Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Ukončení pracovního poměru po RD

06.12.2014

Dobrý den, jsem do dubna 2015 na RD. Našla jsem si nové místo.
Prosím, jaké jsou možnosti rozvázání pracovního poměru, abych nepřišla o odstupné platy?

Stávající zaměstnavatel není příliš ochotný, kolegyně odešla s nevýhodným rozvázáním PP. O novém zaměstnání jsem ho neinformovala. Děkuji

Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen přidělovat zaměstnanci práci podle uzavřené pracovní smlouvy, což vyplývá ze základní povinnosti zaměstnavatele stanovené v § 38 odst. 1 , písm. a) zák. práce. Z toho vyplývá, že ne vždy půjde o tutéž práci, kterou zaměstnankyně či zaměstnanec vykonával před nástupem na rodičovskou dovolenou. Rozhodující je, jaký druh práce či jaká pozice byla v pracovní smlouvě sjednána, příp. její další podmínky, které se k takto vymezené práci vztahují, jako je pracoviště apod.
Zaměstnavatel vám nemůže nabídnout práci v jiném místě, na jiný počet hodin a musí jít o práci stejného či obdobného druhu. Nabídnuté zaměstnání musí odpovídat Vaší kvalifikaci a praxi. Pokud takové místo zaměstnavatel nemá, stanete se nadbytečnou a pracovní poměr skončí podle ust. § 52 písm. c) zákoníku práce a máte nárok na odstupné.
Ze zákona máte tedy nárok na místo ve smyslu uzavřené pracovní smlouvy, tj. práci ve stejném místě, po stejnou pracovní dobu a stejného či obdobného druhu. Jestliže pro Vás ale zaměstnavatel má práci, která odpovídá Vašemu vzdělání a kvalifikaci a odpovídá i Vaši současné pracovní smlouvě, jste povinna ji přijmout, popř. podat výpověď, jestli na tuto pozici nechcete nastoupit.
Velice tedy záleží na tom, jak to máte specifikované v pracovní smlouvě.

Pokud Vám zaměstnavatel neumožní neplacené pracovní volno, jste povinna první den po třetích narozeninách dítěte nastoupit zpět do práce. Pokud nenastoupíte, může to zaměstnavatel brát jako hrubé porušení pracovní kázně a rozvázat s Vámi pracovní poměr okamžitě a bez odstupného. V období neplaceného pracovního volna již nejste jako matky chráněna před výpovědí.

Pracovní poměr lze rozvázat několika způsoby:
Výpověď z pracovního poměru / pozor nezaměňovat s ukončením pracovního poměru dohodou/Vám zaměstnavatel může dát až první den, kdy nastoupíte do zaměstnání, tj. den po třetích narozeninách dítěte /nemůžete ji dostat, pokud jste na RD/. Pak následuje dvouměsíční výpovědní lhůta, která začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po podání výpovědi /např. výpověď dostanete 13.1. – výpovědní lhůta začíná běžet 1.2.2013 a pracovní poměr skončí 31.3.2013/ Pokud pro Vás po tuto dobu nebude mít práci, zůstanete doma a budete placena jako byste v práci byla. Pokud se po skončení pracovního poměru budete chtít registrovat na ÚP, bude se Vám podpora počítat právě z těchto dvou měsíců.

Výpověď z pracovního poměru můžete dát i Vy sama a bez udání důvodu. Musíte opět počítat s dvouměsíční výpovědní lhůtou. V tomto případě Vám nebude náležet odstupné.

Pracovní poměr můžete ukončit i dohodou a to prakticky kdykoliv, s dohodou ale musí souhlasit obě strany, tzn.,, jak zaměstnavatel, tak Vy. V dohodě se můžete se zaměstnavatelem dohodnout na důvodu ukončení PP z nadbytečnosti, pak by Vám odstupné náleželo.
Pokud PP ukončíte bezprostředně po ukončení RD popř. neplaceném volnu, budete mít nárok jen na minimální podporu v nezaměstnanosti, která v současné chvíli činí první dva měsíce 3694 Kč měsíčně, další dva měsíce 2955 Kč a zbývající měsíc 2709 Kč měsíčně.

Odstupné jako jednorázové peněžité plnění je povinen vyplatit zaměstnavatel zaměstnanci ve stanovených případech rozvázání pracovního poměru. Mezi ně patří předně rozvázání pracovního poměru v důsledku u zaměstnavatele probíhajících organizačních změn (tj. z výpovědních důvodů specifikovaných v ust. § 52 písm. a), b) a c) zákoníku práce) a dále pak zdravotní důvody na straně zaměstnance, které lze podřadit pod výpovědní důvod ve smyslu ust. § 52 písm. d) zákoníku práce, a to, ve všech uvedených případech, ať už končí pracovní poměr na základě výpovědi dané zaměstnavatelem nebo dohodou účastníků pracovního poměru.
Od 1. 1. 2012, přísluší zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v ust. § 52 písm. a) až c) zákoníku práce, tedy z organizačních (výpovědních) důvodů, nebo dohodou z týchž důvodů, od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně:
• jednonásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval méně než 1 rok,
• dvojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 1 rok a méně než 2 roky,
• trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky.

Přeji hezký den

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Nezaměstnanost
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.