Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Problémy ve školce

02.12.2014

Dobry den,mam k vam prosbicku.Chtela sem se zeptat,mam 3,5leteho syna se kterym chodim k psycholozce kvuli hyperaktivite je pry mirna,ma poruchu reci proto take chodime na logopedii.Vcera jsem ve skolce do ktere chodi od zari tototo roku predala kopii zpravy od psycholozky a pani reditelka mi naznacila ze ho tam nechteji a jestli neprimyslim o zmene skolky pry synova ucitelka nezvlada jeho neposednost a pry dokonce skrti deti,coz rozhodne neni mozne ani doma na bratra kterymu je 13let to nedela jen ho obcas placne kdyz ho zlobi na male deti zly nikdy nebyl pa naopak si necha ublizovat.Jen je mi divne ze si nikdy nestezovali nebo mi to nerekli ani zadne z deti nebo jejich rodicu nic nerekli.Jen nejake deti obcas reknou rodicum to je Kuba muj kamarad.A dale tam je jina pani ucitelka a ta naopak syna chvali ze je sikovnej a dobrosrdecnej jen pry mame mit s nim hodne trpelivosti.Urazlivi a vztekly skutecne je a neposedi pri hrani,ale jinak a pani doktorka z logopedie rikala tento mesic ze se od zari hodne zlepsil a ze i vyborne spolupracuje,plni ukoly do konce a i u toho v klidu sedi.Tak se vas chci zeptat mohou mi ho vyloucit ze skolky nebo ne,kdyz je to nejspis problem synova pani ucitelky ktera je neprijemna a stezuje si i na jine deti jejih rodicum,ze bud kousou jine deti,nebo jim hazi pisek do oci?Me jen rekla ze syn hrozne lita a vsude leze a nechce jist jinak nic vic,nerekla nikdy ze by nekumu ublizoval. A starsi syn ji myval taky a rikal ze stale kricela.Jinak pani psycholozka doporucila laskave,dusledne strukturovane vychovne vedeni s emocni podporou a jasne vymezenymi hranicemi.Dekuji za radu a odpoved.

Dobrý den.
Předškolní vzdělávání je upraveno školským zákonem (zák. č. 561/2004 Sb., v platném znění), tento zákon v § 34 stanoví, že ředitel mateřské školy rozhoduje o přijetí dítěte do mateřské školy, popřípadě o stanovení zkušebního pobytu dítěte, jehož délka nesmí přesáhnout 3 měsíce. Po uplynutí zkušebního pobytu může ředitel mateřské školy po předchozím písemném upozornění rozhodnout o ukončení předškolního vzdělávání, jestliže se dítě bez omluvy zákonného zástupce nepřetržitě neúčastní předškolního vzdělávání po dobu delší než dva týdny, zákonný zástupce závažným způsobem opakovaně narušuje provoz mateřské školy, ukončení doporučí v průběhu zkušebního pobytu dítěte lékař nebo školské poradenské zařízení, zákonný zástupce opakovaně neuhradí úplatu za vzdělávání v mateřské škole nebo úplatu za školní stravování ve stanoveném termínu a nedohodne s ředitelem jiný termín úhrady. Z jiných důvodů dítěte z mateřské školy vyloučit nelze. Pokud váš syn byl přijat, již mu skončil zkušební pobyt a byl by vyloučen poté, co se u něj projevilo zdravotní postižení, znevýhodnění nebo jen vývojové opoždění, nebo porucha chování, pak by takový postup vedení dané MŠ byl jednak v rozporu s Úmluvou OSN o právech osob se zdravotním postižením, dále v rozporu s Úmluvou o právech dítěte, ale také s ustanoveními školského zákona. Doporučuji co nejvíce komunikovat se školkou.
Na vašem místě bych také zvážila návštěvu psychologa nebo konzultaci ve speciálně pedagogickém centru napíší Vám zprávu ,pokud by dítě spadalo do kompetence spc(ADHD,výraznější hyperaktivita, poruchy řeči atp.),tak spc umí komunikovat se školkou,může dítěti již ve školce zpracovat třeba individuální vzdělávací plán, poskytnout podporu.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Vítová
Kategorie dotazu: Ostatní
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.