zákoníku práce obrátit na příslušný inspektorát práce, případně na soud.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.