Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

04.01.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi zaměstnavatel může ihned po návratu z tříleté rodičovské dovolené změnit smlouvu z HPP na dobu neurčitou na Dohodu o provedení práce a to jen na půl roku s tím, že když získají větší očekávanou zakázku nebo někdo ze zaměstnanců odejde, tak mi smlouvu prodlouží? Změnila by se momentálně i dost náplň práce, jelikož na mém původním místě mě již nepotřebuje a samozřejmě plat by se snížil na polovinu, protože bych pracovala jen příležitostně - což je jediné plus, alespoň bych se mohla ještě dost věnovat synovi. Nabízí mi i variantu 3 měsíčního odstupného. Raději bych si udržela zaměstnání, ale je tu velké riziko, že mi za půl roku stejně neprodlouží smlouvu.

Dobrý den.
Vracíte li se do zaměstnání do práce po rodičovské dovolené, nemá zaměstnavatel povinnost vás zařadit na původní práci a pracoviště. Má jen obecnou povinnost přidělit vám práci podle pracovní smlouvy. Je tedy rozhodující jaký druh práce máte uvedený v pracovní smlouvě. Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě, může navrhnout dohodu o změně pracovního poměru, tj. nabídnout vám práci jinou, navrhnout vám kratší úvazek atp. Obsah pracovní smlouvy je možné měnit jen po vzájemné dohodě zaměstnavatele a rodiče, a to písemně.
Zaměstnavatel rodiče při návratu se z mateřské či rodičovské dovolené nesmí nutit ke změně pracovního poměru, obsahu pracovní smlouvy, délky trvání pracovního poměru či ke zkrácení pracovního úvazku. Jestliže k dohodě nedojde, zaměstnavatel pro vás nebude mít práci odpovídající obsahu vaší pracovní smlouvy a vy na změnu výše úvazku či jinou práci nepřistoupíte, jedná se o tzv. jiné překážky na straně zaměstnavatele.
Obecně tedy pokud zaměstnavatel nemůže zaměstnance- rodiče po rodičovské dovolené zaměstnat podle pracovní smlouvy, tzn. přidělovat mu práci odpovídající druhu a rozsahu práce, který je uveden v pracovní smlouvě, lze situaci řešit následovně:
1) zaměstnanec se stává nadbytečným a zaměstnavatel, zaměstnavatel může provést organizační změnu, na základě té organizační změny může dát zaměstnanci- rodiči výpověď. Je zde nárok na odstupné.
2) Zaměstnavatel může nabídnout jinou práci, nebo se dohodnout na tzv. zkrácení úvazku, a dohodnout se tedy s tímto zaměstnancem na změně pracovního poměru.
Pokud přistoupíte na změnu pracovního poměru, není zaměstnavatel povinen s vámi uzavírat" staronovou" pracovní smlouvu, se stejnými podmínkami jaké máte ve smlouvě nyní, až se situace změní.
Pokud uzavřete pracovní smlouvu na dobu určitou nemusí vám jí zaměstnavatel prodloužit. Pokud chcete přistoupit na kratší úvazek i na jinou práci, pak můžete,ale v takovém případě by bylo asi nejvhodnější postupovat tak, že Vaše původní pracovní smlouva bude změněna dodatkem, kterým bude sjednána kratší pracovní doba.Dohodu o provedení práce můžete uzavřít jen např. na přivýdělek, rozhodně takovou dohodu neuzavírejte jako jakousi náhradu stávajícího pracovního poměru.To ani nejde.Podle zákoníku práce, zák. 262/2006sb. § 75 platí, že rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší než 300 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce na základě jiné dohody o provedení práce.Pokud byste ukončila pracovní poměr a uzavřela jen DPP, prakticky byste se o zaměstnání sama připravila.
Právní předpisy:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Vítová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.