Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Výpověď z organizačních důvodů

30.11.2014

Dobrý den,
minulý týden jsem obdržela Výpověď ze strany zaměstnavatele -ruší se mé oddělení, jsem na RD do 7/2015. DOstanu odstupné, zajímalo by mě však, zda po dobu 2 měsíců výpovědní doby mi běží plat (a bude mi tudíž vyplacen) nebo jde o překážku z mé strany a náhrada mzdy mi tímto nenáleží?
V souvislosti s tím - tuhle změnu je pak hlásit na nějakých úřadech? Až mi bude RD v 7/2015 končit, jakou výši podpory v nezaměstnanosti mohu z ÚP očekávat? Případně abych splnila podmínku nároku na výplatu - mám se na ÚP hlásit do 3 dní poté, co mi skončí výpovědní doba?
Děkuji

Dobrý den,
pokud jste dostala výpověď pro nadbytečnost, je taková výpověď neplatná, protože jste chráněna ochrannou dobou, čerpáním rodičovské dovolené. Pokud jste dostala výpověď z důvodu, že se ruší část zaměstnavatele, ochranná doba se neuplatní. Protože čerpáte rodičovskou dovolenou, nebudete dostávat náhradu mzdy za ubíhající výpovědní dobu, protože v době čerpání rodičovské dovolené žádný nárok na mzdu nemáte. Na odstupné Vám nárok samozřejmě vznikne. Rozdíl v kvalifikaci výpovědního důvodu je právě v tom, že výpověď pro nadbytečnost byste mohla dostat až po skončení rodičovské dovolené a náhrada mzdy by Vám pak musela být vyplácena. Otázkou tedy je, co to je zrušení jednoho oddělení, zda to lze považovat za zrušení části zaměstnavatele. Z judikatury českých soudů vyplývá, že za část zaměstnavatele je třeba považovat organizační jednotku, útvar nebo jinou složku zaměstnavatele, která vyvíjí v rámci zaměstnavatele relativně samostatnou činnost, která se podílí na plnění úkolů (na předmětu činností) zaměstnavatele samotného. Taková složka má obvykle vyčleněny určité prostředky (budovy, stroje, nářadí apod.) a prostory k provozování této činnosti, zpravidla je uvedena ve vnitřním organizačním předpisu zaměstnavatele (např. v organizačním řádu) a v jejím čele zpravidla stojí nějaký vedoucí pracovník. Zda tedy je při zrušení oddělení možno použít tento výpovědní důvod může být sporné a rozhodnout to může až soud, při případné žalobě na určení neplatnosti výpovědi.
Abyste mohla získat nárok na podporu v nezaměstnanosti, musíte být především uchazečem o zaměstnání. To znamená, že nejen že musíte splnit podmínky doby předchozího zaměstnání (Vám se bude jako náhradní doba počítat i doba péče o dítě do 4 let), ale musíte také plnit podmínky uchazeče o zaměstnání, chodit na pohovory, přijmout nabízenou vhodnou práci a pod. Požádá-li občan o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti nejpozději do tří pracovních dnů po skončení zaměstnání nebo jiných činností uvedených v § 25 odst. 1 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, nebo činností, které jsou považovány za náhradní doby zaměstnání, přizná se podpora v nezaměstnanosti ode dne následujícího po skončení zaměstnání nebo uvedených činností. Uchazeči o zaměstnání, kterému bylo z posledního zaměstnání vyplaceno odstupné, odbytné nebo odchodné, se podpora v nezaměstnanosti poskytne až po uplynutí doby, která se určí podle počtu násobků průměrného měsíčního výdělku (služebního příjmu), ze kterého byla odvozena minimální výše odstupného, odbytného nebo odchodného (k případnému navýšení vyplývajícímu z kolektivní smlouvy nebo z vnitřního předpisu se nepřihlíží). Podporu byste tedy dostala až za tři měsíce od skončení pracovního poměru. Protože Vaší poslední činností by bylo čerpání rodičovské dovolené, stanoví se výše podpory v nezaměstnanosti po dobu prvních 2 měsíců ve výši 0,15násobku, další 2 měsíce 0,12násobku a po zbývající podpůrčí dobu ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Nezaměstnanost
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.