Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Nárok na řádnou dovolenou vzniklý čerpáním mateřské dovolené

07.02.2015

Dobrý den, v kapitole 14 Vámi vydané příručky „Nebojujte se zákony a slaďte práci s rodinou“ píšete o vzniku nároku na řádnou dovolenou „odpracováním“ alespoň 60 dní v kalendářním roce i za dobu trvání mateřské dovolené. Chtěla bych se zeptat na mou konkrétní situaci, na kolik dní dovolené mi vznikne nárok. Na mateřské jsem od 4.9.2014, končí mi 18.3.2015. Je výhodnější dovolenou vyčerpat ihned po skončení mateřské dovolené ? Pokud bych tyto dny čerpala až po skončení rodičovské dovolené (do 2 let věku dítěte), bude se mi ještě nějak krátit ? Chápu dobře, že pokud budu na rodičovské dovolené, nevzniká mi nárok na dovolenou, přestože mám smlouvu na dobu neurčitou a pracovní poměr u téhož zaměstnavatele bude trvat (min.) po celý kalendářní rok ?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v §211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce.
Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená a pracovní neschopnost se ovšem pro účely nároku na dovolenou na zotavenou za výkon práce nepovažuje. Pokud tedy budete celý kalendářní rok čerpat rodičovskou dovolenou, nárok na dovolenou Vám nevznikne.
Z Vašeho dotazu není zřejmé, jak je to s dovolenou za rok 2014 – zda se Vám nárok např. z důvodu dlouhodobé pracovní neschopnosti předcházející nástupu na mateřskou dovolenou krátí, zda jste jí již vyčerpala před nástupem na mateřskou dovolenou apod.
Za rok 2015 Vám vznikne nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud v tomto roce odpracujete alespoň 60 pracovních dnů – do těchto dnů se započítává doba mateřské dovolené a doba čerpání dovolené. Zde ke konkrétní odpovědi postrádám údaj o Vaší dovolené za rok 2014.
Dále je třeba zmínit, že dle některých názorů se do odpracované doby započítá i předpokládaná doba čerpání řádné dovolené za rok 2015. Součtem těchto dob byste pak dosáhla „výkonu práce“ v rozsahu přesahujícím 60 dní, čímž by Vám vznikl nárok na dovolenou za kalendářní rok 2015. Pokud byste si vyčerpala dovolenou v návaznosti na mateřskou dovolenou, nebude se z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit. Uvedený postup je popsán v odborné literatuře např. v tomto článku - Chládková, Alena: Mateřská a rodičovská dovolená v r. 2007, Práce a mzda, 6/2007, str. 21.
Dle jiných názorů se však předpokládaná doba čerpání dovolené za rok 2015 do odpracovaných dnů nezapočítá. Pokud by Vám nenáležela žádná dovolené za rok 2014, popř. jen v takovém rozsahu, že byste v tomto roce odpracovala méně než 60 dnů, pak by Vám za rok 2015 vznikl nárok na dovolenou za odpracované dny. Zaměstnanci, jemuž nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok ani na její poměrnou část, protože nekonal v kalendářním roce u téhož zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů, náleží dle § 214 zákoníku práce dovolená za odpracované dny, a to v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce.
Dle mých informací, dosud nebylo vydáno žádné soudní rozhodnutí, které by jeden z postupů stanovilo jako jediný správný.
Z výše uvedeného vyplývá, pokud v roce 2015 odpracujete čerpáním mateřské dovolené a dovolené za rok 2014 více než 60 dnů, popř. pokud Váš zaměstnavatel započítává do odpracovaných dnů i předpokládanou dovolenou za rok 2015, je výhodnější požádat o čerpání dovolené v návaznosti na mateřskou dovolenou.
Pokud Vám za rok 2015 bude náležet jen dovolená za odpracované dny, Váš nárok se nikterak nezmění, pokud dovolenou vyčerpáte až po skončení rodičovské dovolené.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.