Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: prodloužení mateřské dovolené, příjem u rodičovského příspěvku

15.03.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s prodloužením rodičovské dovolené po 3 leté lhůtě vzhledem k zaměstnavateli. Dítě dovrší tři roky v polovině srpna 2015, předpokládám tedy , že do zaměstnání bych znovu měla nastoupit v září 2015. Vzhledem k nedostatku míst v MŠ v okolí našeho bydliště ale předpokládám, že bychom mohli vědět, zda dítě bylo do MŠ přijato až během měsíce září /taková tu byla praxe minulý rok/. Zaměstnavatel předběžně souhlasil, že bych mohla nastoupit až v říjnu 2015, jde ale jen o ústní dohodu. Mám si ale napsat "nějakou žádost". Prosím tedy o radu, zda mám žádat o neplacené volno a alespoň rámcově, co by měla tato žádost obsahovat. Zajímalo by mě také, zda si budu muset zaplatit zdravotní pojištění za měsíc září nebo zda je za mě i nadále bude platit stát, případně jak by to bylo, kdyby se dítě dostalo do školky už od září a já už měla žádost o nástup od října již podanou - zaměstnavatel ji chce co nejdříve /a logicky bude počítat s tím, že nastoupím až od října/.
Další můj dotaz se týká toho, zda mohu i nadále čerpat rodičovský příspěvek, když už budu zaměstnána na hlavní pracovní poměr u svého zaměstnavatele - čerpám teď nižší částku a vyčerpání celkové částky 220 000 Kč by mi vycházelo až na únor 2016 /podmínku čerpání do 4 let splníme, dítě bude mít 4 roky až v srpnu 2016/. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění, v § 196 říká, že rodičovskou dovolenou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni nejvýše do 3 let věku dítěte. Následující den byste měla nastoupit do zaměstnání a vykonávat práci dle své pracovní smlouvy. Samozřejmě je možné se se zaměstnavatelem domluvit na poskytnutí neplaceného volna. Poskytnutí neplaceného volna není ovšem povinností zaměstnavatele, ale záleží na konkrétní dohodě mezi ním a zaměstnankyní zda, na jak dlouho a za jakých podmínek takové volno poskytne. Žádost o neplacené volno určitě adresujte zaměstnavateli písemně. Žádost o poskytnutí neplaceného pracovního volna je adresována zaměstnavateli a musí obsahovat datum, místo a podpis žadatele. Pokud zaměstnavatel žádosti vyhoví a budete uzavírat dohodu o poskytnutí neplaceného volna, pak ta bude sepsána ve dvou vyhotoveních (jedno pro Vás, jedno pro zaměstnavatele) s originálními podpisy obou. Příklad obsahu žádosti „Dne 15. srpna 2015 dosáhne moje dítě tří let věku a tímto dnem mi končí rodičovská dovolená. Vzhledem k tomu, že ještě nejsme informováni o přijetí dítěte do předškolního zařízení a není nikdo, kdo by o dítě mohl pečovat, žádám o poskytnutí neplaceného volna do nástupu dítěte do mateřské školy.“ Zrušit žádost o neplacené volno lze kdykoliv, ovšem se souhlasem zaměstnavatele.

Pokud již nebudete příjemkyní rodičovského příspěvku, tak za Vás může být v září plátcem pojistného na zdravotní pojištění stát jako za osobu pečující. Podmínky jsou následující:
Dle zákona o zdravotním pojištění (z.č. 48/1997 Sb.)je v § 7 dáno, že stát je plátcem pojistného za osobu celodenně osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku, nejde-li o osoby na rodičovské dovolené nebo příjemce rodičovského příspěvku. Podmínka celodenní péče se považuje za splněnou i tehdy, je-li dítě předškolního věku umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která nepřevyšuje čtyři hodiny denně, a jde-li o dítě plnící povinnou školní docházku, po dobu návštěvy školy, s výjimkou umístění v zařízení s týdenním či celoročním pobytem. Za takové osoby se považuje vždy pouze jedna osoba, a to buď otec nebo matka dítěte, nebo osoba, která převzala dítě do trvalé péče nahrazující péči rodičů, pokud nemají příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti.
U pobírání rodičovského příspěvku je příjem neomezen a není zkoumán.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Petra Kuntošová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.