Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: MD která navazuje na RD

28.12.2014

Dobrý den. V březnu mi končí RD s prvním dítkem. V dubnu se mi má narodit druhé miminko. Mělo by to vycházet tak nějak akorát, že když mi skončí RD naváže se mi na ní MD.
Chtěla jsem se zeptat, jak tuto skutečnost nahlásit zaměstnavateli? že nenastoupím do práce, ale na MD. Bylo mi totiž u zaměstavatele řečeno, že déle, jak 3 roky mi místo držet nebudou a bude výpověď. Výpověď mi nevadí, stejně mám práci moc daleko a po RD tam nastoupit nehodlám. Jen mi jde o to, abych měla vůbec pak nárok třeba na tu druhou MD. Takže pokud oznámím, že nastupuji na další MD a oni na mě vyrukují s výpovědí, mám ji na místě teď v lednu podepsat nebo v žádném případě nepodepisovat? Jak to je? Děkuji za Vaši odpověď,

Dobrý den,
na mateřskou dovolenou nastupuje žena 6-8 týdnů před plánovaným termínem porodu. Nevím, zda Vám to opravdu vyjde a předpokládaný termín porodu je konec dubna a předchozí dítě se narodilo začátkem března, aby to vyšlo. Pokud ne, ukončíte rodičovskou dovolenou a nastoupíte na mateřskou dovolenou. Gynekolog Vám dá formulář, kde budete mít potvrzený nástup na mateřskou dovolenou, ten donesete /zašlete doporučeně/ svému zaměstnavateli. Tím pro Vás veškeré starosti končí. Pokud totiž další MD navazuje na předchozí RD, zaměstnavatel Vám i nadále musí držet pracovní místo po dobu další MD a RD. Výpověď Vám dát nemůže, protože jako žena na RD i jako těhotná jste před výpovědí chráněna. I přesto, že Vám výpověď v tuto chvíli nevadí a k zaměstnavateli se nehodláte pro velkou vzdálenost vrátit, nepodepisujete žádný druh ukončení pracovního poměru, tedy ani výpověď ani dohodu. Nikdy nevíte, co bude za 3 roky, třeba přijde další plánované či neplánované dítě 

Pokud máte stále stejného zaměstnavatele, pak podle § 19 odst. 4 zákona č. 187/2006 Sb., platí: pokud u zaměstnankyně za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje se za denní vyměřovací základ denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství.

Ještě jednu věc Vám připomenu. Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v §211 a násl. Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce. Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená se ovšem pro účely nároku na dovolenou za výkon práce nepovažuje.
Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená na zotavenou navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle §217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět. Podle § 223 odst. 1 zákoníku práce dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené podle § 217 odst. 5 zákoníku práce, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce).
V roce 2015budete čerpat MD, proto Vám vznikne nárok na celou dovolenou, kterou zaměstnavatel poskytuje a nebude Vám ji nějak krátit. Po vyčerpání dovolené zažádáte u zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou. Při čerpání řádné dovolené však již můžete čerpat rodičovský příspěvek.

Přeji hezký den

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.