Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Přechod práv a povinností

06.05.2015

Dobrý den, mám na Vás dotaz týkající se přechodu práv a povinností z pracovněprávních vztahů. Vracím se do práce po rodičovské dovolené. Během této doby byl můj zaměstnavatel koupen větší společností s kterou sfúzoval. Tato společnost mě přijme po RD dle pracovní smlouvy. Jediným motivem mého přijmutí ale je, aby nemusela platit odstupné a přiznat nadbytečnost. Vlastně se na ničem nedokážeme domluvit. Vůbec neví, jakou práci mám vykonávat. A mě tedy zajímá:
1. Mohu použít §339a ZP? Nebo uplynula lhůta tím, že jsem byla na RD?
2. Kde naleznu datum nabytí účinnosti přechodu práv a povinností z pracovněprávních vztahů? V obchodním rejstříku je pouze datum zániku mého původního zaměstnavatele.
3. Tento paragraf je platný od roku 2012, můj zaměstnavatel zanikl v roce 2010. Má to nějaký význam?
3. Jakým způsobem je potřeba dokázat podstatné zhoršení pracovních podmínek? V mém případě se nejedná o změnu mzdy, ale o pracovní dobu, druh vykonávané práce, benefity atd.
Děkuji za odpověď

Dobrý den,
§ 339a ZP - Výpověď zaměstnance z důvodu podstatného zhoršení podmínek v souvislosti s přechodem
Zaměstnanci by neměli být přechodem práv a povinností dotčeni, tzn. měla by jim být přejímajícím zaměstnavatelem zachována stejná práva, jako měli před přechodem práv a povinností.
Zákoník práce stanoví, že v případě, kdy zaměstnanec podá výpověď do dvou měsíců od nabytí účinnosti přechodu práv a povinností nebo ve stejné lhůtě rozváže pracovní poměr dohodou, a bude mít za to, že takto musel učinit z důvodu, že se mu v souvislosti přechodem práv a povinností podstatně zhoršily jeho pracovní (tedy i mzdové) podmínky, bude mít možnost domáhat se soudní cestou zaplacení odstupného. Toto odstupné bude zaměstnanci přiznáno pouze v případě, že soud pravomocně rozhodne, že k tomuto zhoršení pracovních podmínek v neprospěch zaměstnance skutečně v důsledku přechodu došlo. Pro tento případ pak zákoník práce stanoví fikci, podle níž byl pracovní poměr rozvázán ze strany zaměstnavatele výpovědí nebo dohodou z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c). Zaměstnanci tak vznikne právo na odstupné podle § 67 odst. 1 zákoníku práce.
Tato úprava však neznamená, že prvním dnem po uplynutí dvou měsíců ode dne nabytí účinnosti přechodu budou moci nabyvatelé práva a povinnosti převzatých bez limitu měnit. Vždy bude muset být přihlédnuto k pravidlu, že zaměstnanec nesmí být přechodem práv a povinností dotčen.
Bohužel pro vás už dvouměsíční lhůta uplynula, počítala by se o d zániku vašeho původního zaměstnavatele, navíc píšete, že to bylo v roce 2010, takže řešení vaší situace dle § 339a ZP nepřichází v úvahu.
Pokud se domníváte, že se vaše pracovní podmínky přechodem práv a povinností zhoršily, přichází do úvahy jedině možnost domáhat se náhrady škody za to, že jste s ohledem na zhoršené pracovní podmínky musela dát výpověď a vyčíslit škodu, tato situace by si pak vyžadovala advokáta.
Spíše bych vám doporučovala, abyste se se zaměstnavatelem dohodli, třeba i na ukončení pracovního poměru dohodou z důvodů vaší nadbytečnosti. Zaměstnavateli byste „ušetřila“ mzda za dobu běhu výpovědní doby a zaměstnavatel by vám vyplatil „jen“ odstupné.
Také se trochu obávám, že byste zhoršené pracovní podmínky neprokázala. Po návratu z RD je zaměstnavatel povinen vás zaměstnat v souladu s vaší pracovní smlouvou. Velmi proto záleží na tom, jak máte uveden druh práce, zda velmi úzce, např. asistentka výrobního ředitele, pak je to zcela jasné, pokud je v pracovní smlouvě uvedeno např.“asistentka“ a bližší vymezení chybí, pak můžete dělat asistentku komukoliv.
Pokud by však mělo dojít vyloženě ke změně druhu vykonávané práce, nemůže vás zaměstnavatel k ničemu nutit a pokud vy sama ne změnu nepřistoupíte, je tu dán výpovědní důvod ze strany zaměstnavatele pro nadbytečnost a náleží vám odstupné.
Pracovní doba, pokud v pracovní smlouvě není uvedena, má se za to, že platí ZP – 40 hodin týdně. Pokud se jedná o to, od kdy do kdy se pracuje, je to plně v pravomoci zaměstnavatele, pokud jste si toto přímo nesmluvila ve smlouvě. Můžete žádat o jinou vhodnou úpravu pracovní doby s ohledem na péči o dítě do 15 let, a pokud zaměstnavateli nebrání vážné provozní důvody, je povinen vaší žádosti vyhovět (§ 241 ZP, nebo viz www.aperio.cz) .
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.