Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Ukončení pracovního poměru po RD

19.01.2015

V listopadu, přesněji 30.11.2015 mi skončí rodičovská dovolená,dcesra ten den oslaví 4 narozeniny.původně jsem měla nahlášenou rodičovskou dovolenou do tří let věku dítěte, to je do 30.11.2014,ale jelikož mi dceru nevzali do školky, nechala jsem si rodičovskou pordloužit ( a zkrátit příspěvek) o rok, tj. do 30.11.2015.V zaměstníní jsem se již domlouvala jak to bude s mým návratem a tam mi bylo sděleno, že se mnou nepočítají (mám i u zam. podepsanou rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte), že mi bude dána výpověď pro nadbytečnost.Nabízejí mi výpověd dohodou (pro nadbytečnost) s tím, že mám ze zákona nárok na tříměsiční odstupné.Jenže, když přistoupím na dohodu a jelikož jsem na RD bude mi pak vyplácená minimální částka podpory v nezaměstnanosti.Rozhodla jsem se tedy, že na dohodu nepřistoupím a že nastoupím do práce,kde počítám s tím, že mi hnedka první den dají výpověď s dvouměsÃ
ční výpovědní lhůtou.Chci to udělat tak proto, aby mi podpora v nezaměstnanosti byla vypočítána z mého platu a ne z průměrné mzdy v ČR, což je něco přes 3tis první dva měsíce a další dva něco kolem tří a pak ještě méně.Teď mi ovšem nastvává otázka, že když nepřistoupím na tu dohodu, nastoupím do práce (nevím zda tam budu muset chodit, zda bude pro me práce a nebo budu doma se 100% platem jako překážka v práci) a dostanu teda 1.12.2015 výpověď,zda mám i tak nárok na odstupné.

Vážená paní,
rodičovská dovolená ve smyslu zákoníku práce náleží do tří let věku dítěte. Zaměstnavatel je povinen matce poskytnout rodičovskou dovolenou v rozsahu o který požádá, nejdéle však do doby, než dítě dovrší tří let věku. Rodičovský příspěvek při tom můžete pobírat ve čtyřleté variantě, bez ohledu na poskytnutou rodičovskou dovolenou. Zaměstnavatel může z důvodu péče o dítě do 4 let věku poskytnout zaměstnankyni neplacené volno max. do 4 let věku dítěte. Poskytnutí neplaceného volna není zaměstnavatelova zákonná povinnost, záleží na jeho vůli. Po dobu čerpání rodičovské dovolené je zaměstnankyně chráněna proti výpovědi pro nadbytečnost. To však již neplatí, pokud zaměstnankyně čerpá neplacené volno.
Pokud nastoupíte zpět do zaměstnání a zaměstnavatel Vám dá výpověď pro nadbytečnost, výpovědní lhůta začne běžet následující měsíc po doručení výpovědi a bude trvat dva měsíce, tj. pokud dostanete výpověď v lednu, výpovědní lhůta počne běžet 1. 2. a skončí 31. 3.. Po tu dobu je Vám zaměstnavatel povinen přidělovat práci a Vy jste povinna ji vykonávat. Pokud by zaměstnavatel pro Vás práci neměl, náležela by Vám za tuto dobu náhrada mzdy. Nárok na odstupné Vám zůstane zachován, odstupné náleží dle délky pracovního poměru u zaměstnavatele, pokud pracovní poměr trval méně než 1 rok, tak odstupné činí jednonásobek průměrného výdělku, dvojnásobek, pokud pracovní poměr trval více než rok ale méně než 2 roky a trojnásobek, jestliže pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň dva roky. Pokud dostanete odstupné, podpora v nezaměstnanosti se začne vyplácet až po měsících, za které náleželo odstupné (pokud dostanete 3měsíční odstupné, tak podporu dostanete až po třech měsících). Pokud byste ukončila pracovní poměr dohodou se zaměstnavatelem, pracovní poměr skončí ke dni, který byl v dohodě o ukončení pracovního poměru sjednám. Trvejte na uvedení důvodu v Dohodě (např. výpověď pro nadbytečnost) a ukotvení nároku na odstupné.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Milada Rejzková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.